Co dělat proti únavě? Vyměnila telenovely za lásku a radost z pohybu!

Největší motivací pro nás vždy budou zajímavé příběhy lidí, kteří našli odvahu a rozhodli se pro změnu. Není totiž vůbec lehké zanevřít na zajetý režim, riskovat neúspěch a něco začít dělat. Mezi takové lidi patří i paní Šarlota z Klatov, která se rozhodla podělit o její životní příběh a výsledky, kterých dosáhla! Jak její proměna probíhala?

Mix dlouhodobé únavy a samoty

 

Konvice píská a já opět začínám den hrnkem kávy u prázdného stolu v kuchyni. Bez šálku černého životabudiče bych se neprobudila. Za půl hodiny už musím být v práci, ale i to se možná brzy změní. Žena nad 50 let si přeci nemůže myslet, že jí šéf bude v kolektivu mladých a energických zaměstnávat ještě bůhví jak dlouho. O osm hodin později se vracím domů a padám vyčerpaná na kanape. Dlouhodobá únava, bolest očí z koukání do účetních tabulek, nechuť dělat něco dalšího. Asi tak bych ve zkratce popsala můj život. Ženy navíc určitě pochopí také další problémy spojené s vyšším věkem. Za mojí únavou stály také návaly a komplikace spojené s přechodem. Když jsem načerpala alespoň trošku energie, dala jsem jídlo do mikrovlnky a zapnula televizi, u které mě ve 2 ráno probudily hlasité reklamy.

 

Když byl doma ještě manžel a syn, měla jsem důvod něco dělat. Jenže muž mě opustil už před více než deseti lety kvůli mladší a hezčí, po jeho odchodu mi tak zůstalo jen 20 kg nadváhy, dluhy a pár hořkých vzpomínek. A syn? Má vlastní život, z Prahy za mnou přijede jednou za půl roku z úcty ke stárnoucí matce. Na samotu a vyčerpání jsem vyzkoušela ledasco. Drahé léky proti únavě, různé tipy z ženských časopisů a dokonce i rady našich neomylných babiček. Až mě jednou napadlo, že bych se opět mohla začít trošku hýbat. Vždyť jako mladá jsem sportovala.

 

Zcela upřímně to nebyla úplně nová myšlenka, už několikrát jsem začala něco málo dělat, utratila děsné peníze za přístroje z teleshoppingu a doufala, že se začnou dít zázraky. Motivace mě vždy rychle opustila, vše bylo moc složité a vůle každý den obětovat hodinu času mi chyběla. Kde jsou sakra ty slibované endorfiny? Únava a vyčerpání mě stály pronásledovaly. Založení společnosti . Poslední nadějí bylo doufat, že se mi podaří na internetu najít nějaké krátké a jednoduché cvičení na doma pro někoho, kdo se už pěknou řádku let trouchnivěl doma před televizí a jeho jedinou vyhlídkou je důchod. Po dnech hledání jsem ztrácela veškeré naděje.

 

Nevěřím na zázraky, ale jsem přesvědčená o tom, že se nám život někdy snaží určitými symboly něco říct. Když jsem zahlédla na monitoru informaci o cvičení s Andělem,

 

Chci cvičit s Andělem

 

 

věděla jsem, že jsem našla řešení – DVD se souborem několika 6 minutových cvičení o nízké obtížnosti pro takové lenochy jako jsem byla já. Moje ztuhlé tělo konečně začalo něco dělat a světe div se, z pohybu jsem měla po letech opět radost. Nedělala jsem to pro nikoho jiného a ani pro nekompromisní ručičku váhy v koupelně. Jen pro sebe a moje duševní zdraví! Po měsíci cvičení stávám s radostí, práce mi jde od ruky a dlouhodobá únava je pryč. Dokonce jsem po letech investovala do nového oblečení. Co tedy dělat proti únavě? Moje rada zní začít se správně hýbat bez ohledu na to, kolik vám je a jak se zrovna cítíte!

 

Anděl mě to naučil díky pár minutám denně a vás to naučí také. Já mu tímto děkuji a už se jen těším na hezké počasí, abych mohla vyndat z garáže zaprášené kolo a vyrazit mezi lidi. Co já vím, třeba na nějaké projížďce narazím na charizmatického sympaťáka, který také nechce prožít zbytek života sám.

Máte podobný příběh?

 

Máte stejně jako paní Šarlota příběh, o který se chcete podělit? Chcete motivovat ostatní a ukázat jim, že to jde? Nebo naopak nevíte, kde v sobě najít sílu udělat první krok? Neváhejte se nám ozvat, společně zjistíme, co dělat proti únavě a nezdravému životnímu stylu.

Celý článek
Zpět

Diskuze k tématu

    41
  1. julie

    Díky za vaše rady. Motivujete k pohybu. Jste úžasný.

  2. 3
  3. Hedvika

    Ano, hýbat se, znamená žít, vždyť přece i stojatá voda se kazí… Díky za Vaše rady

Komentáře nejsou povoleny.