Co dělat, když cvičení ve vašem případě nefunguje

Po několika týdnech cvičení se postavíte na váhu a čekáte na odpověď, zda-li to mučení k něčemu bylo. A zjistíte, že jste na tom úplně stejně. Kde děláte chybu a jak začít cvičit tak, aby se výsledky dostavily?
 

Trenéři se shodují na jedné věci

Trenéři a odborníci mívají na mnoho věcí diametrálně odlišné názory. Vyznat se v tom, jak správně cvičit, je hodně složité. Do toho se míchají nové trendy a alternativní postupy. Na jedné věci se však odborníci shodují. Stravování je mnohdy mnohem důležitější než samotné cvičení. Uvádí se, že na úspěchu se podílý 50 až 70 %. Pokud po cvičení jdete dobít energii ke sklenici piva a řízku, nemůžete se divit, že výsledky se nedostavují. Jak začít správně jíst a konečně zúročit veškerou snahu?
 

Individuální přístup je nejdůležitější

Jakmile se většina lidí dozví o důležitosti stravování, začne hledat v horším případě různé diety, v tom lepším si zakoupí nějaký amatérský jídelníček od někoho, komu fungoval. Bohužel ani jedna z těchto cest není ideální a ve výsledku nelze doporučit. Každý jsme jiný, a proto je zapotřebí vsadit na profesionály sestavený stravovací plán. Díky němu se naučíte správně jíst, nebudete hladovět a překvapivě můžete ušetřit výrazně za potraviny.
 

Společně se cvičením umí zázraky

Už jen díky stravě uvidíte první změny. Pokud však váš krok ke zdravému jídlu podpoříte cvičením, začnou se dít věci. Nemusíte ztrácet čas, revoluční 6ti minutovka je důkazem toho, že pro dosažení vysněné postavy stačí pouze několik minut denně. Na věku a kondici nezáleží. Začít můžete prakticky kdykoli. Důležité je pouze najít tu správnou motivaci. Nejlepší motivem je však vždy péče o zdraví. Lidé, kteřé cvičí a dobře se stravují, se z celkem pochopitelných důvodů dožívají zpravidla vyššího věku a vyhne se jim nejedna nemoc.
 

Kdy začnete?

Nečekejte na začátek nového týdne, nebo na začátek nového měsíce. Můžete začít ihned. Podívejte se na stravovací plán a nebojte se udělat změnu. Časem se totiž podíváte do zrcadla a řeknete si, že tohle rozhodně špatné rozhodnutí nebylo!

Celý článek
Zpět

Diskuze k tématu

  19
 1. Stanislava Brandnerová

  Je mně 65 let a pořád pracuji jako obchodní zástupce.20 let málo piju a jím nepravidelně.Vím,že všechno dělám špatně,ale při mé práci to ani jinak není možné.Snažím se alespoň podle anděla ráno cvičit 6 ti minutovku.Měřím 169 cm a vážím 76 kg.Můj sen je schodit alespoň 5 kg.Co mám dělat?

   34
  1. Jan Anděl

   Být na sebe tvrdá. Ze začátku je těžké měnit zaběhnutý režim, tomu naprosto rozumím a chápu. Jsme tu ovšem jen jednou a pokud chceme aby s námi naše tělo vydrželo, musíme o něj pečovat. Pokud víte co děláte špatně, změňte to! Jak řekl Werich: „Kdo nechce hledá důvody, kdo chce hledá způsoby.“ Takže lahev do auta, pauza na oběd v rámci určitého časového intervalu, sváča za volant 🙂 a u cvičení určitě vydržte 😉

Komentáře nejsou povoleny.