Látky, které umí vyladit tělo lépe, než káva. Postaví vás na nohy, zlepší náladu, zvýší libido a uzdraví klouby.

3 bylinky a jedna bílkovina

 

Chcete se cítit a vypadat o 20 let mladší? Být stále sexuálně aktivní a mít radost ze života? 

Kotvičník – bylinka s mimořádnými účinky, které věda v jediné rostlině objevila.

Dokáže zásadním způsobem zvýšit hladinu pohlavních hormonů u muže i ženy.

Kdo nemůže otěhotnět, měl by užívat Kotvičník.

Kotvičník anabolizuje svalovou hmotu na úkor tukové.

Kotvičník je zdrojem aminokyselin, vitaminů a minerálních látek, které podporují rozvoj svalové hmoty. Urychluje regeneraci v období intenzivního tréninku. Obecně tonikum a adaptogen.

Podle Davida Abbotta z Wisconsinského výzkumného centra (Wisconsin Regional Primate Research Center) v Madisonu (USA):„Hladina testosteronu se ve středním věku snižuje.

Nízká hladina může být odpovědna za symptomy sexuální dysfunkce

jako je předčasná nebo nedostatečná ejakulace a ztráta sexuálního libida. Terapie, která zvyšuje hladinu testosteronu nabízí mužům získat mladistvou vitalitu a opět zažívat pocity, jako by byli o 30 let mladší.“

Bylinku jménem Gotu kola můžete pěstovat i doma

Pupečník asijský patří mezi tradiční léčivé byliny asijské medicíny.

Posiluje tělesné i duševní zdraví a odolnost člověka.

Odstraňuje únavu a je ji připisován i významný vliv na dlouhověkost.

Pupečník asijský (Centella asiatica) patří mezi ty nejzajímavější rostliny pro aktivní život a pevné zdraví.

 

 • posiluje paměť a zlepšuje nervové spoje
 • zlepšuje fyzickou odolnost na okolní jevy
 • působí protizánětlivě
 • pomáhá při dýchacích problémech

zmírňuje průběh cukrovky II. typu

 • zlepšuje energetické využívání tukových zásob
 • zlepšuje prokrvení mozku

Potencionálně účinnější než syntetické léky na klouby je Kadidlovník pilovitý neboli Boswellia serrata

Protizánětlivé účinky extraktu jsou srovnatelné se synteticky vyráběnými léky, což potvrzuje mnoho klinických studií.

Hlavní složkou extraktu jsou boswellové kyseliny, které

blahodárně působí na osteoartritické projevy,

zmenšují bolesti kloubů a jejich ranní ztuhlost.

U čtyřiceti pacientů s bronchiálním astmatem byl podáván extrakt pryskyřice v dávce 300 mg třikrát denně po dobu šesti týdnů. Jako kontrola bylo použito placebo. 70% pacientů léčených extraktem Boswellie serrata vykázalo zjevné zlepšení choroby vymizením symptomů jako dyspnoe, chrapot a počet ataků. V kontrolní skupině vykázalo zlepšení 27% pacientů.

Profesor Patočka na svých stránkách uvádí, že Boswellia serrata se při prvních studiích jeví jako velice zajímavý a potencionálně účinný lék na některé druhy rakoviny.

Bílkovina kolagen, je základní stavební hmotou pojivových tkání

Kolagenové choroby jsou choroby charakteristické patologickými či degradačními formami kolagenu postihují například srdce, cévy, svaly a kůži.

Samotný kolagen hraje důležitou roli i při stárnutí organismu.

Je nejdůležitější a nejrozšířenější typ kolagenu v těle. Má široké využití.

Hlavní výskyt v lidském těle: arachnoidea, Bowmannova membrána rohovky, bubínek, choroidea, kost, kůra vaječníku, pleura, perineurium, subserosa žlučníku, tuková tkáň, tunica adventitia cév (i kapilár), vazivová chrupavka, závěsný aparát zubu.

kolagen je nezbytnou bílkovinou těla všech savců. Jeho dostatečné množství

zajišťuje správnou funkci vaziv, kloubů, chrupavek, elasticitu pokožky i perfektní stav nehtů, vlasů a částečně i zubů.

Nedostatek kolagenu totiž snižuje ochranu (tzv. adhezivní bariéru) chrupavek, šlach, vazů a kloubního pouzdra. Ochablost stabilizačních kloubních systémů pak vede k jejich opotřebování a následné bolesti.

Napište mi do komentářů, jestli máte s těmito látkami nějaké zkušenosti?

 

 

Celý článek
Zpět

Diskuze k tématu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  197
 1. Marie Neumannová

  O Boswellii jsem se dověděla z časopisu Meduňka 4/2016. Po přečtení článku jsem si zakoupila v lékárně ARTHROBOSWELL – extrat BS 350 mg. Současně jsem používala vlastnoručně vyrobený výluh z Kalisie vońavé dle návodu p. Emila Havelky. Jsem maximálně spokojená, Měla jsem jít na artroskopii pravého kolene. Vyfasovala jsem berle a papíry k předoperačnímu vyšetření. Berle mám dosud uložené ve sklepě, předoperační vyšetření jsem neabsolvovala a operace se neuskutečnila. Je však pravda, že léčba okamžitě nezabírala. Trvalo to zhruba 3 týdny než zabrala. Také jsem pozitivně myslela a myšlenku, že mám jít na operaci jsem si nepřipouštěla. Koleno je v pořádku, nekulhám, nebolí a léčbu čas od času opakuji. Přeji hezký zbytek dnešního dne. Neumannová

 2. 196
 3. 195
 4. Klimešová

  Dobrý den používám občas čaj z Gotu koly na doporučení znalce ajurvedy již 10 let jsem spokojena.Hezký den

 5. 194
 6. 193
 7. Anna Suchá

  O kotvičníku a pupečníku jsem slyšela, ale zkušenosti nemám, Boswellii neznám, ráda bych ji vyzkoušela, neboť mám osteoartritidu.
  S popencem mám velmi dobrou zkušenost v souvislosti se žlučníkem. Pití čaje hodně pomůže i při slabším žluč. záchvatu – musí se vypít co nejteplejší.

 8. 192
 9. Jirina

  Také nemám žádné zkušenosti s touto bylinkou, ale poptám se v zahradnictví, abych mohla tuto bylinku pěstovat, díky za informaci a starost o naše zdraví

 10. 191
 11. 189
 12. 188
 13. 187
 14. 186
 15. Jan Štabla

  Dobrý den.Gotu cola doma pěstuji už pár let.Sázím ji do závěsných květináčů,protože tvoří dlouhé převisy.Běžně ji používáme čerstvou i do různých zeleninových salátů.Na čaje se dá použít jak čerstvá,tak i sušená.Dokonce když jdu kolem,tak si utrhnu lístek a sežvýkám.Pěstování je velmi jednoduché a protože narůstá hodně zelené hmoty,chce více zalévat a hnojit.Dobré jsou samozavlažovací květináče.
  Problém je,že u nás nepřežije zimu a tak si ji každý rok objednávám v Zahradnictví Kruh.Najdete na internetu.Ještě k Popenci.Opakování je matka moudrosti!! Popenec roste u nás jako plevel a Gotu roste v Asii a naší zimu nesnáší. Navíc mají rozdílné účinky.I když i Popenec je užitečná bylinka.Zdravím.Honza.

 16. 185
 17. Anežka Vojtěchovská

  dravím, užívám El-elastico, jehož jsou tyto byliny součástí. Jsem velmi sppkojená. Největší změnu pozoruji v kyčelním kloubu, který mě v současné době nebolí. Užívám třetí dávku a zamýšlím objednat další. Zajímalo by mě, jak dlouho je možné přípravek užívat. Děkuji a přeji úspěch. A.Vojtěchovská