Zpět

Diskuze k tématu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  8266
 1. Jana

  Patřím do rizikové skupiny – 75 let. Nejsem očkovaná, neměla jsem covid. Chodili jsme nakupovat, jezdili MHD. Očkování mělo smysl jen pro farmaceutický průmysl a výrobce ochranných prostředků. Zbytečně vyhozené miliardy.

 2. 8265
 3. Jana

  Zdravím. Je mi 76 let, očkovat jsem se nenechala ani jednou. A světe div se koronavir jsem neměla 🙂 . Chodili jsme si nakupovat, jezdili MHD. Takže podle mne, bylo očkování zbytečné. Navíc pousta očkovaných měla jako důsledek různé zdravotní problémy…

 4. 8263
 5. Milan

  Není co psát je vše vymyšlené. Ve Švédsku měli minimální opatření, vždy dali k uvážení občanu zda chce nosit roušky či se očkovat. A mají minimální úmrtí na Coronu v podstatě jako u sezóní chřipky. Studie pro ochranu rouškama -žádné.
  Studie předních odborníků na očkování jsou jasné též, více škody jak užitku.
  Amen

 6. 8257
 7. Hana

  Dobrý den. Já očkovaná nejsem. Ani to neplánuji. Myslím si že je to všechno o imunitě a tělo by se s tím mělo poradit samo. Očkování je chemie a když to člověk pozoruje i v rodině jak má někdo vedlejší účinky a problémy tak si myslím, že to není dobré. Za celou dobu co koronavirus je tak jsem ho nechytla. Zdraví Hanka.

 8. 8253
 9. Regina

  Dobrý den,

  Ráda bych se podělila se svými zkušenostmi o očkování. Covid jsem prodělala ještě než byly do oběhu dány vakcíny, tedy v lednu v roce 2021. Očkovat jsem se nechtěla, ale v práci byl na mě vyvíjen obrovský tlak, kterému jsem nakonec po 14 dnech podlehla (listopad a prosinec 2021). V očkovacím centru se mě nikdo před podáním vakcíny nezeptal vůbec na můj zdravotní stav, ani zda-li jsem na něco alergická. Podotýkám, že jsem alergik na pyly a na určitý druh antibiotik. Tak jsem jim to sdělila sama od sebe. Přesto mě lékařka naočkovala. Druhý den po očkování jsem nemohla dýchat, jako by mi někdo seděl na plicích, vysoké horečky, bolesti svalů, kloubů, bolest za očima. Nemohla jsem se dotknout vlasů, měla jsem je citlivé. Druhý den byl o něco lepší, třetí den jsem nemohla vstát z postele, obrovská bolest svalů na rukách i na nohách. Další den obrovská únava. nehledě na to, že se mi vracely obden zvýšené teploty. Osmý den jsme šli na túru a já jsem neudýchala kopec a nohy jsem měla jakoby o krok vzad, těžké. Za měsíc přeočkování. Vše jsem nahlásila lékařce. Dala mi poloviční dávku a stavy po očkování ještě horší jak po první vakcíně, málem jsem skončila v nemocnici na kapačkách. Lékařka se mi omluvila, že už mi neměla být podána druhá dávka. Další den otočila svůj názor a napsala mi, že je lepší prodělat tyto stavy, než ležet na přístrojích v nemocnici, jestli to přežiju nebo ne. Sdělila mi, že třetí také píchneme, ale Pfizer. Dvě dávky byly Moderna. Ještě mi napsala, že očkuje každý, kdo má ruce a nohy a jednotlivé případy se neposuzují individuálně. Na třetí už nepůjdu. Začaly mi i potíže s nohou, které jsem nikdy neměla. Znám dvě osoby, kterým byla podána třetí dávka a začala jim porucha rovnováhy v uchu, zvracení, motání hlavy. Od Moderny jsem si stáhla informace, že po projevu jakýchkoliv alergických reakcí, už nesmí být podána další dávka. Nikdo na to nebere zřetel. Chtěla jsem napsat potvrzení o nežádoucích účincích, ale nechtějí mi to napsat. Takže podle nich mám jít na třetí a nevědět jak to se mnou dopadne? Kdo chce, ať se očkuje. Ale jsou lidé, pro které vakcína není vhodná a myslím si, že jich není málo. Přeji všem pevné zdraví a hlavně ať se nám všem covid vyhne obloukem. Regina

 10. 8251
 11. Hana

  Očkovaná nejsem, náš šéf prošel třemi dávkami. Oba jsme dostali omikron, já po třech dnech naprosto v pořádku, šéf 14 dní pracovní neschopnost.
  Takže za mě, očkování pro ty, kteří si myslí, že jim to bude ku prospěchu, nás ostatní nechat žít.

 12. 8243
 13. 8240
 14. Jaromír Bauer

  K tomuto tzv. covid očkování jsou lidi násilně manipulováni, a je jim odpírán informovaný souhlas, ačkoliv jde o nouzově schválené a experimentální tzv. genové terapie, či genové manipulace s DNA. Nezkorumpovaní odborníci zastávají názor, že vlády a zdravotnické orgány se dopouští zločinu proti lidskosti při prosazování těchto vakcín. To je málo známý posudek renomovaných vědců, lékařů a právníků, jejichž hlas a je z médií zběsile umlčován a mazán.

 15. 8236
 16. Kroupa Bohumil

  Pane Honzo zdravím a abych nezapomněl, v pátek 24.jste měl svátek, i když opožděně, přeji vše nejlepší, ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ, POHODU A OSOBNÍ SPOKOJENOST.
  A k otázce: nejsem očkovaný proti koroně ani jednou a ani jsem nebyl na testech. Nevěřím tomu, že by to mohlo pomoci, je to tak zv. vakcína, vůbec neodzkoušená a prakticky z laboratoře hned aplikovaná lidem. Americe nejde o zdraví lidem na planetě ale o snížení populace. Pravda je, že nás je už hodně ale to by se dalo zařídit osvětou o početí a ne takovým způsobem, který je vlastně biologickou zbraní o vyhlazení nejméně 50% lidstva, jak to plánují v Americe. Nebudu se dále rozepisovat, je to můj názor na očkování covidem a pokud to ustojím, budu se proti tomu bránit i nadále. Řadil bych se k tomu prvnímu a druhému bodu na začátku. To by byl z mé strany důvod, jak se dívám na očkování covidem.
  Přeji všem hezký den. Bob.

 17. 8232
 18. Miroslava Světlíková

  Zdravím podle mě je to plán z delší doby. Sérum je likvidační i celé to dění okolo. Je nás mnoho. Nechápu lidi že jsou jako ovce a jdou kam je naženou a nedívají se co se kolem nich děje. Dřív také proběhli různé „chřipky a jiné nemoci“ vůbec také nechápu nošení masek tím si také velmi ubližujeme. Vždy všechno proběhlo úplně normálně bez emocí snad ještě máme rozhodování sami nad sebou je mi 81 roků a doufám že budu dále o sobě rozhodovat sama.

 19. 7339
 20. Honza

  Dobrý den,
  jsem očkován dvěma dávkami a chytl jsem to po druhé. vždy s celkem lehkým průběhem. Co bylo nepříjemné bylo „pálení na plicích“.
  Sice nevím jaký průběh by to mělo bez očkování, ale myslím si, že to zas tak efektivní není, když JSEM očkován a mám to po druhé.

 21. 7013
 22. Helena

  Vakcíně se nedá věřit.divam se kolem sebe,co to s lidmi dělá.kdyz paní ochrnula v obličeji nedostala odškodnění, že to nic není a dá se s tím žít.jestli to někomu zachránilo život ,to se nedokáže,ale kdyby pozorovali lidí po vakcíně ,tak by to měli ihned zakázat.

   8252
  1. Hana

   Můj kolegy, mladý kluk, po očkování ochrnul, rok se z toho dostával, nedostal ani korunu.

 23. 6865
 24. Iva

  Jsem proti očkování provizorní vakcínou a hlavně proti očkování dětí. Nyní je situace taková, že virus nám už tolik neublíží, takže je lepší se promořit, neboť naše přirozená imunita je lepší než nebezpečná vakcínace.. Vláda nutí lidi k něčemu k čemu nemá právo a omezuje dialog mezi odborníky. V médiích vidíme pouze jednostranné stanovisko. Zavání to korupcí a totalitou.. Něco zde není v pořádku a bojím se, že nejde jenom o peníze.

   8231
  1. Hana

   Naprosto s paní Ivou souhlasím. Nejsem očkovaná a očkovat se nenechám. A kdo očkuje zdravé děti, které mají dobrou, přirozenou imunitu, je u mě vrah.

 25. 6583
 26. Marcela

  Je to celé podvod,copak jste lidí ztratily rozum? Odkdy se virové infekce léčí injekcemi? Všichni naočkování jste jen tupe ovce. Nemáte vlastní úsudek,nepřemýšlíte. Všichni se bojíte a čeho vlastně? Že dostanete rýmu nebo chřipku,na kterou se apropo občas umře.zamyslete se nad tím.

 27. 6403
 28. 6402
 29. Milli

  Osobně jsem zatím proti očkování. Připadá mně jako ruská ruleta. Hlavně očkovací látka na bázi mRNA a vektorů. Vadí mně, že látka vstupuje do buňky. Tyto látky nebyly ještě nikdy zkoušeny na člověku a nejsou dlouhodobé studie. Možná pro nemocné a staré lidi. Nechápu, proč se nehledají alternativy v podobně léku a tak se tlačí hystericky na očkování. Covid jsem prodělala i vyléčila. Spoléhám na svou imunitu. Známé se rozjela po očkování rakovina prsu.

 30. 6326
 31. Andrea

  Naprosto nechápu, jak může někdo covid přirovnávat k nějaké morové ráně. To je naprosto směšné. Stejně tak naprosto nelze srovnávat očkování proti vážným nemocem a proti covidu. Jednak co se závažnosti nemoci týká, tak ani co se kvality vakcíny týká. To, že nás jako děti očkovali ve školách, bez přítomnosti a možná i souhlasu rodičů, není argument. Je snad oficiálně přijímáno, že tenkrát byla totalita. To snad všichni ti, co to připomínají a chtěli by to opět zavést, chtějí říct, že teď je stejná totalita? Kdo je očkovaný, tak se přece nemusí ničeho bát, tak ať neotravuje neočkované. Ať si klidně dá třetí, čtvrtou, desátou dávku a je v pohodě.

 32. 6325
 33. Andrea

  Jsem volič Volného bloku a tím si myslím, je řečeno vše. Věřím lidem, které považuji za skutečné odborníky (budu psát jen jména bez titulů, nepamatuji se, kdo je docent, profesor a pod.): Soňa Peková, Jan Pirk, Jan Hnízdil, Roman Šmucler, Jiří Beran a Šimon Reich, Lukáš Pollert a další podobní. Je mi jedno, jestli je to stomatolog, kardiochirurg nebo praktický lékař. Nejsou to žádní hlupáci. To odborníky, jejichž názory se zaštiťuje vláda, považuji za padouchy. Nemyslím si, že tomu, co hlásají, skutečně věří. Všechno je to jen obrovský byznys. Nechápu, proč tomu tolik lidí a po takové době stále věří. Obrovské množství lidí deleguje odpovědnost za vlastní život na jiné a řekla bych značně podezřelé osoby. Je to pro mě naprosto nepochopitelné.

 34. 6307
 35. Doubková Ludmila

  Dobrý den .Můj bratr (77 let), který netrpěl na chřipky ani anginy ,v nemocnici byl za celý život jen s kyčelním kloubem, po druhé dávce očkování druhý den totálně zkolaboval. 3 dny byl v umělém spánku , 2 měsíce na JIP. Takže za mě očkování ani náhodou. Je-li očkování dobrovolné, nemá nikdo právo neočkované (vlastně zdravé) jakýmkoliv způsobem šikanovat Odkud byl vir vypuštěn ,ví celý svět. Ale tu první věc, do které se nikomu nechce, bylo viníka najít a před celým světem tvrdě potrestat Divné ,že? Více je zbytečné k tomu psát.
  Hezký den Doubková

 36. 6296
 37. Ladislav

  NECHÁVÁM SE OČKOVAT PROTI CHŘIPCE, VLONI PREVENAR 13, OBĚ COVID VAKCÍNY MODERNA A NECHÁM SE OČKOVAT I 3. DÁVKOU + NA CHŘIPKU… V MÝCH 69 LETECH MNE PŘECE NEZDOLÁ NĚJAKÝ VIRUS 🙂 VLÁDĚ: POVINNĚ OČKOVAT VŠECNY A COVID 19 VYMÝTIT JAKO OBRNU A ZÁŠKRT. ZAJÍMAVÉ: KOMOUŠI BY SE S TÍM TAK NEPÁRALI, ALE NEVZÝVÁM JE …

 38. 6295
 39. Vilo

  Osobne si myslím, že to čo prijala vláda je OK, akurát chýba kontrola dodržiavania a pri nedodržiavaní veľmi prísne tresty. Popierači COVID totiž úplne stratili rozum. Nakupujem v Kinekuse, na mňa sa zozadu lepí starý dedinský chlap, rúško (podla vizáže použivané aspoň rok) na brade a začne kašlať ( ruku z nich si pred papuľu nedáva zásadne nik), tak že na krku cítim dopad jeho drobných slín……. Čo s takýmto???? (MHD, vlaky sú na tom rovnako..) Návrat k telesným trestom. 100 rán bičom (prežiť má rovnakú šancu, ako ten na koho kašlal..)

 40. 6090
 41. Petra Kocianová

  Pro mojí autistickou dceru má očkování smysl. Dává jí to pocit svobody a trochu jistoty. Strach co bude, strach z testů, stres ze všech opatření jí dohnal k ještě větším psychickým problémům, než měla před covidem.

 42. 6088
 43. Jana Loudová

  Rozhodně očkovat. Vždyť každé století si nese nějakou tu „morovou ránu“ a vždy se očkovalo (tyfus, černý kašel, spalničky, obrna) a nikdo nespekuloval a byl rád, když všechny epidemie částečně vymizely………tak proč ten boj teď?
  Já jsem jedna z těch , co přežili boj s covidem 19 v nemocnici a vnímala boj všech okolo, i těch , co to nakone prohráli a věřte mi, že i oni, kdyby si mohli vybrat, by za očkování dali cokoliv……

   6331
  1. Jirka

   Očkování ano, ale spořádnou vakcínou a ne s nějakým podvodem, čemu se vakcína říkat nedá.
   Hodně zdraví.

 44. 6084
 45. Jitka

  Ockovani ma smysl pouze pro lidi, kteri dosud nemoc neprodelali, nemaji protilatky a patri do ohrozenych skupin. Mame zkusenosti v rodine. Jeden clen s vaznejsim prubehem si bral Isoprinosil z Polka a behem par dnu byl v poradku. Ostatni maji protilatky, Ty se jim pred nedavnem podstatne zvysily. Zrejme prisli do styku s virem znovu, aniz by to zpozorovali.

 46. 6082
 47. Ján

  Jedno obrovské finančné-epidemiologico- vymyslené svinstvo ,,na redukciu populácie ,ktoré bohvie kedy skončí … propagandisticky vymyslené tak ,aby sa ľudia zaockovali buď dobrovoľne ,,alebo nedobrovoľne nasilu ,,,a ešte si mysleli ako dobre urobili atď atď
  Ani nechcem napísať ,čo by som urobil tým ,ktorí za tymto stoja ,,,najbohatší ľudia sveta zarábajú ako na bežiacom páse ,,,bez výčitiek ,bez ľudskosti s pocitom moci a nadradenosti ,,,to si myslia o sebe vo svojej nekonečnej hlúposti a omyle ,v ktorom ešte zatiaľ žijú ,,, zmenili svet na miesto ,kde sa ľudia boja o seba ,,svojich blízkych … Ľudia stratili chuť žiť ,,,,nech túto planétu čím skôr pohltí čierna diera ,,,lebo keď sa jeden,, popol ,, vyvyšuje nad iný …nie je to miesto na skutočný život 😭

 48. 6073
 49. Jana Crhová

  Myslím ,že by se nemocní měli léčit tak jak se léčí každá nemoc,léky prý na to jsou , testovat by se měli jen lidé s podezřením ,že jsou nemocní a ne všichni a já si alespoň myslím , že když cítím že mi není dobře , tak jdu k lékaři a řešila bych to jako každou jinou nemoc a potíž. Rozhodně bych nezavřela celou zem a nedusila lidi v rouškách a respirátorech – vždyť základ života je dýchání.
  Očkování podle mě by mělo nastoupit až po odeznění hlavní vlny nemoci a rozhodně by mělo být dobrovolné když všichni víme ,jak to s těmi vakcínami je ve skutečnosti.Nestrašila bych lidi ,kam to až došlo vidíme všichni.

 50. 6049
 51. Ivanka Šedivá

  Potvrzuji mé vyjádření korona=chřipka, samozřejmě těžší průběh i lehčí. Corona má šílenou medializaci a lidé přestávali používat selský rozum, a nejvíce jsou to důchodci, kteří by měli nejradši respirátor až na oči. Moji rodiče i prarodiče vždycky říkali: běž ven se nadýchat čerstvého vzduchu. Dnes děti dusíme a to je špatně. Doufám a věřím, že to brzy skončí a všichni ponesou za to zodpovědnost. A co se týče očkování, tak žádnou experimentální, neozkoušenou vakcínou říkám NE!!! Lidem nevadí dělat pokus.králíka. Co bude za 2-10let po očkování???? Nikdo si už nevzpomene, že to mohla zavinit exper.vakcína (nádory, cukrovky, infarkty, rakoviny atd.) Zdraví máme jedno a každý se svobodně rozhoduje!

 52. 6044
 53. Vladimír

  Jelikož nejsem jako někteří ovčané (a bohužel jic je většina) tak si umím dohledat relevantní informace. Vědec, který pracoval na výzkumu mRNA , tak publikoval, že po podání vakcíny s mRNA muže do dvou let dojít v těle k reakcím, které jsou neslučitelné s životem. V zemích s největší proočkovaností jsou ze 75% přenášeči varianty delta právě očkovaní lidé. Vakcína je do roku 2023 vedená jako experimentální a výrobce nenese odpovědnost za případné nežádoucí účinky. Lidé, kteří se nechávají očkovat tak podepisují, že se stávají účastníky experimentu.

 54. 6041
 55. Marta

  Jsme očkovaní.Koronu jsme oba s manželem prodělali -žádná sranda to není.V rodině umrtí na tuto nemoc.To podobné v okolí známých.Očkování má určitě smysl.Nepodceňujme to ,ovšem nic se nemá přehánět a žít se musí dál.Lidé jsou ovšem nepoučitelní a nemohou vydržet ani 1 blbý rok bez cestováni a festivalu atd. Asi je pro některé líp ,aby se to pořád šířilo a nezastavilo -nechapu. Neumíme si něco odříct a jsme jako lidstvo moc rozmazlení.Pracuji ve službách-prodavačka.Přeji nám všem lepší časy bez Korony.

 56. 6027
 57. Anna Suchá

  Očkování prověřenými vakcínami určitě smysl má. Ovšem k rychle vyvinutým vakcínám, kterými se u nás nyní očkuje, nemám důvěru.

 58. 6026
 59. Dany

  Samozřejmě by se měl o očkování rozhodnout jedinec. Ale na druhou stranu, kdo je očkován nemusí dodržovat tak přísná opatření, jako je např. pravidelné testování atp., protože hrozí šíření této nemoci.
  Chřipka letos nebyla – lidé nosili ochranu (roušky + respirátory) a neprskali do égeru infekci. Také byli zalezlí doma, tak chřipka neměla prostě šanci.
  Můj názor – OČKOVÁNÍ MÁ SMYSL.

 60. 6017
 61. Vladimír

  Rozhodnutí by mělo být po zjištění množství protilátek. Proč očkovat někoho, kdo má protilátky. Raději přeočkovat třetí dávkou toho kdo je po očkování přesto nemá. Jsem pro, aby se očkovali lidé bez imunity (protilátek).

 62. 6016
 63. Machová Bohumíra

  Měli by to lidé uvážit, zda je to pro ně potřebné. Zvláště ti co mají jiné vážnější choroby aby se chránili a zbytečně nezatěžovali lékaře!

 64. 6010
 65. Regie

  Očkovat by se měli lidé jen dobrovolně. To, co se okolo očkování děje, je hrůza. Kdo je očkovaný, může v podstatě vše, kdo není je pro společnost v očích spousty lidí nepřijatelný. Připadá mi to jako pogrom na židy. Ti nesměli na kulturní akce, do škol, do hromadné dopravy. Hlavně je to velký byznys farmaceutických společností. Včera jsem četla článek na internetu, že v Čečensku neočkovaní lidé nesmějí do obchodů ani do hromadné dopravy. tak se chová vyspělá společnost.

 66. 6009
 67. Pavel Novák

  Dobrý den, přečetl jsem si některé komentáře a je pravda, že co člověk to názor. Ale v jednom se shodují, j.t. narychlo vytvořené, nevyzkoušené a bohužel máme též málo info o tom, jaká hrozba (nebezpečí( nám hrozí! Ta mediální masáž bez druhé strany(co a jak) spíše odrazuje!
  Dobře to vystihl Mudr. St. Bartoš, Irena, Lenka, Majka aj.
  Já osobně bych uvítal opravdu vakcíny (ne náhražky) typu Sputnik a tu Čínskou aby člověk měl opravdu na výběr. Děkuji

 68. 6003
 69. Marcela

  Boha-pustá blamáž a manipulace lidí a jejich cílená likvidace, víc nemám co dodat :-((

 70. 6001
 71. Jarmila

  Je to velice těžké období, jsem očkovaná, dlouho jsem se rozhodovala, pokud nám očkování pomůže jsem pro, ale je to vše velký otazník. Nikdo nám po pravdě pořádně nevysvětlil co vakcíny skutečně obsahují.Nejdrive tvrdili, že se nemůžeme po očkování nakazit, teď je nakaženo i po druhé dávce spousta lidí.Myslim si,že celý Corona virus je záměr, snížit populaci a zároveň jde o obchod s vakcinami a naším životem.Nejsem si skutečně jistá jestli je očkování skutečně dobře pro naši imunitu a další život.

 72. 5998
 73. Jarek

  Mám na mysli vakcínu, která není podstatou byznysu,ale skutečně řádně prověřeným lékem.

   6052
 74. 5997
 75. Anna

  Očkování mělo smysl, když lidé umírali a bylo hodně nakažených.. Teď prošlo hodně lidí covidem, tak mají ochranné látky, tak proč očkovat.? Každý ví jak je na tom zdravotně a co má udělat pro své zdraví. Covidem jsem se po celou dobu nenakazila, ale nechala jsem se očkovat, ale ne, že by chtěla, ale donutila mě situace, když jsem si nemohla dojít ani na kávu, ani zaplavat na koupaliště. Po očkování jsem stále unavená a ospalá

 76. 5994
 77. Eva

  Povinné by se měli očkovat zdravotníci a pečovatelky v případě, že jim to dovolí zdravotní stav

 78. 5993
 79. Matylda Rosová

  Dobrý den!
  Můj názor je ,že očkování je dobrovolné a nikdo by se neměl do něj nutit!!!
  Pokud má někdo zájem ano.Ne důvěra ve vakciny roste ..nyní to budeme rozdávat jako dárky??
  Bonusy v práci aj.Mohu se nakazit i s očko i bez něj a není prokázána 100% spolehlivost.
  Hlavně zdraví +klid+mír a pohodu +radost všem!!!!

 80. 5992
 81. 5990
 82. JH

  Celá tato situace mi přijde dost šílená. Mám dojem, že tady už vůbec nejde o zdraví, ale o pořádný byznys nebo jak donutit lidi k poslušnosti. A to už zavání další totalitou. Očkování by mělo zůstat DOBROVOLNÉ, BEZ JAKÝCHKOLIV RESTRIKCÍ!! Neustálým nátlakem se ničeho nedosáhne. Ba naopak, nátlak mě nutí k většímu odporu.
  Samotné testování, nošení roušek je podle mě zcela zbytečné. Proč mám pořád dokazovat, že jsem zdravá? Těmito rádoby „pomůckami“ proti nemocem si akorát ničíme svoji přirozenou imunitu. Čím víc se budeme izolovat, necháme se očkovat proti všemu možnému, ztratíme svou imunitu. Schopnost těla odolávat všem bakteriím a virům, se kterými je člověk denně v kontaktu. Za mého dětství nebyl problém zvednout ze země spadený rohlík, ofoukat jej a pokračovat v jídle. Bylo to normální, nikdo se neděsil a dodnes žiju jako spousta mých vrstevníků. Od začátku této „chřipkové pandemie“ žiju normálním životem a jsem zdravá! Je pravda, že nám zavřeli kina, tak tam už jsem dlouho nebyla. A kvůli neustálému potvrzení si film radši stáhnu na netu a podívám se doma. Je totiž zvrácené, abych se nechala očkovat jen kvůli výhodám neprokazovat se všude testy. To už opravdu není o zdraví, ale o TOTALITĚ!
  Bohužel společnost je už teď rozdělena na ty očko a neočko. A graduje to….Když se rozhlédnete i po okolních státech, nemůžu se zbavit dojmu, že vše je plánované. Říkám si, kdy to začne zde.
  Před rokem některé výroky byly hoax, dnes jsou realita. Nedávno jsem navštívila Terezín. Tak snad se nebude opakovat historie…………….

   6080
 83. 5989
 84. Zdeňka

  Já jsem byla jednou z těch, co si Corona onemocněním prošli. Osobně úplně v pohodě, což přičítám tomu, že mám své vitamíny, minerály a pěstuji si v těle rovnováhu. Tělo ten virus prostě potřebovalo jako cvičení. Takže žádné následky, prakticky bezpříznakové onemocnění. Třeba na rozdíl od mého muže, který má o nějaký ten rok víc než já a své tělo si nehýčká tak jako já, takže toho to trochu semlelo, ale alespoň v té době mě poslechl a některé z mých doplňků užíval, což mu výrazně prospělo. A skončil taky bez následků. Naopak se mu zlepšil cukr i váha. Já jsem rozhodně za to nenechat se očkovat, protože mi to přijde jako zbytečná zátěž pro mé tělo.

 85. 5988
 86. Miroslava Stibůrková

  Mám již pár křížků na krku. Když jsem se koncem roku 1989 procházela Prahou, na kdejakém sloupu bylo psáno, (možná jinými slovy), že moje svoboda končí tam, kde omezuje svobodu toho druhého a že se svoboda snoubí se zodpovědností.
  Můžeme začít rouškami. Pokud je pravdou to, že moje rouška chrání Tebe, pak nosit, nenosit nemůže být moje svobodné rozhodnutí, ale moje povinnost, vůči ostatním.
  Stejně tak to vidím s očkováním. Proti klíšťatům se neočkuji a je pouze na mém rozhodnutí to udělat, nikomu jinému to neprospěje ani neublíží.
  S očkováním proti covidu je to jiné. Nemusí být povinné, je to jako s rouškami. Pro ty co ho odmítají možná mělo být povinné pracovat pár dní na covid jednotkách. Přeji pěkný den Stibůrková

 87. 5987
 88. Hanka M

  Za sebe rozhodnutí, že nebudu ta, ve které se virus rozmnoží nebo zmutuje a může ublížit někomu dalšímu. Takže pro očkování. Pokud se lidé budou řídit láskou a ne strachem, nemusí o ničem přemýšlet a budou jednat správně, Nucení a povinné očkování nemá smysl.

 89. 5986
 90. Gábina

  Dobrý den, děkuji za tuto otázku. Celá rodina pracuje po celou dobu této takzvané epidemie,. Nikdo neonemocněl včetně našich rodičů kterým je skoro 80 let. A to je divné jak tvrdí, že je to moc moc nakažlivé, musíme se smát. Akorát nás vláda buzeruje a ten dluh co vytvořili je neodpustitelný a chudáci naše děti, jejich děti atd…..

 91. 5981
 92. jiri

  myslim ze koronavir ,neni prirozeneho puvodu a je to jen nastroj..k ,,Velkemu restartu“..Tak ho nazivaji svetovy psychopati, jenz jsou bohuzel u moci….

 93. 5979
 94. Informovaný druid

  Informovaný druidV současné záplavě informací a dezinformací si lze jen velmi těžko vytvořit objektivní názor.
  S ohledem na překotný vývoj a vynechání testovací fáze (na myších) jsem se rozhodl neriskovat
  a zemřít přirozeným způsobem.
  Lituji uměle vytvořený stav a státní rozpočet.
  Z velké části lze souhlasit se zvídavým čtenářem.

   6312
 95. 5977
 96. Iva

  Všechno je jen byznys pro strašení lidí, uměle vyvolaný a pro snížení populace.-připravovalo se to dlouho už asi 3-4 roky, někdo má těžší průběh tak, jako i u chřipky, která má různé typy a pokud je člověk očkován proti viru A tak když přijde vir B očkování nezabírá (u chřipky) Toto není očkování, protože se musí očkovat každou chvíli na další mutaci, není to vyzkoušené tzv. rychlokvaška , je tam spousta chemiev a neví se, jaké účinky to bude mítna zdraví lidí za několik let jedná se o snížení populace a hlavně jde o celosvětový byznys takže vlastně o peníze, někdo se pořádně na tom celém napakuje. pokud má člověk silnou imunitu přečká to v pohodě, prito je lepší posilovat svoji vlastní imunitu a necpat do sebe tu chemii.

 97. 5972
 98. Renata

  Tenhle vtip to vystihuje dokonale:
  Potkají se 2 krysy:
  -už jsi byla na očkování ?
  -blázníš, ještě nejsou dokončené testy na lidech !!!

  Nahledanou a příjemný den.

 99. 5971
 100. 5970
 101. Ilona

  Dobrý večer,

  Myslim si ze je to celé podvod 🤕 i to slavné očkování.
  Nenechám se očkovat…. nevěřím vakcině…covid jsem prodělala takže mám protilátky.

  Krásný podvečer
  I.K.

 102. 5969
 103. elwíra

  Rozhodně nemám zájem být součástí vakcinačníhio experimentu, který bude vyhodnocen r. 2023 , a ještě k tomu zdarma……Nátlak, výhrůžky , represe, zákazy, denodenní strašení , donucování, náhubky, hrozby uvěznění odpůrců , dávání prostoru pouze té správné uvědomělé části „vedců a lékařů “ a naopak dehonestace té druhé části vědců a lékařů, kteří nezaprodali své svědomí a lidskost – to je rétorika, před kterou by zblednul i lecjaký rudý funkcionář . Toto určitě není něco , co by mohlo svědčit o tom, že to s námi naši mocipáni snad myslí dobře a chtějí naše dobro, blaho , zdraví a jde jim o naše životy……je to nefalšovaná válka proti lidem , jen se nestřílí – zatím. Už před 100 lety předpověděl Rudolf Steiner vakcínu proti Bohu, bohužel se nezmýlil…..

 104. 5968
 105. 5965
 106. Anna

  Očkování by mělo smysl, kdyby nependlovali lidé přes hranice v době, kdy to bylo nebezpečné a přinášeli covid i jiné nemoce

 107. 5964
 108. M. Maluchová

  Vypadá to, že s tímto virem budeme nuceni se naučit žít. Co mne se týká, já jsem senior, očkovaná, abych chránila nejen sebe, ale i své děti a vnoučata. Především vnoučat je mi líto a to z důvodu omezené školní docházky a nošení roušek ve škole. Jsem zásadně proti očkování dětí mladších 15-ti let, kdy jsou ještě ve vývinu. Jinak jejich rodiče jsou rovněž naočkovaní.

 109. 5963
 110. Jarka

  Je to jeden veľky pruser a okolo toho ešte väčší, zmätky a infodemia. Za pár rokov sa uvidí kto mal pravdu. Nech sa očkuje kto chce a verí tomu. Ostatných neznasilnovat.

 111. 5961
 112. elwíra

  Nechutná šaráda, je za tím úplně něco jiného, než nám mocipáni vnucují k uvěření. Kdyby jim šlo o naše zdraví, dobro a životy, probíhalo by vše s naprosto jiným scénářem. Podpořila by se především kampaň zaměřená na zdravý životní styl , imunitu, dobří vládci by svůj lid uklidnili a byli by mu oporou. Dává se prostor jen jednomu názoru, ostatní jsou umlčeni, postihováni ,dehonestováni, vyhazováni z práce a některým hrozí uvěznění – takový novodobý hon na čarodějnice. Zde se děje vše opačně, než by bylo přínosem pro naší psychiku a zdraví, jsou tu na denním pořádku pouze výhrůžky, zákazy, příkazy, strašení . Mnozí lidé se podrobují diktatuře s nebývalou radostí. Je to válka proti lidem což mnozí odmítají vidět. Mám obavu, že jde ještě o něco mnohem horšího, než jen o obrovský megabyznys…….O experimentální neplacenou vakcinační studii , která bude vyhodnocena roku 2023, opravdu zájem nemám. Hezké léto všem.

 113. 5960
 114. Ing. Jiří Kovář

  I kdyby očkování mělo jen malý vliv na ochranu proti koronaviru, tak má velký význam. Tedy jednoznačné očkovat, nebolí to tolik.

   7014
  1. Helena

   A jaký vliv myslíte že má vakcína na zdravého člověka.takovy se do Nemocnice nedostane. Ale po vakcíně jenoho nežádoucích účinků a nevratně.jenom mi stačí pozorovat lidí kolem sebe. Už proto by to měli zakázat.

 115. 5959
 116. Eva Klapetková

  Chci být za své zdraví sama zodpovědná, ne se nechat do něčeho tlačit. Očkovat se nechci. Zatím jsem zdravá a nic jsem nechytla.

 117. 5958
 118. Krausová

  To takzvané očkování je experiment a klinická studie na lidech, kterým by se toto riziko mělo zaplatit a měli by skutečně vědět, že se účastní experimentální procedury, která jim vyrábí umělou továrničku na umělý virus, to stimuluje imunitu, ale jen na tu umělotinu. Je to především výhodný byznys pro farma mafií.

 119. 5957
 120. zvídavý čtenář

  V čem je současný postup zvládání pandemie špatný.
  Podle definice pandemie žádná pandemie není, proto veškerá opatření jsou nesmyslná a pokud se provádějí, tak cílem není zdraví občanů, ale ekonomická likvidace státu. Následné zadlužení a tím vynucení poslušnosti. Dlužník si nemůže vyskakovat.

  Lékařka s 30 letou praxí konstatuje. Dříve, při pravidelně se objevujících chřipkách, nemocný člověk, po příznacích nemoci, se buď léčil sám, nebo zašel k lékaři, pokud potřeboval neschopenku. Po vyléčení šel do práce, školy… V čem se lišil tento postup od postupu pro coronavirus? Neprovádělo se testování. Testování je ten umělý problém. Je naprosto zbytečné, nic neprokazující. Otázka: Kolik životů zachránilo testování? Jak moc poškodilo ekonomiku nesmyslné zavírání subjektivně zdravých do karantény? Je to výborný zdroj příjmů pro testovací firmy, cca 35 miliard měsíčně a proto je nutné. A ty zbytečně utracené peníze tady budou chybět. Žádné testování = žádný problém. Premiera Babiše si vážím, ale to, že se nechal přesvědčit o nutnosti testování a očkování škodlivými vakcinami, byla fatální chyba. To chytrý člověk bez nátlaku nemůže udělat.

  Zvláště neodpustitelné je dávat rovnítko mezi pozitivním testem a nakaženým člověkem. Pozitivní test znamená, že imunita funguje a je doživotní. Vyžadovat negativní testy je nesmysl. Za rok jsme se již všichni setkali s koronavirem. Naopak negativní test znamená nedostatečně fungující imunitu. Blíží se doba, kdy negativní test se dá získat jedině podvodem. Všichni budou pozitivní. Proč se teda vyžadují negativní testy? Právě proto, že bude důvod (falešný) zavírat lidi do karantén a dál likvidovat ekonomiku.
  Další chybou je testování pracovníků v podnicích a podmiňování provádění práce testy, nebo provedeným očkováním. Ten kdo to navrhl a prosadil je škůdce a jako se škůdcem se ním musí být naložit. Řešení: okamžitě přestat s nesmyslným testováním. Jediné měřítko musí být- jak se konkrétní člověk cítí. Buď je nemocný, nebo není. Na testovacích tyčinkách byly objeveny pod mikroskopem živé vlasy – Morgelony. Jejich rozmnožení v těle je neléčitelný problém.
  Pro život je nutný dostatek kyslíku. Pokud je ho málo, tak odumírají buňky nejen mozku. Rakovina je nemoc, které se především daří v místech, kde je nedostatek kyslíku. Nošení roušek tak odsuzuje jejich nositele k onemocnění rakovinou plic a názor, že roušky chrání proti virům je stejně pošetilý, jako že cedník brání proudění vody. Dávat dětem roušky je jejich vědomé mrzačení. Rouška má pouze symbolický význam – otroci držte huby.

  V návodu na použití očkovacích látek je napsáno, že se nesmí použít pro vybrané skupiny. To jsou děti, lidé, kteří berou jeden a více léků denně, osoby starší 65 let. Osoby, které prodělali coronavirus ať s příznaky , nebo bez příznaků se v žádném případě nesmí očkovat, protože je zabije syndrom ADE . Nechápu praktické lékaře, které to neděsí . Nebo to nevědí? Ono potom není koho očkovat. Ale hlavně na nové mutace to očkování nefunguje. Proč to nesmyslné trvání na očkování? Ta anglická mutace coronaviru se rozšířila i přes přísnou izolaci v domově pro seniory právě očkováním. Jak je to možné? Viděl jsem v TV starší paní, když odcházela z očkovacího místa, jak se šťastným úsměvem prohlásila „Konečně jsem chráněná“ . Akorát jí zapomněli říct, aby sepsala závěť.
  Uzávěry společnosti jsou zločinem a jsou neuvěřitelně destruktivní pro chod společnosti. Nikde se neosvědčily. Ani nemůžou, protože za rok soužití s coronavirem se s ním už setkal každý.

  Elita ovládající svět si uvědomila, že zdroje surovin jsou omezené. Počet obyvatel by měl být takový, aby země stačila uklidit nepořádek, který lidé způsobí. To dokáže uklidit po maximálně 1 miliardě lidí. Proto bylo rozhodnuto počet přemnožených otroků zredukovat. Dříve se to řešilo válkami. Při válkách vznikají velké škody na majetku, dnes hrozí i zamoření území radioaktivitou. Jako ideální prostředek snížení počtu obyvatel nabídl Bill Gates očkování. Smrtící. Jak donutit otroky, aby se dobrovolně nechali očkovat? Otroci se musí vystrašit uměle vytvořenou pandemií. Zdůrazní se, že jedinou ochranou je očkování. Otroci budou sami škemrat a prosit, aby byli přednostně očkováni. Není to perfektní nápad? A ještě se na tom neuvěřitelně vydělá.

  Na obnovení ekonomiky bude potřeba spousta peněz. Kde je vzít? Půjčit si. Celý svět je zadlužený. Otázka zní, u koho je zadlužený a kde ten někdo vzal tolik peněz, aby mohl půjčit celému světu? A to je kdo? ? Půjčka dneska spočívá ve vložení čísla do PC. Splácení se provádí konkrétním produktem, čili hodnotou vytvořenou prací. Bylo by zajímavé sledovat údiv, jak by se tvářil poskytoval půjčky, když by se půjčka splatila taktéž vložením čísla do PC.

  Následkem těchto neuvážených uzávěr ekonomiky na základě podvodných a nebezpečných testů bude velký hlad a bída. Esoterici tvrdí, že ti šťastní zemřou hned. Ty méně šťastní během snižování stavu obyvatel a ti nešťastní se dočkají očipování, (budou biologickými otroky bez vlastní vůle), koncentráku, ztráty svobody. Že nikdo z otroků nebude mít žádný majetek je jasné. Tím pádem nebudou mít starosti s jeho opatrováním. Jíst červy bude normální.

  Lze očekávat rozvolnění? To ani omylem. Víte, jakou práci dalo dotlačit otroky k poslušnosti? Nebýt strašení s koronavirovou epidemií, tak by k tomu nedošlo. Taková příležitost se již nebude opakovat.

  Získat svobodu evidentně bez násilí nepůjde. Pro skutečnou elitu jsme všichni otroci. U nás elita není. Elita u nás jsou jen otroci, kteří mají zatím privilegia. Ti jsou samozřejmě také postradatelní, i když si to nepřipouštějí. Je to smutný pohled, když skupina probuzených otroků protestuje proti nesmyslným opatřením a skupina uniformovaných otroků se jim v tom snaží zabránit, i za cenu násilí, aby se zahraničním páničkům zalíbili. Ty uniformovaní nechápou, že páničkům vůbec nezáleží na jejich životech, rodinách, budoucnosti. Jsou to pořád jen postradatelní otroci, a nechápou, že jsou na nesprávné straně.

  Problém dnešních mladých otroků, cíleně vychovávaných bez pracovních návyků, úcty k hodnotám a starším lidem…je, že nechápou situaci. Na místě je otázka, jestli vědí, že pro případné děti, které se narodí je přichystaná pochmurná budoucnost. A to:
  a) z děvčat budou sexuální otrokyně, pokud budou pohledné.
  b) z ostatních děvčat a kluků se bude získávat adrenochrom,
  c) budou průběžně likvidováni, jako nepotřebný odpad.

   5962
  1. 5973
  2. 5980
 121. 5956
 122. Zdenka

  Přiznám se, že jsem zpočátku byla velký odpůrce očkování. Svůj názor jsem však rychle přehodnotila potom, co jsem viděla co to s lidmi, i mladšími a zdravějšími než já, dělá. Očkování neochrání před onemocněním a nebo přenosem na jinou osobu, ale rozhodně ochrání před těžkým a komplikovaným průběhem. Pokud se někdo rozhodne se nenechat očkovat, ať se vyrovná se svým svědomím, až přenese virus (třeba sám bezpříznakový) na jiného rodinného příslušníka a ten potom zemře v souvislosti s covidem.

 123. 5954
 124. ilona kuršová

  zdravím Vás,myslím si,že je to především obrovský byznys,celé očkování…. a myslím si,že se ztratil normální selský rozum….
  dříve,když se lidí potkali,zeptali se…jak se daří,jak se máš?
  dnes…jsi očkovaný?Nevím kam toto vše spěje???………..přeji Vám klidné dny příští,prožité v klidu a v pohodě Ilon

 125. 5953
 126. Zdenka

  Zaplatila jsem si zjištění protilátek.7 měsíců po prodělání Covidu jsem měla 1584 /limit 0 – 50 /. Absolvovala jsem 1. očkování den předtím, než jsem se dovědĕla výsledek protilátek.Noc po očkování byla značně nepříjemná/ bolest hlavy, zimnice, nevolnost,bolest kloubů../Seznámila jsem s výsledky skutečné odborníky z nejmenované významné nemocnice. 2.dávka mi nebyla doporučena s tím, že ale, bohužel, nedostanu certifikát, což znamená již oznámená omezení. Nemocnice/odborníci zabývající se touto problematikou/ napsali i dopis na MZCR. Nikdo však to nebere na vědomí…Proč se neřeší protilátky?Že neznají potřebné množství…ani u plně očkovaných neví, kolik si jich kdo vytvoří.Nebyl problem hradit milióny antigennich testů.Je takový problém, když už si to někdo i zaplatí kvůli svému zdraví brát v potaz před případným očkováním protilátky ? Opravdu jsem toho nazoru,že tady není na 1. místě zdraví a ochrana lidí, ale penize některých..Ano, respektujme smysluplná hygienická opatření, ale bylo by dobré, aby amatéři poslouchali skutečné odborniky, kterým jde o zdraví lidu a také na tom skutečně pracují…je něco divného v tomto státě, i ve světě ale to ať si každý vyhodnotí svým rozumem..

 127. 5951
 128. Lea

  Sama toto očkování odmítám, přestože všechna povinná očkování považuji za samozřejmá. Tlak který je okolo nás je neuvěřitelný a situace začíná být fraškou. Sama jsem nemocí prošla, potíže trvaly až půl roku. Přesto myslím, že vakcinace je vhodná pro ty, kteří cítí obavu. Člověk je schopen od přírody lecos překonat. Velkou váhu má naše rozhodnutí.

 129. 5950
 130. Kašparová Alena

  Očkovat se znamená mít odpovědnost k sobě, rodině/přátelům/ a širší skupině lidí se kterou se musím setkávat. Snad jedině lidé, kterým to choroba či porucha imunity nedovolí se nemohou očkovat. Proč kolem toho dělat dusno a na neočkování se zviditelňovat?

 131. 5949
 132. Jan. Novák,

  Je vidět, že onemocnět může i očkovaný. Vakcíny jsou, řekl bych, rychlokvašky, nikdo zatím neví jak a jak dlouho budou účinné. Také nikdo zatím dobře neví jaké komplikace mohou vyvolat. Navíc vláda začína porušovat demokratické principy, na jednu stranu řekla, že očkování je dobrovolné. Avšak jedním dechem říká, že neočkovaný nesmí sem nebo tam. Teď jsem četl někde, že na fotbale budou zvýhodněni očkovaní. To je vrchol, opět viditelná diskriminace těch, kteří se nedají očkovat.

 133. 5948
 134. Daniela

  v každém případě by měla být rozhodující péče o člověka a jeho zdraví, nikoli finanční prospěch jednotlivců a skupin … to, co se děje od samého počátku, je jen o penězích i za cenu lidských životů

 135. 5940
 136. Jana

  Vadí mi ten tlak, který je vyvíjen ohledně očkování. Navíc léty neprověřenou vakcínou. Až čas ukáže, jaký tato vakcína bude mít na lidi dopad. Musela jsem jej podstoupit kvůli zaměstnání, i když jsem se tomu dlouho bránila. 14 dní po očkování mi začaly bolet kolena při chůzi do schodů a klouby na rukou, divná náhoda. Nikdy jsem s tím neměla problém. Jen doufám, že to časem odezní……….

 137. 5939
 138. Libuše

  Bohužel se váhalo s očkováním,vše už bylo venku,myslím na nemoc,ta se zachytila pozdě.Váhalo se o ní.

 139. 5938
 140. Libuše

  Už jako děti jsme byly očkováni a nikdo se nás neptal zda chceme,nebo ne.Tak proč se s tím dělají takové orace.Očkovat všechny a hotovo

 141. 5935
 142. Blažena Vojáčková

  To by měli řešit odborníci, bohužel mám trochu obavy, že v dnešní době je důležitější kdo na tom víc vydělá. Možná ani tak nejde o zdraví. Na druhé straně nebýt očkování asi bychom tu měli těch nemocí (nebezpečných) hodně. Víte co je nejhorší? Člověk vidí úplně za vším nějakou špínu, lež a něco nekalého. Aspoň já to tak vidím.
  Přeji Vám krásné léto a vydržte. Snad patříte (já tomu věřím) mezi ty poctivé.
  Vojáčková

 143. 5934
 144. kamila gembická

  Tzv. zdravý selský rozum je cesta do pekel a obvykle vychází z nevzdělanosti. Očkování proti čemukoli prokazatelně už desítky let populaci chrání. A spousta stupidních odmítačů si nechá naočkovat cokoli, když jedou na dovolenou do exotiky. Není to otázkasvobody, fakt ne. Je to otázka ohleduplnosti.

 145. 5933
 146. Ludmila Šimůnková

  Měl by se nechat prostor pro vyjádření odborníkům a hlavně bez cenzury. Ať si z toho pak každý vezme, co uzná za vhodné, jen tak se může s problematikou seznámit ze všech úhlů, vytvořit si vlastní názor a potom k případnému očkování dát informovaný souhlas.

 147. 5931
 148. Věra Klaudysová

  Z počátku jsem se také nechtěla dát očkovat.ale když se covid otřel o mé dobré a hlavně jinak zdravé přátele.Tak jsem se očkovat dala.Zásadní pravidla a opatření stejně dodržuji,ale jsem klidnější.Spíše mi vadí takoví exhibicionisté jako odkvetlá pěnice Czáková ,její nový šéf Volný atd.Teď jsou chytří,ale kdyby onemocněli,nebo jejich nejbližší,tak to by vyžadovali nadstandartní řešení.Jako stařík pan Klaus dostal teplotu a už byl na dva dny v ÚVN.

 149. 5929
 150. Ellen Čermáková

  Mrzí mne, že naše vláda a ani lékaři neuznávají protilátky po prodělaném onemocnění. Přitom tyto protilátky jsou vyšší než po očkování. Očkovat se nenechám protože by mi to v tomto případě spíš ublížilo.

 151. 5928
 152. Petra

  koronavir je uměle vytvořen, a očkování je špatné, byla rychle vytvořena vakcína, nevyzkoušela se a obávám se, že za pár let budou očkovaní moc nemocní…..

 153. 5927
 154. Anna

  Já osobně nevím, očkovat jsem se nechala , potíže jsem žádné nezaznamenala. Naslouchám názorům odborníků a nechám se vést jejich doporučením.

 155. 5926
 156. Majka

  Myslím si, že pokud je neustále proklamováno, že jsme demokratická země a všichni si chceme demokracie vážit, tak se nemůžeme vracet k totalitním praktikám a nařízení čehokoliv plošného pod pohrůžkou nesvobody není nic jiného než totalita. Vy všichni co nařizujete očkování, bojujete za to aby všichni byli očkovaní, ano vy všichni se přikláníte k totalitním praktikám a to jste ještě nedávno vykřikovali jak komunistické totalitní praktiky byly špatné a toto je naprosto totéž.
  Ve svoboné zemi si má každý vybrat a ráda bych věděla jak neočkovaný člověk (a to nemluvím jen o Covidu, ale i o dalších očkováních) může ohrozit ty očkované, když všichni odborníci prohlašují, že očkovaní lidé mají vysoku imunitu, vždyť je to holá zhovadilost.
  Já osobně se nechám očkovat, až mě na centrech nebudou zdravotníci nutit podepsat formuláž, že veškerá rizika očkování beru na sebe a ti odborníci, kteří mluví o tom jak je očkování bezpečné za nic neručí – neberou na sebe žádnou zodpovědnost. Prosím všechny co se necháte očkovat – nejprve si zjistěte svůj zdravotní stav a zhodnoťte veškerá možná rizika pro vaši imunitu, po očkování totiž nemusíte mít problém s covidem, ale můžete mít daleko horší zdravotní problémy a to hlavně ti kteří už protilátky mají a to vím o čem mluvím. Přečtěte si pořádně všechna možná rizika. U nás se toho moc nedozvíte, ale na zahraničních servrech je dostatek dostupných informací.

   5955
 157. 5919
 158. Božena

  Myslím si, že jediná cesta je proočkovanost populace,tak jak jsme se v minulosti zbavili pravých neštovic,obrny,záškrtu a černého kašle tak se i teď můžeme zbavit koronaviru,sice se jedinec naočkovaný může nakazit,ale bude mít lehčí průběh a nebude mít fatální následky. V mém okolí zemřelo na následky koronaviru dost přátel,které jsem měla ráda a moc mi chybí,já sama jsem plně očkovaná a moje rodina taky,nechci už o nikoho přijít.

 159. 5917
 160. František Mičulek

  Má to být o dobrovolnosti. Kdo se cítí v rizikové skupině, či z jiného důvodu, ať se očkuje.
  Rozum mi nebere to, že byť je prokázané, že i očkování mohou šířit Covid, tak oni roušky nemusí, testy nemusí, nemají omezení. Je stále možné, že takto skrytě (mohou mít snížené vnější příznaky) šíří Covid více, jak neočkovaný, na kterém je vidět, že příznaky má, a podle toho se zachová. Ten stále zesilovaný hon na neočkované je manipulace nejhoršího kalibru. Ukazuje se, že statisticky můžeme dostat vedlejší účinky, a i vážné nemoci z očkování mnohem jistěji, než že s Covidem skončíme v nemocníci.

 161. 5916
 162. Jiřina Vyčítalová

  Nevím, kdo je autorem, přišel mi na email a tento názor plně podepisuji:
  Logika dneška:
  Výrobce nenese odpovědnost,
  vláda nenese odpovědnost,
  lékař nenese odpovědnost.
  Ale ty, když to odmítneš, seš nezodpovědný sobec.
  T

 163. 5915
 164. Dana

  Nerada, ale nechala jsem se očkovat. Kdo má stále myslet na nějaká potvrzení a kam se bez testu a očkování nedostane. Je ponižující, že vláda neustále přemýšlí, jak lidem očkování vnutit, láká je na očkování bez registrace, nabízí výhody…. a zároveň stále tvrdí, že je očkování dobrovolné. Spíše nechutné a nedůstojné. Stále zdůrazňuje nutnost, plusy a opomíjí mínusy a lidi, kteří trpí a umírají i po očkování, či na následky očkování.

 165. 5912
 166. Věra

  Myslím si,že lepší než neověřená vakcína je posilovat imunitu pohybem v přírodě,ranním cvičením,plaváním a doplňovat vitamíny.

 167. 5911
 168. Ivana

  Dobrý den, spolehám na svoji imunitu a řídím se signály svého těla. Pravidelně své tělo čistím přírodní cestou a nehodlám do něj dát něco neznámého. Nikdy jsem neaplikovala očkování, která jsou dobrovolná. Tato situace co se teď děje dobrovolně – povinné očkování, ten tlak na lidi, jenom to rozděluje společnost a to není dobré.

 169. 5910
 170. Eduard

  80% je to kšeft 20% pro uklidnění veřejnosti-můj názor ,že není žádoucí chránit přemnožený druh.

 171. 5908
 172. Milan Hrúz

  Je to uměle vytvořený problém ve vojenských laboratořích. Vakcíny proti tomu byly k mání už za půl roku a je to jeden velký podvod. Ve skutečnosti to jsou zbraně a látky určené k zabíjení a ovládání lidí pomocí kysličníku grafénu a způsobení tvorby spike proteinů ve vašich buňkách. Nakonec to vede k vzniku mutací u očkovaných, které to nechrání proti kovidu a ti se také stávají přenašeči nákazy ve svém okolí. Je to genocida a podvod „mocných“ v zákulisí a byznys pro farmaceutické firmy a jejich vlastníky a podporovatele.

 173. 5907
 174. Milan

  Pracuji s lidmi a očkování je nutnost. S chřikou se to nedá srovnávat, není tak infekční jako COVID. Nikdy jsem neviděl, že by jeden člověk s chřipkou nakoazil tolik lidí, jako když má COVID.

 175. 5905
 176. Jarmila

  Nejdřív jsem chtěla očkování. Ovšem než nějaká očkovací látka k nám přišla, tak jsme dřív chytla Covid. Potom jsem vyslechla spoustu názorů a rozmýšlela, zda se očkovat či ne. Dnes mám první očkování a opět stojím před rozhodnutím zda jít vůbec na druhé očkování a zda to má smysl. Obzvlášť když kamarádka, která děla v laboratoři denně s Covidem mi řekla, že se naočkovat nedá, že se nám vůbec neříká pravda. A že máme tak zvanou buněčnou imunitu a tudíž ti kteří Covid prodělali by se vůbec nemuseli očkovat. Kdyby nebylo tolik případů po očkování se zdravotními problémy ,tak by to člověk neřešil. A je pravda, že jakékoliv očkování člověk, před tím neřešil. Jsem vyplašená, jako spousta jiných lidí a sama ještě nevím, jak se rozhodnout obzvlášť, když po druhé očkovací látce se mi zdá, že mají lidé mnohem větší zdravotní problémy než po první. No ,ale rozhodnout se musí každý sám.

 177. 5904
 178. Terezia

  Nevím, proč bych měla suplovat laboratórní krysy nebo jiná zvířatka. Když se na nich testuje kosmetika, všichni ochranáři řvou. Když chtějí testovat vakcínu na lidech a navíc i na dětech, tak je ticho po pěšině. Lidi ztratili schopnost racionální uvahy.

 179. 5903
 180. Jaroslav Hálek

  Trvat na povinnosti je hloupost, ale trpělivě přesvědčovat a obratnou politikou vést k dobrovolnému očkování – to je cesta.

   5941
  1. machva

   Proč politikou, buď kvůli zdraví a ne dávat tenisky mobily a líbivé řečičky. Pak mi nikdo nevymluví, že to je jenom byznys a to tu nemoc nepodceňuji, ale přeceňovat by se taky neměla.

 181. 5902
 182. Libuše

  Co člověk to názor ale nikdy nikdo na světě nikomu nic nazaručí natož zdraví. Vždyť i v dnešní chytré době umírají lidé na angínu a co je za tím vším, obyčejný člověk, který si pořád musí hrát na něco.. v jakékoliv době. Jak náboženství, medicína, politici… Zkrátka normální lidský život, pořád dokola hlavně jak se to komu hodí. Stejně všichni umřou tak nevím co těm chudákům co se snaží pořád v každé době rozhodovat o ostatních ve formě peněz asi chybí. Asi obyčejný život v klidu a pohodě. Nikdy nikomu nešlo o člověka!!!

 183. 5901
 184. Marie

  Díky očkování byly vymýceny takové metly lidstva jako černé neštovice, záškrt, dětská obrna…Pozitivní vliv očkování je jednoznačný, zcestné názory šířené např. paní Czákovou a dalšími by se ve veřejnosti neměly vůbec publikovat. Jediní kompetentní jsou lékaři odborníci, když si chcete nechat opravit auto, také ho nedáte např. k pekaři, proč se tedy laickým názorům přikládá taková váha? Vždyť tomu nerozumí. A přirovnávat neočkované např. ke kuřákům, alkoholikům, obézním je nesmysl, ti ničí zdraví pouze sobě a neohrožují své okolí.

 185. 5898
 186. Hana Soukupová

  Uměle vyvolaná biologická válka. Jestli za ní stojí Čína nebo USA, toť otázka, kterou nám nikdo nezodpoví..Zkoumejme, kterým jednotlivcům a společnostem to přineslo výhody – finanční a jiné…/ roušky, testy, vakcíny…/Proč se k očkování upřednostnily vakcíny západní a z USA a odmítaly se vakcíny z Ruska a z Číny? Opravdu byly méně účinné? Opět v tom hraje roli politika a byznys, určitě ne zdraví lidí. Pravda, očkování má u nás mnohaletou tradici a byli jsme jednou z mála zemí, která se díky očkování zbavila velice vážných nemocí- obrna, záškrt, neštovice….ale vakcinace se použila až po dlouhodobém zkušebním období, kdežto dnes se objevil covid a ejhle, druhý den tu už byla vakcína !!!??? Dost podivné, že ? Dali jsme se očkovat, jenže se objevíila mutace a další mutace- alfa, beta…už jsme u delty a budou další, proti kterým očkování nezabírá a co dál ? Nechci v žádném případě zlehčovat covid, je třeba se bránit, ať už dodržováním všech hygienických a bezpečnostních pravidel, ale nesouhlasím s nařízením povinného očkování, zejména odmítám očkování dětí a těhotných žen, neboť vůbec nevíme, jak se to na nich projeví za rok, za pět let…A zároveň nesouhlasím s diskriminací těch, kteří očkování odmítají….jsme snad ještě svobodný národ??

 187. 5896
 188. Katka

  Stále nechápu proč očkovat…mohu onemocnět, šířit dál ač jsem očkovaná, nikdo nezodpovídá za vzniklá rizika ????? Nějak mi to stále nedává smysl 🙁 Něco jiného by bylo kdyby se již člověk po očkování nemohl nakazit…….ale tak to asi není…. Teď malinko úplně mimo, ale nějak mi to připomíná trochu dobu minulou …buď jsi KOMUNISTA nebo NEJSI a podle toho se s tebou bude zacházet…………… Nechci se nakazit, nepřeji to vůbec nikomu…..a doufám jen, že přežijeme

 189. 5895
 190. Zdeněk Macek

  Myslím si, že lidé covid-19 podceňují a jsou neukáznění. Ideál by byl, kdyby se
  nechalo očkovat alespoň 80% obyvatel Česka. Tím by se zmenšila možnost nakažení virem a mohli bychom zase normálně žít.
  Na netu jsem si přečetl myšlenku, že kdyby všichni na 10 dní zůstali doma a mlčeli, bylo po covidu a po starostech.
  Já jsem velký snílek.

 191. 5893
 192. 5892
 193. Miňhová Zdeňka

  Největším problémem jsou nemocní (bezpříznakový) )lidé, kteří ví, že mají covid, ale chodí do zaměstnání, do školy-nedodržují karanténu

 194. 5891
 195. Renata

  Myslím, že virus je uměle vyvolaný, roušky, testy a vakcinace vše bylo předem dohodnuté, ohromný byznys, aby pár miliardářů ovládlo svět. Je to na každém ať se rozhodne ohledně očkování, nesouhlasím s omezeními a víceméně tzv. nepovinným očkováním vakcíny by se měly testovat a zkoušet 3-5 roků a ne za tak krátkou dobu. Očkovat se nenechám, dle mého názoru je důležité zapracovat na imunitě, vitamínech, pohybu atd.

 196. 5890
 197. Eliška

  Jenže máme tu demokratůru, tož a´t se nechá očkovat co jejich hrdla ráčí, kdo chce.Samozřejmě
  že je to parádní oblbování a dnes už jen jde o to, aby se to vše udalo a pojišťovna to zaplatila.
  Ano je možné onemocnět,ano je možné i dostat zápal plic, ano je možné na něj i zemřít a to i v
  tomto našem požehnaném (?) století, ale nechat si do sebe rvát svinstvo a dobrovolně?
  No to by mě museli svázat. Je mě téměř sto let a v životě jsem neměla chřipku, angínu kdysi ano,
  to mě bylo dvacet.Mám sice porouchané srdíčko, ale leta jsem to nevěděla a hádám,že jsem se tak narodila už a jsem přesvědčena i přestože mám 20 kg nadváhy ( asi posledních pět- šest let ) že bere-li člověk vše tak, jak to přijde, neřeší neřešitelné a zbytečnosti a nedělá nic, proti svému zdraví a rozumu, pak může žít v klidu a vesele i bez očkování.Tak to dřív bylo přece! Píchli nám TBC a neštovice a šmytec.Co na to Vy?Pozdravuju Andělíčka.Eliška

 198. 5889
 199. Jana

  Nemám nic proti běžnému očkování, ale s tímto nesouhlasím. Naše rodina se očkovat nebude. Žijeme celkem zdravě, posilujeme imunitu na zprávy se nekoukáme a užíváme si život. Rychlovakcíně nedůvěřuji a je mi proti srsti reklamní masáž. Nechala bych očkování pouze na dobrovolnosti. Každý má právo naložit se svým životem dle vlastního úsudku.

 200. 5888
 201. ivana

  Nevím ale myslím že právě pro seniory to očkování dobré není.
  Znám několik lidí co po očkování umřeli.Je pravda že měli více jiných nemocí ale je taky pravda že to byly nemoci s kterými tady mohli ještě dál žít jak žili doposud ale to očkování jim prostě ten život vzalo takže jak to vlastně je tedy doopravdy?
  Ale znám jednu paní 79 let je 2x naočkovaná a bez problému jenže musím dodat že jezdí 3x ročně k moři ,jednou ročně do lázní a stará se o zdraví jak může.Jenže každý nemá tu možnost to není pro každého a tak myslím že by se to mělo nechat na úvaze každého jedince jestli se nechá naočkovat nebo ne a neměli by se lidé nenaočkovaní nikterak znevýhodňovat.

 202. 5887
 203. Dagmar Bartolottiová

  Raději nekomentuji. Jen podotknu, že nemám ráda hop sem a hop tam.Měly by se vyjadřovat k problematice kompetentní osoby – zdravotníci.

   5942
  1. machva

   To ano, ale dneska je tolik odborníků a stejně se neshodnou jako laici. Prostě nikdo neví nic, jenom si myslí a já si taky myslím, že komunisti byli žabaři proti praktikám dneška

 204. 5886
 205. Janiice

  Myslím, že je to jen nakouklá bublina, která jednou praskne a přestane bavit ty nahoře uměle vytvářet krizi státu, že které se budeme léčit roky. Korona tu zůstane, stejně jako chřipka. Prostě se s ní budeme muset naučit žít. Stejně tu byla už dávno před touhle panikou.

 206. 5885
 207. Janka

  Pokud chci pracovat nadále ve školce, očkovaná jsem. Pamatuju si, jak jsem se na jaře bála chodit do práce, kdy postupně na anglickou mutaci lehala téměř celá naše budova a hygiena pouze evidovala, posílala postupně do karantény a přihlížela. Pak nás vláda zavřela centrálně. Kdyby ne, tak bych po karanténě nastoupila do práce jako jediná učitelka, plus asi 20 dětí z 80.
  Očkovat jsem se tedy nenechala kvůli zdraví, ale abych mohla do práce, do kina a nemusela do další karantény a na testy.
  Vadí mi, že se covid stal jediným tématem k řešení a ke komentářům. Vadí mi, jak covid rozdělil společnost. Vadí mi pronásledování neočkovaných a jejich nucení, ekonomické vyhrožování.

 208. 5884
 209. Mirek

  Z netu:

  A všichni tito lidé, kteří po vás tak vehementně vyžadují, abyste je chránili na úkor vlastního zdraví, to dělají z jediného důvodu – JEN kvůli SOBĚ – kvůli svému sobectví! Jim nejde o dobro lidstva a svobodu, jak se snaží hlásat – ta na nějaký nevýznamný vir kašle. Ten jejich důvod je totiž zcela prostý – je to jen živočišný a primárně hysterický strach před vlastní smrtí. Strach o ten svůj – pro lidstvo zcela bezvýznamný a nicotný život. Strach, který ale oni povýšili na morálku a všeobecné blaho, kterého se pak dožadují od svého okolí…

 210. 5881
 211. Jana Krátká

  Myslím si, že virus je uměle vytvořen i šířen, za účelem velkého byznysu s očkováním, podlomení hospodářství zemi, zvýšení zadluženosti, likvidace střední třídy, ale také za účelem ovládání lidí, přesněji „přípravy půdy“ pro následné ovládání skrze různé strachy a pocity ztráty, potlačený vztek apod.
  Ohledně očkování jsou nám předkládány lživé informace. U žádného očkování není věrohodně podloženo, že právě ono pomohlo vymýtit chorobu. Podle grafů úmrtnosti klesal počet obětí nemocí o mnoho let dříve, než se začalo proti nemoci očkovat, a to zřejmě vlivem zlepšujících se hygienických podmínek v domácnostech (zavedení vodovodu, kanalizace, dostatek potravin, ovoce a zeleniny apod.).

 212. 5880
 213. Jan Buriánek

  Manipulace ovčanů strachem a zatím velký business (PCR, antigenní testy, roušky, nanofiltry, respirátory, očkování a vakcíny) a zároveň k tomu ještě redukce obyvatel experimentální vakcínou, která neprošla řádným testováním ani na zvířatech, rovnou na lidech, certifikací. Ideální pro vyřešení důchodových reforem apod., otázka kam jdou peníze a komu se tím prospěje? Navíc marketingové akce jako loterie o věcné ceny – tenisky za pár šupů nebo iPhone, může oslovit, zdá se i některé ovčany, smutné, kde je kritické myšlení, selský rozum, kde je diskuze odborníků, kde je laboratorní výzkum obsahu vakcín, kde jsou pitvy zemřelých na COVID-19, co to je bezpříznakový jedinec. Proč je COVID-19 patentován, stejně jako VIRUS HN1N1, virus ZIKA, virus AIDS atd.?

 214. 5879
 215. Miluše

  Dnes jsou všichni odborníci co se týka očkování.V minulosti se očkování osvěčilo,vymýtily se tím nemoci jako např.záškrt a nikdo tolik o očkování nediskutovat.Dnes očkování řeší hlavně „chytří“ laici kteří se chtějí zviditelnit.Kdysi jsme taky nevěděli jestli se vakciny testovaly 1 rok nebo 10 a nenapadlo nás o očkování správnosti pochybovat.

   5914
  1. 5943
  2. machva

   Dřív by si nikdo nedovolil očkovat neověřenou vakcínou a navíc testovat (toto není očkování, to je tříleté testování) na lidech. Myši jim po očkování chcíiply. Proč mi nikdo nezaručí, že je to bezpečné. Chce to trochu přemýšlet a uvažovat a nejen békat s rádoby odborníkama. Proč nepřipustí jiný názor , to je demokracie jak fík

 216. 5878
 217. Věra Štikarová

  Očkování proti Covidu -19 je velice nebezpečné jak pro očkované tak i pro neočkované. Očkovaní budou šířit nákazu dál – mutace viru a budou je přenášet na očkované. Spie protein budou vylučovat slinami, potem, spermatem a budou ohrožovat neočkované. Dnes už o tom mluví uznávaní světoví lékaři. Jen ti naši lékaři neléčili lidi léky, které byli již v době tzv.pandemie dostupné a posílali lidi do nemocnic na ventilace. Proč by také ne, když za to měli dobře zaplaceno a nemocnice jen vydělávaly. Výsledkem jsou tisíce mrtvých. a teď to bude stále pokračovat.Očkování je dobrovolné tak kdo chce ať se nechá očkovat.

 218. 5877
 219. Jaroslav Pavlaťík

  Očkovaníe vymýtilo choroby ako je detská obrna, čierny kašel, záškrt a iné, povinne sme boli očkovaní od detstva a sme tu, proč by nemalo mať zmysel aj očkovanie proti koronavírusom, nech už je ich pôvod akýkoľvek a aj s vedomím, že ide o obrovský biznis?!

 220. 5876
 221. Emily

  Nemám v očkování proti covidu důvěru, není „prověřeno“, čili nejsou objektivně známy kontraindikace a zatím není ani známo, zda některé zdravotní komplikace, v horším případě úmrtí nejsou jeho důsledkem. „Povídá se“, že existují léky, které by mohly pomoci, leč jsou staženy z distribuce, aby nenarušily přísun obřích zisků farmaceutických firem produkujících vakcíny na covid.
  Já jsem se nechala v minulosti 2 x očkovat proti chřipce a v obou případech jsem ji následně dostala..

 222. 5875
 223. Jana

  Jsem pro to, aby se každý rozhodl sám. Nelíbí se mi, různá omezení pro neočkované lidi. Je pravda, že je to hodně o penězích a tak pochopitelně, ti kterým tyto peníze tečou do kapsy budou ostatní masírovat, že je potřeba všechny proočkovat. Jsou nějaké studie, co to udělá s přirozenou imunitou? Nezničí ji to úplně? A proč se nechat očkovat, když je teď myslím mutace lambda a do konce řecké abecedy je ještě spousta písmen.

 224. 5874
 225. Ivana

  Milý Anděli, chceš znát můj laický názor? Když rozhlédnu se dneska, je mi do pláče, všechno je horší, než za totáče!!! Nebo řečeno slovy klasika Shakespeara, co platí dodnes: „Odporný parazit ovládá každý post, a nechutně se sápe na slušnost, umění je pouhou služkou mocných a PRAVDA je všem mocným pro smích, za mamon pokřiví dnes každou čistou věc, strašné je vidět, jak žebrá poctivec!!! „Je mi 66 let, tedy podle vlády“ ohrožený druh“, ne ale virem, ale bohužel jejich nařízeními a cílenými zákony a nesmysly na depopulaci planety. Mám jen Umprum, žádné lékařské vzdělání, takže by se mohlo zdát, že už mě nic nemůže překvapit, ale když začal ten COVIDCIRKUS, byl to šok, jak média spolu s principálem a jeho zdravotními pohunky šířili jen beznaděj a strach. Denně sčítali mrtvoly místo nasazení ověřených léků, účinného Košického protokolu. Žádné rady na prevenci. Odmítli nabídky našich vědců i firem a začli brát předražené, necertifikované roušky, respirátory, léky i vakcíny bez 3,fáze výzkumu. Rozhodně nejsem ochotna dělat někomu pokusného králíka, aby si navíc nahrabal na utrpení lidí. Prostudovala jsem své knihy o bylinkách, poslechla si užitečné rady Dr. Bukovského, léčitele Calábka, pořady Duška a Svobodného vysílače s podobnými hosty jako mgr. Podhornou a v březnu ihned nasadila: omega 3, vitamíny – D vigantol, C, Zn, Ca, Mg, na střídačku houbu Reishi s rakytníkem a Čagu a svou Echinaceu v lihu. Při odchodu do obchodů 5ml koloidního stříbra. K tomu čerstvá vařená strava s domácí zeleninou a bylinkami, sem tam smoothie – mrkev, jablko, grep nebo okurková šťáva, Pohyb a práce na zahrádce s dostatkem kyslíku, nanoroušku jen na proběhnutí obchodem, aby ti vystrašení nedostali infarkt a já pokutu. Při neřešitelném problému postupuji celý život podle hesla: „Provaz také neroztlačíš, tak se holka uklidni a zapoj mozek, intuici a dva nejlepší léky na psychiku a imunitu – HUMOR a UPRDELISMUS. Pokud mi někdo chce NÁSILÍM ničit zdraví experimentální směsí chemických sraček s oxidem grafenu a dalšími toxickými a rakovinotvornými látkami, tvrdí, že je to pro mé dobro a nenese žádnou odpovědnost za smrt či trvalé následky, říká mi mozek POZOR!!! Vrcholem všeho je, že mi chce někdo sáhnout na vnoučátka – budoucnost našeho národa, tak to se ve mně probouzí vzdor vlastence a síla české lvice. Za ty chudé duchem, co se nechali naočkovat, aby se mohli opalovat u moře a už se „opalují“ v krematoriu se můžeme už jen modlit. Bohužel jsou to i jedinci z řad rodiny a přátel, kteří nevzali vážně má varování a argumenty a teď žijí ve strachu, aby ty sraženiny krve a útoky na mitochondrie zdravých buněk po úplném zapnutí 5G sítí přežili!!! V prosinci 2023 se dozvíme z ukončené studie snad PRAVDU, pokud nebude zaplacena elitními. psychopaty. Tatínkovi je 89 let a tvrdí spolu s námi, že zdraví máme jen jedno a nejlepší je přirozená imunita, dobré jídlo, pití, veselá mysl, mít dobrého anděla strážného a mezilidské vztahy a hlavně zachovat si selský rozum! Na to si určitě nesmíme nechat sáhnout, své děti a vlast nedáme!!! Toť náš názor laiků Jane a ten nezměníme, i kdyby nás chtěli upálit jak Jana Husa. Přeji všem lidem pevné zdraví a hodně sil v odvěkém boji DOBRA o naše životy s tímto celoplanetárním ZLEM!

 226. 5872
 227. Jarka

  Nevím, co si mám myslet – o co jde. Podle čísel žádná epidemie nebyla a ani není.
  Očkování by mělo být DOBROVOLNÉ, ten nátlak, který je na očkování, ve mně nevzbuzuje důvěru!
  Nenechávám se očkovat proti chřipce, proto se nenechám očkovat ani proti covidu. Jsem zvyklá se chránit sama. Nevyhledávám místa, kde hrozí nákaza a dodržuji všem známá hygienická opatření.

 228. 5871
 229. Zuzana

  Možná je to každého věc, ale kdyby se v minulosti stejně přistupovalo k očkování na nemoci, které díky proočkovanosti dnes už nepotkáme, kdoví jak by vypadalo lidstvo dnes? Byznys to je, ale kdo ví???

 230. 5870
 231. Monika Stehnová

  Nechám se očkovat. Nemůžu se spolehnout na to, že bych dokázala rozumět dopodrobna jak fungují vakcíny. Rychlokurs jako některým lidem by mě nestačil. Spíš se spoléhám na úsudek vědců. Mají tuto vizi, tak je potřeba se k ní přidat. Kdybychom žili lepším způsobem života, ani pandemie by nebyla. A lepší řešení pandemie by stálo jednotlivce mnohem víc úsilí a prostředků. Takže očkování je to nejjednodušší, ale i tak mnozí na něj nemají čas. Taky se bojím, jak budu na očkování reagovat.

 232. 5868
 233. Olga

  myslím , že selským rozumem nic nevymyslíte, samozřejmě, že má očkování smysl nebo si myslíte, že jste chytřejší než odborníci -lékaři , vědci, kteří se tím zabývají: Doufám, že nejste šiřitel negace proti očkování? Masírujte tomu rozumíte a podobnými anketami se nezabývejte, není to k ničemu

 234. 5867
 235. Vladimír

  Koronavirus není žádná chřipka! Je to nebezpečné onemocnění s mnoha mutacemi,doufám,že víte,že v Indonesii na umírájí desítky tisíc lidí.Jedině včasné očkování všech od 12 let až po 90 let zabrání šíření nákazy.Hlavně mladí lidé by si to měli uvědomit a ne se scházet v barech a šířit koronavit všech možných mutací.Je mi 80 let a vím co to je.Jsem již očkován oběma dávkami.

 236. 5866
 237. Alena

  Je to jeden obrovskej byznys!!!. Deset let nás připravovali na to, že přijde pandemie chřipky. Nikdo mi nevysvětlí, že to má zakrýt něco jiného.
  Kdo se chce dát očkovat se očkovat dá, kdo ne je to jeho věc.
  Nakonec jsme očkovaní z minulosti proti všemu co bylo nutné a nikdo s námi nediskutoval. V současnosti si můžeme vybrat další očkování- klíště, pneumokok atd.

 238. 5865
 239. Magda

  Já jako bývalý zdravotník (sic bývalý) věřím v očkování. Očkování pomohlo vymýtit řadu nemocí. Nicméně preferuji princip dobrovolnosti a velkou toleranci obou skupin (očkovaní x neočkovaní) k sobě navzájem, protože spíš než ten virus samotný, je horší chování některých lidí z obou skupin.

 240. 5864
 241. 5863
 242. Janiice

  Myslím, že je to jen nakouklá bublina, která jednou praskne a přestane bavit ty nahoře uměle vytvářet krizi státu, že které se budeme léčit roky. Korona tu zůstane, stejně jako chřipka. Prostě se s ní budeme muset naučit žít. Stejně tu byla už dávno před touhle panikou.

 243. 5862
 244. Bohumil Korčák

  Dobrý den.
  Je mi sedmdesát let a zažil jsem různá nařízená očkování. Nikoho nenapadlo protestovat. To byla asi jediná akce totalitního režimu, která přinesla významný užitek. Například zmizela obrna, černý kašel atd. I coronavirus by určitě nebyl v rozsahu, kdy umírali tisíce lidí. Jsem přesvědčený demokrat, ale očkování by mělo být nařízené. Tady svoboda rozhodování neplatí. Zamyslel se někdo, kde svoboda neočkovat se končí? Kolik lidí bylo nakaženo od odpíračů očkování. A kolik jich zemřelo. Ptá se někdo nemocných? Neptá. Jen se hovoří o svobodě odepřít očkování, ale pak platí, že také o svobodě nakazit další občany, kteří nechtějí být nemocní. Není to spíše diktát odpíračů? Nechal jsem se naočkovat. Nechci si vzít na svědomí, že nakazím své příbuzné, nebo přátelé. Mohli by i umřít a to je pro mne nepřijatelné.
  Je na každém odpírači očkování, kolik lidí může i neúmyslně nakazit. Prosím všechny odpírače, nechte se naočkovat. Můžete zachránit před onemocněním, nebo i smrtí své přátelé. Bohouš

 245. 5861
 246. Jaroslav Hýna

  Pokud očkování obsahuje bojovou látku, která je naprogramovaná, tak očkování nemá smysl. Na víc dochází k mutacím, na které očkovací látka není připravená a ke všemu blokuje přirozený imunitní systém. Je to určitě složitější a dělat plošné očkování na základě hlasování v parlamentu, je skoro zločin. Ani vědecká veřejnost to vše neumí vysvětlit. Kolik je v parlamentu odborníků na imunitu? Na základě jakých poznatků se provádí příslušné hlasování? Účinky očkování se teprve projeví, chce to čas, ale potom může být i pozdě něco měnit.

 247. 5860
 248. Lenka Romaňáková

  Očkování má smysl pro toho, kdo tomu věří.Pro mě to smysl nemá.Očkovat se nenechám, nenechám do sebe píchat nějaké jedy, u kterých se neví co udělají v těle.Někdo chce pořádně vydělat a zotročit lidi. Lenka Romaňáková

 249. 5859
 250. Alžběta

  Je to každého věc, co člověk, to jiný názor, já si stojím za tím, že do očkování nejdu. Je to vše moc rychlé a nevěřím tomu, že stihli tak rychle vyvinout vakcínu, která mě ochrání. Snažím se žít zdravě, dobré jídlo, vztahy, odpočinek, práce, co mě baví atd… Zatím jsem si covidem neprošla, ale nebojím se toho. Nelíbí se mi masivní propagace očkování, že to je jediná cesta k tomu, abychom se toho zbavili.
  Vidím v tom hlavně šílený byznys. A ano, věřím tomu, že některým lidem to pomůže, ochrání je to, mají lepší pocit, ale pro mě tohle není cesta.
  Takže tak 🙂
  Díky za optání a krásný den 😉
  Alžběta

 251. 5858
 252. Míla

  Když dosud žádná hygienická stanice nevyhlásila stav epidemie, o čem to svědčí? To hlásají pouze vlády na celé zeměkouli. Dávno dobře připravené a zorganizované. Vše uměle vyvolané, jak virus, tak zvyšujíci strach, nátlak na očkování. Vakcinace na nádraží a za tenisky? Už to vyvolává nedůvěru.

   5944
 253. 5856
 254. Marcela

  Je to o odpovědnosti každého z nás. Jsem z generace, kde se na vše očkovalo a nikomu to „neubližovalo“. „Moderní doba“ nese názor, že mi nikdo nebude nic diktovat, ale pokud se něco stane, tak státe a vládo starejte se o mne. Pokud nedodržujeme pravidla, měli bychom nést odpovědnost sami za sebe. Já jsem koronavir prodělala a mám za sebou první očkování.
  Očkování asi nezamezí úplně tomu, že nějakou mutaci dostaneme znovu, ale zaručí alespoň lehčí průběh.
  A na závěr bych ZAKÁZALA „vědecké a odborné“ vyjadřování MÉDIÍ, v podstatě nejvíce ubližují.

  Hodně zdraví a pěkný den

 255. 5855
 256. Petra

  Je to diskriminace, vláda nám určuje co máme dělat………. To všichni potratili rozum???
  Už nevědí, jak nás donutit se očkovat. Asi nafasujeme žluté hvězdy a bude to. Vše k tomu spěje. TV nesleduji, ale až vyhlásí defenestraci, balím se a jedu do Prahy . Copak je dovolená v zahraničí důležitější než zdraví a rozum?? Proč si lidé nejprve něco nezjistí, než si to dají do těla vpravit. Informuji se a pak se rozhodnu……….. Každého volba. Starejte se o své zdraví a vše bude v pořádku. Hodně zdraví všem a rozum do hrsti a trochu toho štěstíčka. Petra

 257. 5854
 258. 5853
 259. Jaroslav Řezáč

  Dobrý den, nejsem popírač nemoci covid 19. Ta nemoc je, jen z mého pohledu je vše přehnané a zneužité pro obohacení vlivných. Nemoc jsem prodělal a jsem přesvědčen že nic lepšího mě nemůžou naočkovat. Proto se nedám očkovat a jsem proti očkování neznámou látkou kterou stále testují. A postup naší vlády mě přijde protiprávní a proti ústavní. Doufám že volby vše změní a život se vrátí do normálu. Děkuji za možnost vlastního názoru. Řezáč

 260. 5852
 261. Petr Bělousov

  Místo strašení lidí za pomocí sdělovacích prostředků, by měl stát poskytovat informace, jak si posílit imunitu. Strach zcela zastavuje imunitu. Je to snad cíl vlád celého světa?
  Imunitu posiluje dobrá nálada, radost atp.

 262. 5851
 263. 5850
 264. Franta

  Vše je vytvořené finančníky z USA a přiměli politiky států světa,aby si s náma hráli jako děti na písečku!

 265. 5849
 266. Dana Šmídlová

  Očkování pomáhalo dřív tak proč by nemělo pomáhat nyní?! Vakcinací jsme se zbavili obrny, černých neštovic a jiných nemocí tak proč ne covidu. I kdyby se měly zmírnit jen následky, stojí to za to. Jsem pro očkování. Jsem očkovaná.

   5883
  1. Věra Štikarová

   Ale nebyly to rychlokvašky a byly vyzkoušené na zvířatech. Dnešní nové vakcíny nejsou vyzkoušeny na zvířatech a pokusnými králíky jsou lidé. Ale kdo se chce dát očkovat ať se dá. Pozná sám následky.

 267. 5847
 268. Ludmila Kratka

  Věříme tomu, že trvá hodně dlouho, než se nová vakcína otestuje a může se pustit do světa.Nikdo nám nedokáže říci, co v těle udělá, a jak ovlivní nejen zdravý organismus( kdo ho ale dnes má), ale co udělá při různých chronických onemocněních. Nikdo z těch chytrých a radoby fundovaných to neví, vše jsou jen dohady, které druhým podávají jako fakta.
  My jsme se rozhodli, že se očkovat nedáme, dodržujeme vydaná nařízení, posilujeme imunitu, ještě jsme covid neměli.Očkování se prezentuje jako dobrovolné, ale bez něho se prakticky nikam nedostaneme.Tak místo cestování si dělame virtuální prohlídky hradů a zámků, jezdíme na zahradu a do lesa a jsme opravdu rádi, že už do zaměstnání nemusíme.
  Jsme přesvědčeni, že covid tady s námi bude v různých mutacích stále a očkování, jak už je teď vidět na další mutace platit nebude a dávat do těla stále další vakcíny, to nepovažujeme za dobré.
  Četli jsme různé komentáře o tom, jak neočkovaní jsou nezodpovědní, chybí jim mozek, jsou egoisté, kteří ohrožují očkované.Myslime si, že očkovaní bez roušek ohrožují ostatní více a chovají se daleko vice nezodpovědně, viz mnohé davové akce.
  Kam až dojde diskriminace nebo donucovaní, to ani zatím nechceme domýšlet, ale vše odporuje dobrovolnosti.
  Problém nám nastane, až bez covid pasu nebudeme moci do vlaku( na kontrolu k lékaři) a hlavně do obchodu nakoupit potraviny.
  Strach ale nemáme a i tak se divame ,,do budoucnosti optimisticky“.

 269. 5846
 270. Yveta Sládková

  Každý jsme zodpovědný za své zdraví. Kdo to tak cítí, ať se klidně očkuje. A kdo ne, ať se neočkuje. Ale ať nás proboha vláda nechá na pokoji a neomezuje, nás neočko stále nějakými restrikcemi. a strašením, že nebudeme smět tam či tam. Připadám si za své zdraví trestána.

 271. 5845
 272. Iva

  Zdravý způsob života a vytvoření přirozené imunity by bylo účinnější, než hledat spásu v očkování. Objeví se další viry a tedy další očkování? Obezita byla oficiálně uznána jako příčina těžkého průběhu této nemoci, ale účinná propagace snižování nadváhy, zdůrazňování významu pohybu a zdravého jídelníčku byla zcela nedostatečná.
  Celá propagace zdravého způsobu života by bylo možné podpořit i ekonomicky, např. výhodnější zdravotní pojištění apod.

 273. 5844
 274. Marta

  Bohužel nemáte eventualitu – všichni dospělí by se měli nechat očkovat.
  Rozhodně nedávám vinu vládě, spíše opozici, protože od začátku podněcovala lidi proti opatřením proti coronaviru, zvláště Markéta Pekarová a Petr Fiala. Bohužel využívali virus k politickému boji. Nejvíce viním rozmazlenost a bezohlednost lidí, kteří upřednostňují zážitky a levnější dovolenou před zdravím a ohleduplností k ostatním.

 275. 5843
 276. Hana

  Dobrý den. Nevím jestli je očkování dobré nebo špatné. Je to moc narychlo. Vakcíny ještě nejsou plně ověřeny. Zatím očkovaná nejsem, mám obavy z vedlejších účinků. Nejvíce mě vadí že se na neočkované kouká jako na špatné zlo. Je to každého věc jak se rozhodne. Zdraví Hanka.

 277. 5842
 278. Lenka

  Myslím, že by to mělo být skutečně na dobrovolnosti a povinně by měli být očkováni pouze pacienti s poruchou imunity (to byl třeba i můj případ, ale očkování mě nijak nepoškodilo, já proti tomu nic nemám).

   5936
  1. Franta

   Milá paní Lenko,jsem zde nový,ale materiáýlů o covidu jsem četl moc!V USA vyvinuli lék který když měl být používán,tak se 24 tvůrců léků dalo dokupy a napsali pravdu o léků!Pak poprask a z těch 24 údajně nežije jediný!Nebo poslední změnil jméno a žije v anonymitě!Ano,Fleming by asi nepokračoval v této cestě chemizace,kde Lekárny mají 333Kč z Vaší 1000 covky,proč by lékaři nepsali drahé léky místo levných,když z toho mají!?Bral jsem na ředění krve Xarelto 20mg,ale Nemocnice,kde jsem ležel nařídila,aby jsem bral 15 mg,místo 2||9,která stála 141 Kč,ale když jsem přišel do Lekárny,tak po mne chtěli 965 Kč!Tak se to řešilo do mého kolapsu a odvozu do \nemocnice,která ro napsala a od té doby mám Xarelto 15 z Lekárny Dr.Maxe,za 158 Kč!!Ale pak se změnilo hodně věcí,ale netvrdím,že k lepšímu!

 279. 5841
 280. Zdena

  Každý by se měl rozhodnout podle toho, co mu říká jeho tělo, jeho srdíčko. A mně říká, že NE

 281. 5840
 282. Lenka

  Je to špinavý farmaceutický byznys,podvod na lidi,pod rouškou strachu byly občanům odebrány práva a svobody.Vakcína není vyzkoušená a lidi ze sebe udělali dobrovolníky ve vakcinačním eperimentu.

 283. 5839
 284. Jarmila

  Každý by se měl zachovat podle svého uvážení. Vše zavírat nemá smysl. Kdo má dobrou imunitu bát se nemusí. Strašení lidí je k ničemu. Naočkovat jsem se dala, protože jsem chronicky nemocná, ale hlavně proto, že potřebuji jezdit do lázní a na wellness pobyty a pořád chodit na testy se mi nechce. Pokud je člověk nastydlý nebo má nějaký problém měl by si vzít do uzavřených prostor roušku a pokud je zdravý nenasazovat. Je to každého zodpovědnost.

 285. 5838
 286. Olga Kosková

  Je to nová věc a musíme dát na názor odborníku i ty se učí, ale mají více vědomostí než veřejnost.

 287. 5836
 288. Liba

  Zatim se mi virus vyhnul,sem ockovana,vzhledem tomu,ze patrim do starsi kategorie.Ale tu izolaci snasim spatne,myslela jsem ze budu cestovat a ted se bojim jet kamkoliv.

 289. 5835
 290. Moni

  Zdravím, ptám se lidi, jak jim je po očkování. Nikdo neřekl, že je OK. Já jsem stále váhala a až když jsem se rozhodla, že já do toho nejdu, tak se cítím OK. Stejně jednou svět opustíme na co.,,vid,nebo něco jineho😄

 291. 5834
 292. Jitka Zavázalová

  Jsem z generace, kdy se nás nikdy nikdo neptal a podstupovali jsme očkování např. na tuberkolozu, obrnu, neštovice atd. Je pravdou, že tyto hrozné nemoci byly u nás skoro
  vymýceny a jaké nastalo zděšení při uvolnění cestování v 90. letech a do naší země se tyto nemoci vrátily.
  Proto jsem přesvědčena, že očkování má smysl. Sama jsem očkována a nebylo to nic snadného, ale zvládla jsem to.

 293. 5833
 294. Statera

  Nemyslím si, že covid se zrodil jen tak, přilétlo to jen tak odněkud náhodou. Dle mého názoru je to chemická válka globalistů vůči přelidněnému světu. Je to z politizováno, k vystrašení, poslušnosti lidí, za účelem nového světového pořádku, globalizmu.
  Vakcinace další spor. Nejsou klinické studie, nejsou ani studie na nošení roušek a testování. Pokud to zůstane v rovině dobrovolnosti, nechť, kdo chce se nechat očkovat, ať tak učiní a v případě vládního povinného nařízení, to bude genocida v přímém přenosu.
  Není žádný důkaz o tom, že by byl vir izolován. Jak mohou lékaři doporučovat vakcinaci bez klinické studie s odvoláním na jakési malé procento obětí na životech. Kde je jejich Hippokratova přísaha. Je to porušení lidských práv a svobod.
  Odmítám segregaci lidí na občany druhé kategorie, pokud odmítnou býti pokusnými králíky k vyvinutí nové vakcíny. Proč stát nařizuje, nerespektuje soudní rozhodnutí o neprávu jeho nařízení, proč stát nepřevezme rizika jeho nařízení a nechává to na lidech, v podobě podepsání odpovědnosti v případě neúspěchu vakcíny na organismus člověka.

 295. 5831
 296. 5830
 297. Jaroslav

  Nikdo nepochybuje o povinném očkování proti obrně, záškrtu, tuberkuloze a j. nemocem. Jen u
  čínského agresivního sajrajtu to je u řady lidí problém a bezohledně pobíhají bez respirátorů, vymetají kde jakou akci ale očkovat se nebudou. Je to bezohledné a sobecké vůči druhým lidem!
  Jsem očkován, žádné problémy jsem nezažil a doporučuji to všem, kdo to ještě nepodstoupili!
  Zároveň si uvědomuji, že to je pouze určitá prevence a nezaručuje 100% imunitu. Lepší je však něco, než vůbec nic!

 298. 5829
 299. Gabaj Frantisek

  Myslim si, ze by se meli lidi ockovat,
  Az po ziskani prvotni obrany a ochrany pred Covidem se muzeme
  Postupne ucit zit s Covidem jak schripkou.

 300. 5828
 301. Sedmikráska

  Jedině preventivní očkování dokáže lidi ochránit před nemocí a vymýtit ji, to je přeci jasné z letitých zkušeností s očkováním. Já jsem po očkování neměla vůbec žádné potíže.

 302. 5826
 303. Josef Adamec

  Myslím, že očkování je potřeba. Věřím, že vakcíny vyvinuli odborníci pro ochranu zdraví, ne pro byznys, jak se mnohde naznačuje.

 304. 5823
 305. Míla

  Dobrý den, já jsem nebyla úplně přesvědčená, že taková narychlo upečená vakcína má smysl a že se očkovat nepůjdu, to to víc, když je bez jakýchkoliv záruk a nikdo nenese odpovědnost. Pročetla jsem spoustu diskuzí na toto téma, pokud mohu soudit, na sítích se vyjadřují pouze zarytí odpírači očkování. Jen zřídka tam vyskočily příspěvky naočkovaného, natož tak aby se konaly tak žhavé či ostré diskuze z jejich strany tak, jako to činí ti, kteří s očkováním nesouhlasí. a ti takový názor velmi rychle umlčeli. To mě přimělo se nad očkováním zamyslet, jak říkáte, selským rozumem. Nakonec jsem se rozhodla pro očkování. Stále nejsem o jeho přínosu zcela přesvědčená, ale jestli jeden jediný důvod je ten, že s vakcínou nebudu mít těžký průběh covidu, že nebudou přeplněné JIPky, tak i takový důvod je dobrý. Neočkuji se proto, abych mohla vycestovat, jít do hospody nebo za kulturou, ale abych se nedostala na tu JIP. To je pro mě důležité. A rozhodně nebudu napadat ty, co se neočkují, tak jak to denně čtu na sociálních sítích. Ať se každý rozhodne sám. Jen podotýkám, že takové diskuze vedou všeobecně ke strachu, hrozně jsem se bála, že po první dávce umřu, v lepším případě dostanu infarkt. 🙂 Tolik můj názor.

 306. 5814
 307. Karel

  Mělo by se nachat na lidech, ať si udělá každý opatření podle svého – jaké má zdravotní problémy, jak se sám stará o své zdraví, jaké má obavy. Ale především – ŽÁDNÉ omezování pohybu, ŽÁDNÉ zavírání škol, služeb či čehokoli jiného, ŽÁDNÉ povinné respirátory nebo roušky, nedejbože povinné očkování vakcínami, které ovlivňijí DNA, o kterých se neví co udělají s organismem za pět, deset let. Nejúčinnější je přirozený imunitní systém, lidé by si konečně měli uvědomit, že starost o zdraví závisí na nich samotných, nikoli na lékařích, kteří mnohdy i po složitých vyšetřeních neobjeví příčinu nemoci.

   5932
  1. Kroupová

   Tak s tímto souhlasím na 100% je opravdu na každém z nás aby se staral o své zdraví je to jediná cesta jak ukončit tuto podle mne už hysterii naše tělo je jedinečné a každý jsme jiný ale pokud se snažíme udržovat svoje tělo v čistotě, zdravou stravou, pohybem , pozitivitou, nenechat se ovládat strachem a v souladu s přírodou tak se nemáme čeho bát

 308. 5805
 309. Hruda

  je snahou vlád řešit situaci,tak se to zkouší ménším zlem než je válka.Když nezabere a celkovou situaci nevyřeší coronavirus,tak bude válka.

 310. 5802
 311. 5801
 312. Zdeňka Očenášová

  S očkováním proti koronaviru nesouhlasím a očkovat se nedám. Vadí mi postihy za tento názor, ale jedná se o moje tělo a já mám důvody, proč tak myslím. Očkování nejsou zcela bezpečné, není dostatečně prověřené jak se tělo zachování nejen nyní, ale ani později. Také mi vadí, že výroba vakcin byla předem zamýšlena a někteří lidé nebo firmy se na její výrobě velmi obohacují. Vadí mi, že se stále rozvírají nůžky mezi bohatými a chudými. A já bych nechtěla být v kůži ani těch bohatých, kteří vydělávají na této situaci. Proč nechtěla? Protože věřím na karmu.

 313. 5799
 314. standa

  je to velmi jednoduche, trpim covidovym syndromem nespavosti, jsem po ruznych nasledcich covidu jiz devaty mesic v pracovni neschopnosti, ale prezil jsem, to stesti v te jedne vlne kde jsem byl dalsich asi tricet lidi nemelo,videl jsem peklo na zemi, kdo jednoduse neprozil neveri, a tech lidi je moc, meli by chodit na jipku pomahat jak prijde dalsi vlna a nemeli by je tam setrit, protoze ti co neveri, tak to cinske svinstvo roztahuji do celeho sveta znovu.

 315. 5798
 316. Pavel

  Dobrý den.Od začátku jsem přesvědčen, že celý svět je řízen Mezinárodní zdrav. organizací při OSN.Mam příbuzné v Kanadě a v JAR.Omezeni jsou stejná jen ta ten vir,přitom jsou další zhoubné noemoci ale na webu.je jen vir a tím se vše omezuje podle vládního.narizrni.Ksou experti jako PirkniUDr.G.ke kteří pravidelně. jezdíme ip sestra bez roušky, žádné omezení v prdinaci, převádí EKG odběry od začátku. Považuje to. za záměrně vyvolané, jaký je skutečný cíl ? Známe i lidi co onemocněli i zemřeli, ale i těch co mají po očkování zdrav.potize.Jsem přesvědčen, že Bůh to má ve své reziji,jak je to připomínáno v Bibli

 317. 5796
 318. Hanka

  Je to podvod a bussines.Vakciny jsou vytvoreny narychlo a nikdo nevi, co to s lidmi udela.Ockuji kazdeho bez ohledu na jejich zdravotni stav.Je to umele vytvorene v laboratorich, zadni netopyri.To je muj nazor!

 319. 5795
 320. Sarah

  Je to obrovský podvod. Očkování má zcela jiný cíl. Vlastně to není ani „experimentální vakcína“ proti kovidu, neboť „ONI“ moc dobře vědí, k jakému účelu byly „vakcíny“ vytvořeny (a ani se tím netají). Experiment je jedna věc, ale cíl je úplně jiná věc. Pochybuji, že si očkovaní lidé zjistili, co tyto „vakcíny“ obsahují, protože jinak by nemohli na očkování nikdy přistoupit, pokud by jim opravdu šlo o své zdraví. Očkovaní lidé si myslí, že neočkovaní nemají právo ani dýchat, což je opravdu otřesné zjištění. Na rozdíl neočkovaní lidé ty očkované nedehonestují. Ale i to je cíl, postavit očkované proti neočkovaným. Nevědomí lidí je ohromující.

 321. 5794
 322. Hana

  Od začátku, jsem si myslela, že je to záměrně vytvořený virus. Pokud tady je a pořád přibývá nakažených, možná bude nutné očkování. Snad se tím ten virus vymítí.

 323. 5793
 324. Hana

  Od začátku, jsem si myslela, že je to záměrně vytvořený virus. Pokud tady je a pořád přibývá nakažených, možná bude nutné očkování. Snad se tím ten virus vymítí.

 325. 5792
 326. Xaver

  Je vhodné vědě přinášet oběti, aby se najisto vědělo, kudy cesta nevede. Pokud se někdo cítí přinést takovou oběť u experimentálních látek s povolením pro nouzové použití, nechť tak učiní. Já osobně nejsem přesvědčen, že risk protrahované euthanasie na cca 3 roky by bylo pro mne to pravé ořechové. Rád to přenechám hrdinům Darwinovy ceny.
  Jen jako poznámku pro ty, kteří argumentují užitím vakcín v minulosti, jež se osvědčily:
  Vakcíny byly koncepčně vytvořeny jako očkovací látky s oslabeným nebo mrtvým infekčním agens (původně se týkaly bakterií). Později byl tento koncept převzat i pro viry. Imunitnímu systému těla očkovaného se tak pomáhala vytvářet imunita na daný patogen.
  Dnešní očkovací látky původní koncept vakcín splňují buď částečně, pokud jde o vektorové vakcíny, nebo vůbec ne u mRNA očkovacích látek, které jsou spíše prostředky pro genetickou modifikaci DNA, takže by se daly nazvat genetickou terapií. Odhlédneme-li od konceptu vakcinace, další „průser“ jsou adjuvans vkládané do očkovacích látek. Mimo jiné jde o poslední zjištění španělské specializované laboratoře vysokého obsahu toxického oxidu grafenu v očkovacích látkách. Proč je tam zrovna grafen, na to si zatím badatelé musí odpovědět sami s ohledem na známé vlastnosti této poměrně nově objevené molekulární formy uhlíku.

   5815
  1. Lenka

   Sdílím stejný názor. Lidé si prostě nevyhledávají jiné informace a nechají se lanařit na základě mediální masáže. Obrovský prostor se dává jen těm odborníkům, kteří toto očkování propagují. Nikdo o nich do této chvíle nevěděl a najednou jsou to známí odborníci na slovo vzatí s dlouholetými zkušenostmi. To, že je někdo očkovaný či ne, je jen záležitost osobní, je to jeho volba, dobrovolná volba. Nejsmutnější na tom všem ale je, že tahleta kampaň rozděluje lidi…a nejvíc ubohé je, že „odborníci“ říkají, že toto NENÍ diskriminace neočkovaných! A co to teda je??!!
   Takováto propaganda je až zarážející, to se nedělo nikdy!….Jenže co s nakoupenými vakcínami za miliardy korun? Nějak se to do těch lidí dostat musí, že? A nejbohatší lidi světa si pak mastí kapsy ještě víc než dosud, ale ti pořád mají a budou mít málo. Peníze a moc plodily vždy jen zlo!

 327. 5791
 328. Jana Krbková

  Nesmyslné PCR testování stojí miliardy. Vakcíny jsou byznys tisíciletí. Spousta lidí nemusela zemřít, kdyby měli hned na počátku nemoci po ruce Isoprinosin a Ivermektin. Za jakým účelem je lidstvo globálně oblbováno? Laskavě si vyhledejte, co a kdo je Světové ekonomické fórum, Klaus Schwab – Velký reset, a třeba p. Yeadon/Pfizer.

 329. 5790
 330. Iveta

  Věřím a jsme všichni svědky toho, že na lidstvo přišlo velké neštěstí! Očkování ale nevěřím, je to ve lži lidem předložený zázrak ušitý horkou jehlou!

 331. 5789
 332. Ivana

  Dobrý den pane Honzo, vir koronaviru určitě existuje, ale je to hodně nafouknutá bublina a všechna média i naši politici vyvolávají v občanech obrovský strach. A mylně vykládají, že jediné řešení této situace je očkování. Toto očkování je zcela na jiném principu, než jsou očkování proti obrně, záškrtu nebo pravým neštovicím. Myslím si, že lidé, kteří se o své zdraví starají, sportují a žijí v pohodě se nemusí očkovat proti koronaviru, tak jako se nenechávají očkovat proti chřipce. Také existují účinné léky proti koronaviru, ale v médiích se o nich moc nemluví. Celá koronavirová krize má úplně jiný podtext a spousta lidí to ví. Co se vládě nejvíce podařilo – zničit demokracii, rozdělit společnost a vytvořit spoustu nenávisti. Proto se my obyčejní lidé mějme rádi a tolerujme se.

   5894
  1. X

   Píšete, že kdo sportuje a žije v pohodě a stará se o své zdraví, že se nemusí očkovat. To znamená, že si myslíte, že to pro toho člověka není nebezpečné. Já mám ale zkušenost jinou. Je mi přes 50 let, celý život jsem aktivně sportovala, nejsem obézní a o své zdraví dbám a přesto všechno jsem onemocněla covidem a měla jsem dost těžký průběh a s oboustranným zápalem plic jsem skončila v nemocnici. Nechtěla bych to znovu zažít a pokud se tomu mohu vyhnout, tak to očkování podstoupil.

 333. 5788
 334. Jana Krbková

  Neměla jsem nikdy nic proti vakcínám proti obrně aj., které zachránily miliony lidí. Ale ty dnešní experimentální vakcíny jsou něco úplně jiného a nemluví se vůbec o tom, jaké je jejich složení. Nesmyslné je i používání PCR testů na covid, na což upozorňoval i sám jejich tvůrce. Nejde o to, že my hlupáci a idioti naletíme každé konspirační teorii, třeba že je Země placatá. Jde o to, že ti vyznavači pravd presentovaných našimi médii a částí odborníků si nevyhledají informace raději přímo u zdrojů a v originále.

   5824
  1. Rúžena

   Dobrý den myslým si že očkování nemá smysl méli by jsme se zméřit na imunitu a nacpat do sebe MRNA vakcíny nevyzkoušené!!! Navíc vir nebyl nikdy izolován celý

 335. 5785
 336. Iveta

  Věřím a jsme všichni svědky toho, že na lidstvo přišlo velké neštěstí! Očkování ale nevěřím, je to ve lži lidem předložený zázrak ušitý horkou jehlou!

 337. 5784
 338. zdena

  je to ztráta svobody a plné byzmysu pokud se lidé budou budou honit za penězi tak nebude dobře

 339. 5783
 340. Maria

  Přestože jsme byli plně očkování Phiser očkováním, tak jsme onemocněli covidem.. Nakazili jsme 2 malá vnoučata, druhou babičku a tety. Kromě vnoučat jsme všichni byli plně očkovaní.

 341. 5781
 342. Jarmila

  Jde o peníze, nejde jim o naše zdraví. Pár bohatých chce být ještě bohatější a ovládat lidstvo. V televizi dostáváme informace jen jedním směrem, ale pravdu se nedozvíme, kdo za tím vším vězí. Říkají nám A, ale b už neslyšíme. Je nutné, hledat informace a udělat si svůj názor. Horší situace než za bývalého režimu.

 343. 5780
 344. Jiří Hinterholz

  Těžko říct. Ten, kdo to vymyslel a dokonce vypustil anebo jeho zrodu nezabránil, určitě nějaký smysl věděl. Zřejmě netušil, že se mu to může vymknout a může to pohltit i jeho. Možná, že už se tak děje a zabránit dotyčný už tomu neumí a nedokáže.
  Nebo, že by se snad planeta sama od sebe bránila těm zvěrstvům, které ji tady sám člověk působí?

 345. 5779
 346. 5778
 347. Dagmar

  Přečetla jsem spoustu článků, vyposlechla spoustu rozhovoru od odborníků i laiků a zatím mě nikdo nepřesvědčil, že bych se měla očkovat. Pokud jsem to správně pochopila, tak naočkovaná stejně covid můžu dostat, roznášet ho dál a možná budu mít lehčí průběh. Covid jsem měla, příjemné to nebylo i když jsem neměla žádné vážné komplikace. Podle mě by bylo ideální, kdyby na tuto nemoc byl lék a ten by byl podám tomu, kdo onemocní. Mám okolo sebe několik případů, kdy mladí a zdraví lidé měli velmi vážný průběh i fatální konec. Covid je velmi zákeřný a nevyzpytatelný. Ráda bych se naočkovala vakcínou, po které covid nedostanu a nikoho nenakazím, ale takovou bohužel nemáme. Vadí mi, že jsem do očkování v podstatě nucena a to se mi nelíbí. Jedná se tady o moje zdraví a ráda bych si o něm rozhodovala sama!

 348. 5777
 349. Ivana

  Koronavir jsem prožila a už bych to nechtěla nikdy zažít. Jsem v každém případě pro očkování.

 350. 5776
 351. Věra Čáchová

  Vždycky tu bude nějaká nemoc, která bude regulovat lidstvo.Je okolo toho asi větší humbuk, než je potřeba,ale očkování je podle mě na každém z nás.
  Znám mladé lidi, kteří po prodělání covidu po nějaké době onemocněli.
  Je možné, že covid jim tu nemoc pouze probudil,jako je to u rakoviny,nevím.
  Já jsem se dala očkovat, mám starou maminku a v rodině čekáme 3 miminka.
  Nechci nikoho zbytečně ohrozit.
  Sama jsem po léčbě rakoviny a zatím jsem v pořádku.
  Uvidíme časem 😊jednou stejně musím umřít 😊 přeji krásný den, Věra

 352. 5775
 353. Marie

  Myslím si, že to celé je válka bezezbraní. Je nás moc a bylo třeba vyvolat krizi, která stále nepřicházela. Přijde mi, že jde jen o peníze a vůbec né o lidi a jejich zdraví. Z očkování mám větší strach než z corona viru. Prodělala jsem, bylo mi zle 3 týdny. A léčila jsem se jako s virozou, jen to déle trvalo.

 354. 5773
 355. JUDr. Stanislav Bartoš

  V současné době je očkování velkým hazardem se životem a zdravím. Vakcína vám totiž nezajistí, že Covid 19 nedostanete. Odborná lékařská veřejnost i politici o očkování neříkají pravdu, bagatelizují závažné vedlejší následky. Ve hře jsou veliké peníze a osobní prospěch. Nevyzkoušenou vakcínou se dá očkovat pouze důvěřivec bez vlastního názoru, který podléhá oficiální propagandě, nebo ten, kdo nechce slyšet informace o její nebezpečnosti. Těm, co jde o zdraví a pravdu, si informace vyhledávají a na jejich základě se poté rozhodují. Pouze čas ukáže, kdo se rozhodl správně. Ale očkovat děti, těhotné a kojící maminky je zločin, za který jednou bude muset ten, kdo o tom rozhodl, zaplatit.

 356. 5772
 357. 5771
 358. Sylva Ondříčková

  Očkovat jsem se dala, ale v účinnost moc nevěřím. Preferuji zdravý životní styl bez ohledu na aktuální nepříznivou situaci. Člověk by měl o své zdraví pečovat uvědoměle v každém věku.

 359. 5769
 360. 5766
 361. Irena

  Myslím si, že očkování má smysl. Je to asi jediná cesta ochrany před dalšími mutacemi. Já už mám ukončené očkování a žádné problémy jsem neměla. Akorát mne bolela ruka.

 362. 5765
 363. 5764
 364. Martina

  Já jsem pro očkování, nebýt očkování proti jiným nemocem v minulosti (neštovice, černý kašel atd, tak by umřelo mnoho lidá a možná i někteří z nás

 365. 5763
 366. Zdenka Kolajová

  Určitě to má smysl, nechat se očkovat.Když jsem by s vnučkou v Americe, tak místní lékař dával za vzor Československou republiku, která povinným očkováním dětí vymýtila dětskou obrnu, zatím co tam s ní bojují dodnes.

 367. 5762
 368. Zajacová

  Dobrý den, jsem přesvědčená, že by to rozhodnutí, stejně jako u chřipky, mělo být na každém z nás.
  Vzhledem k tomu, že jsem měla cca před 25 lety opravdu ošklivou chřipku a vloni na podzim jsem měla koronavirus, mám srovnání. Koronavirus byl pro mě mnohem horší i svými následky. Proti chřipce se očkovat nedávám, ale proti Covid – 19 jsem se nechala očkovat hned, jak to bylo možné. Uvidím časem, zda očkování mělo význam, ale nic lepšího se nenabízí…

 369. 5761
 370. Horešovská Jana

  Zbytečně velký prostor dostali popírači všeho a to způsobuje neustálé šíření dokola. Svou veškerou blbost a neznalost schovávají za jakési svobody, za Ústavu, za vymyšlené profesory, falešné lékaře a vědce, prostě dezinformace- aby tyto redakce a nic neznamenající novináři z toho mohli těžit. Jakási falešná svoboda odmítačů vůbec nezohledňuje svobodu těch, kterým takové postoje a ohrožování všech vadí. Navíc ti odmítači jsou sprostí, neštítí se ničeho i zneužití jména mrtvých . Bezbřehá svoboda je svinstvo, vše ,má mít své meze. Je tu problém a je třeba ho řešit .

 371. 5760
 372. 5759
 373. Marie

  Naočkovat jsme se s manželem nechali, moc se mi nechtělo, na očkování proti chřipce jsem nechodila. Doufám, že pokud to někde chytneme tak budeme mít snažší prüběh. Konec konců jsem očkování jako dítě absolvovala dost. Vždycky si vzpomenu na své spolužáky, kteří prodělali dětskou obrnu, protože ještě vakcina nebyla. Jiná věc je, jak jsou lidé neochotní dodržovat základní hygienické návyky, mytí rukou, použití desinfekce když už třeba v obchodě je

 374. 5758
 375. Lenka

  Všechny neuvěřitelné věci a myšlenky, které se poté staly skutečností a běžnou věcí, byly nejdříve označovaně jako konspirace. Já tedy považuji za celkem možné, že Corona je snaha o ovládnutí a eliminaci populace (jedna z mnoha) a očkování je přinejmenším ničení zdraví, ale i klidně humánní a nenápadná forma postupného zotročení obyvatelstva, zestádovatění, bezvýhradné ovládnutí chování, mysli a existence… aniž by to někdo tušil… Tato konspirace se mi nezdá vůbec nesmyslná…. Svobodomyslní lidé se nikdy elitám nelíbily…

 376. 5756
 377. Ruzena Barakova

  Myslím si, že virus vznikl únikem z laboratoří. Očkování má smysl, neboť i v minulosti byly různé nemoci tímto způsobem zničeny. Již nyní vidíme, že díky proočkovanosti, nemoc ustupuje. Jiná cesta asi nevede

 378. 5752
 379. Eva

  Vše co dosud platilo se postavilo na hlavu, Více než koronavirus by mne zajímalo zde dotyčný nemá HIV, TBC , žloutenku a pod. infekční onemocnění… v praxi vidíme co znamená digitalizace ve zdravotnictví …nic jiného než nástroj ke sledování a posléze zveřejňování dat , která pro laika nejsou podstatná, ale jako lynč postačující..viz procentuální provočkovanost obcí !!!

 380. 5751
 381. 5750
 382. J.

  Nebýt očkování, nebylo by tady tolik lidí. Pomřeli by na záškrt, tetanus, chřipku, a teď i covid. Ti, co jsou proti očkování, měli jít sloužit do nemocnic na covidová oddělení, když se nebojí. Tolik lidí v mnoha rodinách zemřelo nebo mají vážné zdravotní problémy po prodělání covidu. To vážně myslíte, že si to vymýšlí politici? V celém světě? Možná to někde vzešlo z laboratoře, určitě na tom někdo hodně vydělal, ale těm rodinám to ty mrtvé nevrátí a nebyli to jen stáří a nemocní.

 383. 5748
 384. Vladka

  Vakcína vytvořena na kolene v krátkém termínu asi nebude prověřená jak by se očekávalo, lidé s neuropatii by se podle
  Meho selského rozumu očkovat neměli, každý člověk odpovídá sám za sebe, za své zdraví

 385. 5747
 386. helena

  Vše uměle vytvořené,připravené,snížení obyvatelstva na světě.Nejhorší je v tom politický záměr.Nepodceňuji Covid,s očkováním souhlasím za jiných podmínek.Důkladné vyšetření před očkováním,bez podpisu vedlejších účinků,očkovat na úrovni u lékaře ne v obchodních centrech na nádraží.Rozvolnit Covid zůstane jako chřipka.Velký byznys.Přeji Vám hodně zdraví Helena

 387. 5746
 388. Helena

  žádná z vakcín proti onemocnění covid nemůže byt považována za bezpečnou,(proto rizika za jakékoliv potíže nese stát ,případně očkovaný ,protože podepisuje co se mu předloží,) jak to, že stejná vakcína a stejné množství pomůže dospělému i dítěti, proč se mají nechat očkovat lidé ,kteří se svým životním stylem snaží vybudovat si imunitu. A další a další podobné otázky ,které by si asi každý měl před očkováním položit. Kdo má strach nebo raději polyká prášky na všechno a chce aby za jeho zdraví byl zodpovědný někdo jiný ,at se nechá očkovat ,je to jeho právo,ale nechápu proč ,ti kteří se snaží přistupovat ke svému zdraví zodpovědně jsou označováni v poslední době za sobce .Asi jsme se dostali někam ,kam jsme většinou nechtěli. Přeji všem očkovaným i neočkovaným zdravý selský rozum , hezké dny plné vstřícnosti a ohleduplnosti k ostatním. Helena

 389. 5745
 390. Radka Pěknicová

  Jsem v rizikové skupině a jsem plně očkována.

  Doporučuji všem seniorům, pokud možno chraňte se.

 391. 5744
 392. 5743
 393. Karla

  Já to vidím jinak než jen „pouze bacil a volba lidí, zda se očkovat. Je tady hlavně neustále celosvětově vyhlášen nouzový stav pandemie a je vyhlášeno i, že neexistuje lék a proto je celosvětově povoleno experimentální očkování!!!Takže počátek je ve vyhlášeném nouzovém stavu-o tom nikdo z nás, ani hygienické stanice nerozhodli-víme asi za jakým účelem to je vyhlášené….a i zákony jsou měněny v režimu nouzového stavu v neprospěch svobody….

 394. 5741
 395. Rostislav Hroza

  Myslím si, že z kovidem nemáme ještě dost zkušeností a věrohodných informací, abychom ho mohli považovat za něco jako chřipka. Alespoň medicinská data o tom svědčí, že to může být něco vážnějšího Snad někdy později, až se o něm dovíme více.

 396. 5740
 397. 5738
 398. R.

  Můj názor je že určitě očkování ne! Není to vakcína jak má být ! Rychlý výzkum nemůže mít účinek není to testované ani na zvířatech ani na lidech vývoj vakcíny trvá roky než se dá použít.vubec se neví co to může způsobit za pár roků .proto jsem proti je to jen klam velmocí na snížení populace a starých lidí.

 399. 5735
 400. Ing. Stanislav Ondrušek

  Jsme očkovaní a myslím si,že to má smysl. S jakýmkoliv očkováním se někdy začínalo a bylo to u lidí, protože myši můžete očkovat třeba 100 let a jak to bude působit na lidi zjistíte až se budou očkovat. Tedy kdo chce a může ať se očkuje. Kdo nechce a může ať si třeba 2x za týden zaplatí testy je to jeho věc ale bez kontroly ať nevstupuje do veřejných prostor.Kdo se očkovat nemůže ať má nárok na testy zdarma. I očkovaný proti chřipce pokud se se chřipkou setká, může se nakazit. Stejně tak s koronavirem.

 401. 5734
 402. Libor Svoboda

  Ahoj, žiji ve Švýcarsku, tady lidi berou to, že nějaký virus tu je a musí se od něj chránit, ať už je to to, že třeba jde někdo bez roušky, tak se vyhnou od sebe obloukem, přejde třeba na druhý chodník. Já třeba jsem plně očkovaný a všichni v naší firmě a i přesto, ty roušky v práci nosíme, je to taková dvojí ochrana. Před dvěma lety jsem onemocněl autoimuním onemocněním, měl jsem 14dní 40ky horečky, v nemocnici si se mnou nevěděli rady, zhubl jsem 20 kilo za týden, zpátky jsem to nabíral 10dkg za měsíc. Chytl jsem někde na stavbě nějaký virus. Nikomu bych to nepřál, myslím si že to začalo přecházením několika chřipek a jak byl organizmus oslaben, totálně mě to zničilo imunitní systém.
  Mě osobně je jedno, kdo a jaká farmaceutická firma na tom vydělá, ale když si člověk uvědomí, kolik stojí výzkum takové vakcíny, tak přeci ta firma musí vydělat, aby mohla vyvíjet další léky. Každá firma má přeci přidanou hodnotu, musí vydělat, jinak z čeho by platili třeba ty zaměstnance, nájmy, energie a.t.d.
  Závěrem bych chtěl říct, že nebýt vakcín v minulosti, už by tady lidé nebyli, třeba pravé neštovice, skvrnitý tyfus, malárie, španělská chřipka, dětská obrna, sars a.t.d
  Já jsem rozhodně PRO vakcíny a ti co se očkovat nechtějí( je to jejich právo), tak aby si případnou nákazu hradili ze svého a když někoho nakazí, tak i jeho léčbu, to je můj názor. Pěkný den přeji všem.

 403. 5733
 404. 5732
 405. 5731
 406. Iveta Baffiová

  Ja osobne, aj moja rodina sme proti očkovaniu. Cestu vidíme v posilňovaní imunity …zdravá strava, pohyb v prírode, spánok, výživové doplnky …

 407. 5728
 408. Helena

  Nevěřím tomu je to podvod a tah a zblbnutí lidi nenechala jsem se očkovat a očkovat se nenechám nejsem loutka se kterou si můžu dělat co chtějí. Je mi z toho špatně a smutno.

 409. 5726
 410. Ladislav

  Léky se zakázaly prodávat, nebo byly jen na recept, ale ani to si přes 90% doktorů nerisklo. Stačilo v lékárnách Isoprinosine, Ivermektin a další s příbalovým letákem jak užívat.Místo toho zákaz a nákup na rychlo spíchnutých vakcín,které se testují jen nalidech. Podle mě nemuselo být tolik mrtvých, ikdyž jsou tam započítaní i mrtví s autonehod jak tvrdil Blatný a měl pravdu. Moje maminka měla 2 dny v necelých 96 letech zápal plic. Doktorka mi na tvrdo řekla, že pokud se stav zhorší, nebudou už nic podnikat. Za 2 dny maminka zemřela a víte na co, na Covid. Dobře placená lůžka od státu, proto měli všichni Covid. Místo toho zákaz a nákup na rychlo spíchnutých vakcín, které se testují jen na lidech. Prvními pokusnými králíky byli důchodci. :Místo toho zákaz a nákup na rychlo spíchnutých vakcín,které se testují jen nalidech. Jedna lež: mRNA vakcíny neobsahují živý virus a není tedy žádné riziko, že by u očkované osoby vyvolaly onemocnění, proti kterému se očkuje. Proč to očkovaní 2x dostávají? Budou se očkovat stále do konce života a jsou přenašeči Covidu – viz šíření od očkovaných ve světě i u nás. Nedám si natlačit do svého zdravého těla sajrajt.

   5770
  1. 5909
  2. Milan Hrúz

   Plně s vámi souhlasím. Táké jsem se léčil Groprosine a jsem v pohodě a s imunitou. Ty zabijácké šmakulády bych si píchnout nedal. Ti co to propagují lžou a podílejí se na zabíjení lidi, některých brzy a jiných v blízké budoucnosti. Je to humus, jak za Mengeleho.

 411. 5725
 412. Jan Novotný

  Já jen potvrdím názor Lenky.Je to velký podvod a kšeft zase pro někoho.Tak jak je to vše presentováno v médiích tak to je hnus.Jednostraný názor nic jiného ovce stoupněte si do řady a nechte se bodnout.Za to vám dovolíme jít do hospody.Hnus.Dávám v příštích volůbách svůj hlas Hnutí Přísaha Slachtovi.Takle nejde žít.Honza

   5739
  1. 5742
  2. 5787
  3. Iveta fretka

   Plně souhlasím! Diskriminace těch, kteří neposlechnou a za trest nesmí normálně žít! Dostaneme hvězdu na kabát a budeme separovani do táborů s nápisem Pozor nežádoucí! A ti očkovací nemají ani šajnu, jestli mají vůbec protilátky!

 413. 5724
 414. 5722
 415. Marie

  A.Není pravda, že mRNa vakcíny jsou vyvinuté rychle, výzkum běží už cca 20 let, máme např. mRNa vakcínu proti ebole, nyní vědci zkoumali mRNa očkování proti rakovině, do toho přišel koronavirus, výsledky výzkumu se tedy použily pro něj, na očko proti rakovině si budeme muset počkat Dlouho, trvá klinické testování jakéhokoliv léku i vakcíny, který už prošel vývojovou fází. Tady jenom klinické tetování trvalo cca třičtvrtě roku, a znovu-regulérní výzkum mRNa vakcinace trval cca 20 let. Prosím najděte si postupně výzkumy, odborné články, recenze v angličtině a přečtěte si to
  B. Každé očkování je škodlivé, je nutné zvážit, zda je lépe prodělat, popř. zemřít na chorobu, nebo se proti ní očkovat.
  C. Mám už několik zemřelých na covid v rodině, znám zdravotníky, kteří se o tyto lidi museli v nemocnicích starat a dodnes to nepřekonali, mám tedy k nemoci zdravý respekt a onemocnět nechci.

 416. 5721
 417. Milan

  Pokud světoví lídři a vlády nemají zájem zatočit s farmaceutickými koncerny a zjistit původce, tak z mého pohledu seniora je očkování nutnost. Jestli se následně bude zabavovat, zavírat, věšet je věcí další… džin byl již vypuštěn a zřejmě není jiná obrana. Odpírači nebo vítači muslimů – obojí fanatici nezodpovědně podceňují nebezpečí, jemuž ani nerozumí

 418. 5720
 419. Slávka

  Uměle vyvolaná epidemie -obrovský byznys. A vakcíny? Nevyzkoušené, kdo ví, co s lidmi provedou po delším časovém období. Opět jde jen o veliké zisky. Proč jinak by nás do nich téměř pod výhrůžkami, v lepším případě nabídkou odměn a výhod, tlačili? Takovou manipulaci jsem nezažila ani od komunistů, a to jsem je nijak nemilovala.
  Ovšem nikomu neberu jeho názor, pokud v očkování někdo vidí spásu, jistě mu pomůže, protože vše si nastavujeme v hlavě. Nám, kteří mu nevěříme, by zřejmě ublížilo. Starám se svou imunitu, trochu pohybu a rozumnou stravu, je mi 74 let a jsem v pohodě s rodinou, psy, prací na zahradě.
  Souhlasím s ostatními, kteří požadují zveřejnění všech statistik, ne pouze těch, které se hodí…..
  Omezení lidské populace je zapotřebí, jen bych hledala humánnější cestu.
  Vydržme, usmívejme se na sebe, čas to opět vyřeší :-).

 420. 5719
 421. anybety

  jde jen o peníze. Tdraví lidí nikoho nezajímá.Zdraví lidé se mají očkovat a očkovaní přenášení nákazu.

 422. 5718
 423. Petr Klevec

  Nevím co si o tom mám myslet. „Covid“ jsem prokazatelně měl a mám „vytvořeny“ protilátky. Nemocen jsem byl v době vánoční, motali se tam vnoučata (1-6let), jejich rodiče a moje žena s astmatem (denně kortikoidy). Onemocněl jsem pouze já – týden jsem se trápil a lékař ke kterého pravidelně navštěvuji (a kterého jsem „bombardoval“ požadavky o pomoc) mi napsal, že mi pomoci nemůže a že to mám vyležet, což se nakonec stalo. Dětem a vnukům nebylo vůbec nic, žena ztratila pouze čich (což ji celkem „sra-lo“ protože ji nechutnali cigarety. Takže, pokud se k tomuto mám vyjádřit, tak slovy klasika MNOHO POVYKU PRO NIC. Aneb, pokud uvěříte, že jste smrtelně nemocen, tak budete mít problém!!

 424. 5717
 425. 5705
 426. Miluše

  je to všechno o penězích a udělat z lidí nemyslící stádo. Vždy tu nějaké pandemie byly a budou, tomu se lidstvo nevyhne, ale nic se nemá přehánět a při číslech, které nyní máme se hovoří o pandemii, to už je přes čáru. Děsit lidi , vyvolávat strach, to je smyslem celé situace kolem covidu

 427. 5704
 428. Jana Moskalyková

  očkovat se kvůli sobě a stejně kvůli lidem, nebuďme sobci, já sem naočkovaná 2x hned na začátku, jak to šlo kvůli věku a cukrovce. Buďme k sobě ohleduplní. Prosím všechny.

 429. 5703
 430. Ladislav

  Rozumný se prevenci nebrání a blbec čeká jak to dopadne. Pandemie by měla být v zákoně: Kdo se brání vakcinaci a někoho nakazí, ať cizího, nebo rodinu, trestat ho za šíření nakažlivé choroby !!!

 431. 5702
 432. Lenka

  Koronavirus je neustále se omílající se téma a vyznat se v tom co je pravda, lež, snůšky výmyslů… možná, že za padesát let vyjde najevo co za touhle situací stálo. Jo ale to už se bohužel nedozvím. Dneska už je to jen jeden obrovský kšeft na straně jedné a na straně druhé neskutečné výdaje ze státní kasy. No a myslím, že celá situace nahrává také dost těm, kteří chtěj ovládat … nechci urážet, ale jinak ot nejde, …stádo poslušných a vystrašených. A jak je známo, vystrašní se ovládají nejlépe. A očkování – pořád se hlásá, že je dobrovolné, ale dle všeho by to nejraději převedli na povinnost ale hlavně staví to lidi proti sobě… silně mi to připomíná situaci kolem roku 1989, kdy stáli proti sobě kamarádi, lidi z jedné rodiny . jeden se hlásil k OF druhý setrvával na svých názorech …. to bylo hodně nechutné a dnes je to dtto. Osobně … celá Korona mě už fakt unavuje, nejlépe nic nečíst, neposlouchat, je to tak trochu na zbláznění… bohužel se tomu pracovně nevyhnu, ještě že umím relaxovat a od zbytečností se odreagovat

   5897
  1. Renata

   Lenko naprosto s Vámi ve všem souhlasím, za koronou stojí zakrytí něčeho velkého, dá se jen spekulovat čeho, také se to zřejmě již nedozvím, je to jeden velký podvod na lidi v celém světě a jak jste nazvala stálo vystrašených dodala bych ovcí a když se někdo ptal Goebbelsa, nacistického zločince jak dosáhli s Hitlerem že jim lidé věřili tak tím, že je zastrašovali, aby poslouchali a strach je nejhorší na ovládání lidí, jak se to nyní děje všude ve světě i u nás.

 433. 5701
 434. Peter Vršecký

  Nezaoberám sa tým ako sa nezaoberám ani obyčajnou chrípkou. Neočkujem sa proti chrípke a nedám sa ani proti koronavírusu.

 435. 5700
 436. Vilo

  Osobne si myslím, že všetky vakcíny sú „narýchlo spichnuté“, čiže môžu mať i negatívne účinky, ale nakoľko nič lepšie tu nie je -som za očkovanie. Aj s rizikami je asi lepšie, ako iba čakať, kedy to dostanem a čo to so mnou urobí. No a ešte pohľad zo strany zdravotníkov – ak by ich vírus „preriedil“ a časť preživších sa na prácu vykašľala – bolo by ešte podstatne horšie. A myslím si, že vírus bol vyrobený v laboratóriu….A či očkovať povinne si netrúfam tvrdiť…. všetko, čo bolo povinne sa vždy stretávalo so zvýšenou vlnou odporu…..

 437. 5699
 438. Bohumil Nezhyba

  Kdo chce , ať se očkuje. Já jsem odpůrce vakcinace , ale nikomu svůj názor nevnucuji. Myslím si , že je to především jeden velký byznis. Při užití svého selského rozumu jsem došel k jednoznačnému závěru, nenechám do sebe píchat časem neprověřené jakékoliv vakcíny ani jiné látky !

 439. 5697
 440. Anna

  Je tady hodně lidiček, kteří by se nenechali naočkovat , přeji jim , aby toho umělého hajzla nikdy nedostali. Nejsem v rizikovém věku, krevní skupina 0, takže by měla být odolnost vůči nemocem a přesto jsme se nechali doma naočkovat. Když bylo to nedobré období, odešli z našeho okolí zdravý a bohužel i mladí lidé, to s každým zamává. Ty vakcíny nejsou úplně nové, sice se vyvíjely na jinou nemoc, ale pokud poslouží i teď, tak hurá. Po plném očkování z nás opadla hrůza, co kdybychom se s ním setkali. Jsem ráda, že i v práci, lidé, kteří covid prodělali se nechávají naočkovat. Nechtějí zažít znovu to onemocnění a mít dlouhodobější problémy se zdravím. Každý z nás se jednou, dříve nebo později s tím virem potká, vakcinace nám dává šanci se sním vypořádat. Svět už nikdy nebude, jako před tím. Pracuji na čerpací stanici a klobouk dolů před lidmi, kteří pracují na záchrance, ale i všeobecně ve zdravotnictví. Byli vyčerpaní a když přijeli, v duchu jsem jim děkovala s velkou pokorou. Ten vir nemá s politikou nic společného, to jenom vlády se snaží a někdy chaoticky udělat opatření, aby to neodneslo více lidí. Bojují proti neviditelnému nepříteli, který ten vir způsobil a tam opravdu může jít o peníze.

 441. 5696
 442. Michaela

  Ohledně očkování tady vůbec nejde o zdraví lidí, ale je za tím nějaký nekalý plán … a hlavně berou lidem to nejdůležitější – SVOBODU ohledně volby našeho zdraví. Nejhorší na tom je, že si to mnozí neuvědomují do jaké totality se to řítíme tím že to DOVOLUJÍ!!!

 443. 5695
 444. 5694
 445. Anežka Křivánková-8 let

  myslím si, že normálně než se nějaký lék používá reg.pro lidi, trvá to nějaký rok i více a nyní během velmi rychlé doby se snašlo hned několik vakcin, které měly způsobit, že se člověk uzdraví nebo alespoň neonemovní, což není možné/ a to neberu v potaz kde a jak vznikl tento virus a další mutace/

 446. 5693
 447. Věra

  Jsem očkovaná a stejně tak celá moje rodina. Pokud rozumní lidé nevezmou rozum do hrsti, budeme se stále potýkat s dalšími epidemiemi, pandemiemi. Také věřím, že lidský rozum zvítězí. Ti, kteří cestují do exotických zemí, berou jako samozřejmost očkování a ve vlastní zemi v současné situaci si hrají na hrdiny? Až jim odejde někdo blízký z rodiny, či přátel, je na hrdinství pozdě,

   5727
  1. Dagmar

   Ano, očkování má své opodstatnění, ale vakcína se vyvíjí několik let. Nejsem očkovaná na covid a ani nepůjdu. Mám hodně protilátek. A očkování kde vás nevidí ani váš ošetřující lékař to ve mě vyvolává dost velké obavy.

  2. 5757
  3. Eva

   Dobrý den paní Věro, já prodělala kovid a měla středně těžký průběh. Nakonec jsem to zvládla doma bez nutnosti ležet v nemocnici. I přesto se nenechám. A nenechám se očkovat ani poté, co mi zemřeli dva rodinní příslušníci na kovid. Víte, smrt je přirozená součást života. Lidé umírají mnohem častěji na rakovinu, srdeční choroby a podobně. Všimla jste si třeba někdy, že každým rokem zemře na chřipku až 30 tisíc lidí za rok? Momentální stav zemřelých je kolem těch 30 tisíc. A víte třeba co způsobilo očkování těhotným ženám? Až 82 % žen potratilo, proto to očkování přestali píchat těhotným. Nemluvě o ztrátě menstruačního cyklu. A co to udělá se spermiemi? To zatím nikdo neví. Kladu si otázku. Jak moc je důležité očkování proti takové chorobě oproti reprodukci? Možná by bylo dobré klást správné otázky a po zodpovězení se poté rozhodnout, zda očkovat či ne. Toť můj názor.

 448. 5692
 449. Mária Munková

  Podľa mňa politici a … zneužívajú koronavírus na zbavenie občanov mnohých slobôd,
  využívajú staré spôsoby – cukor a bič, rozdeľuj a panuj ap. Som sklamaná prístupom ku koronavirusu zo strany mnohých lekárov, vedcov, právnikov, ale aj nás bežných ľudí, avšak verím, že táto nenormálnosť raz skončí a dúfam, že ktosi ponesie aj zodpovednosť za… a toho je dosť

 450. 5691
 451. Vojtěch Lorenc

  To záleží z jakého názoru budeme vycházet. Zda je koronavirus uměle vytvořený v laboratoři ,potom je celý humbuk s vakcinací jenom uměle vytvářená bublina a náš názor není rozhodující.
  Pokud tomu tak není , tak vakcinace je na místě ale záleží jaká vakcina. Já sám jsem naočkován vakcinou Pfizera , ale pokud se podíváte na příbalový leták ( možno na SÚKL stáhnout ) , tak tato vakcina je propuštěna kvůli pandemii pouze na vyjimku a neprošla žádnýma klinickýma zkouškama. Základní klinické zkoušky mají termín ukončení červenec 2021 a registrační proces do konce roku 2023. Čili nikdo neví co ta vakcina s náma udělá . To znamená , že se rozhodujeme intuitivně , protože žádné konkrétní výsledky nemáme a rozhodujeme se na základě třeba výsledků dřívějších vakcin , které ale s novýma vakcinama nemají absolutně nic společného nebo na základě tlaku EU , že bez potvrzení o vakcinaci nebudete moci cestovat , navštěvovat sportovní nebo kulturní události a nakonec Vás beztak k tomu donutí situace. Vědecky to podložené není a z odborných kruhů bych to viděl tak 60% vakcinovat a 30 % nevakcinovat a 10 % váhají a nemají na to jasný názor.

 452. 5690
 453. jarča

  Podle mě je to uměle vyvolané, Očkovat se nenechám. Nikdo mě násilím nemůže donutit. Podle mého názoru je to slouží politikům. Kdo chce ať se očkovat nechá.

 454. 5689
 455. Dana

  Osobně si myslím, že nemá smysl – stejně jako proti chřipce, ale když někdo chce, nechť se naočkuje, ale to, co se děje, jak se zachází s lidskou psychikou … pozice moci spočívá proti pozici nemoci ….

 456. 5688
 457. Janek

  Zatím se očkovat nebudu. Zažil jsem „masírku“ za bolševika a tohle co se děje s očkováním nyní je stejně nechutné. Jedna firma v okolí vyhlásila, že každý očkovaný dostane 2000 a pokud se podaří, aby byla pročkovanost ve firmě přes 90%, tak dostanou očkovaní další 3000. Asi si umí každý představit, že jsou lidé okamžitě rozdělení na 2 tábory a to ne zcela přátelské.

  Jinak si myslím, že po cca 2 létech, až si na to populace zvykne, tak to bude jako s chřipkou. Sezonní záležitost, otázka imunity a kdo chce nechá se očkovat. Čas od času se objeví nějaká horší mutace.

  Na současném stavu mi vadí polopravdy, lži a zastrašování, takže nejsou odpovědi na otázky:
  – proč se objevilo přes 4000 nakažených po očkování, když tihle lidé jsou z běžného testování vyjmutí? Tím pádem celkový počet nakažených po očkování musí být několikanásobně vyšší, tedy tihle lidé šíří infekci dál jako nepříznakoví
  – proč se nesleduje, kolik a s jakým průběhem onemocnělo lidí s covidem opakovaně? Je možné, že lidé, co prodělali covid jsou na tom z pohledu další infekce stejně nebo lépe než očkovaní? Proč by se tedy měli očkovat?
  – jak je to s protilátkami po očkování? Určitě se sleduji, ale výsledky se nezveřejňuji.
  – proč není úroveň protilátek vůbec brana v potaz pro covid pas?
  – proč jsme skoro rok mohli chodit v doma ušitých rouškách a nyní si musíme kupovat šmejdy z Číny s nezaručenou kvalitou?
  – proč se vláda chová protizákonně a nechápe podmínky, za kterých může fungovat vůči občanům?
  – Praha patří opakovaně k největším ohniskům covid. Proč se tam nikdy neučinila žádná lokální opatření?

  Věřím, že covid bude jako chřipka a že se zpět vrátí zdravý rozum. Zneužití covid proti občanům není správné. Všem přeji zdarví a pohodu. Janek

   5767
  1. Mir.lidak

   Covid jsem prodělal, je to dost velké svinstvo,rozhodně o další nestojim ,jsem očkovan,jenom proto,že v této zemi je spousta nezodpovědnych hrdinů, kteří se starají o své blaho,co se týče nemocnic ,tam jsem chytil covid, co jsem z toho měl a komu věřit ,když stát není schopen zajistit hygienu,očkování jako takové, bez komentářů, protože jde o byznys jak doktorům,tak i této zkorumpované vládě, je mi 69 roků .A nevěřím, že to bude v tomto státě někdy spravedlivé.

  2. 5782
  3. Iva

   Ješttě jsem nikdy nereagovaa na komentáře, ale na Váš musím, jelikož si kladu stejné otázky jako Vy. Ale bohužel nepředpokládám, že nám někdo na ně odpoví.

  4. 5837
  5. Marcela

   Dobrý den. Ve všem s vámi souhlasím. Covid je byznys století. Vadí mi. A to používám slušně slovo ten každodenní masirung v médiích, všichni ti rádoby odborníci na covid. Lidé jsou vystraseni. Nervózní… Jakoby neexistovalo nic než covid. Mě nakazila covidem v dubnu naockovany bratr s manželkou…. Byla jsem sice v nemocnici se středně těžkým průběhem. Ale přesto vakcinaci neverim. Bojím se jí. Věřím svému tělu. Imunite. Mám přes 6000 protilátek po prodělání covidu. Nesouhlasím s tím. Že očkování nemusejí na testy a karantény po návratu z ciziny. Většina lidí. Co znám šla na vakcínu jen z důvodu. Že musi k moři. Pro mě úsměvné. Vždyť u nás je tolik krásných míst! Jsem šťastná. Že už mám dospělé děti. Protože to. Co mají děti za nepříjemné období za sebou a opět před sebou v září…. Jim a jejich rodičům vůbec nezávidím. Moc si přejí. Aby už konečně se objevil člověk se zdravým rozumem. Kterému půjde upřímně o zdraví lidí. A ne o peníze na účtech. Držím nám všem palce a verim. Ze skončí nevraživost lidi mezi sebou kvůli vakcinaci. Každý ať si svobodné o svém majetku. Tzn. O svém těle. Hezké dny.pokud možno bez blbe nálady. V radosti a v pohodě.

  6. 5899
  7. Renata

   Janku souhlasím s Vámi takže s roušek ušitých doma a zdravějších než ty šmejdy z Číny naše byly zadarmo a na ostatních se vydělává jako na respirátorech a vakcínách. Vláda a média ve všem lžou, neříkají pravdu ani lékaři jen pár rozumných co ví o čem se vlastně jedná mažou jim FB a další sociální sítě a kde je naše svoboda, je mně líti lidí, kteří za války položili život za lepší život a kam jsme to dopracovali s našemi zkorumpovanými vládami , od sametové revoluce, kterým jde jen o moc a peníze, na lidech jim nezáleží ,kde je svoboda????

 458. 5687
 459. Miroslav Chovanec

  Čísla mluví jasně. ( Stačí se podívat do statistiky ČSU, ještě loni, po roku Covidiády, zemřelo o 247 idí méně než rok předtím. K tak rozsáhlým zásahům do svod a práv občanů k jakému došlo jenom za fašizmu nebyl , žádný racionální důvod. Bezprecedentní cenzúra .Poslední nadúmrtí jsou z větší části způsobené zásahy do integrity organizmu – překyselení v důsledku nesmyslných respirátorů, (100 násobek CO2 ve vdychovaném použitém vzduch ) i stresu a vyděšení ze záplavy hnusu z ČT
  a spol,. Nedostatek pohybu a sociálních kontaktů. I podle odborníků došlo k neuvěřitelnému snížení imunity obyvatelstva. Je to zločin. Navíc hromadné experiment s nedotaženými vakcínami ( výjimka do roku 2023 a žádná odpovědnost za následku ) Strůjci by měli být postaveni před mezinárodní tribunál.
  l

 460. 5686
 461. Daniella

  Přidávám se k většině a mám radost,že nám sms ne všem vygumovali zdravý rozum,až na toho ,kdo na náš rozum apeluje,ten by se měl zamyslet,co mu chybí‼️‼️Veškerá argumentace je vyřčené a stojím absolutně ve všech bodech za vámi

 462. 5684
 463. Dagmar Papežová

  Ač nerada, musím přiznat, že můj syn, učitel angličtiny, již na jaře 2020,po sledování zpráv mi sdělil, že vše je uměle vytvořené pro byznys ve zdravotnictví , nechtěla jsem tento názor přijmout za pravdu, ale ukrutně jsem se mýlila a nevím kam vývoj ve světě spěje

 464. 5682
 465. Anežka Vojtěchovská

  Očkovat bych se nenechala. Nikomu však neberu jeho názor. Myslím si, že covid slouží politikům k prosazování jejich zájmů ,a proto lidi udržují ve strachu a obavách. Kdyby byly výsledky očkování tak přesvědčivé, asi by se nemuseli lidé lákat na loteri, tenisky a mobilní data. To vyvolává o očkování značné pochybnosti. Věřím, že lidský rozum zvítězí!

   5698
  1. Marta B.

   Je mi rovněž 74 jako paní Blance a taky jsem se nikdy nenechala očkovat ani proti chřipce. Ke svému doktorovi chodím jen každé dva roky pro potvrzení k řídičáku, jinak své „neduhy“ léčím pozitivním myšlením, pravidelně cvičím a chodím denně s pejskem na dlouhé procházky do lesa, což mi nesmírně pomáhalo i při lockdownu. Očkování zatím odolávám (pokud, nedejbože, nebude povinné), ale občas si připadám jako z jiné planety a pomalu při setkání místo „jak se máš“ je slyšet otázka „jsi očkována?“. Je to fakt postavené „na hlavu“, a souhlasím se všemi zde uvedenými názory nenaočkovaných. Jsem vděčná za tuto diskusi, protože vidím, že nejsem sama, co o očkování proti covidu říká, že je to bysnys a nesmysl. A spolu s paní Anežkou budu doufat, že lidský rozum, já bych ale řekla možná, že selský rozum zvítězí. Držme si palce!
   Marta Praha

 466. 5681
 467. Bob

  Jak funguje očkování víme od základní školy. Všichni jsme od dětství očkovaní, všichni dokonce periodicky na tetanus. Proto bylo moje rozhodnutí jasné. Argument odpůrců očkování o nevyzkoušené vakcině je naprostý nesmysl. Další argument, vedlejší účinky, to může mít jakékoliv očkování. Skupina odpůrců očkování vystupuje na sociálních sítích agresivně, vulgárně, nás očkované označují za ovce. Toto jejich chování o skupině hodně vyjadřuje.

 468. 5680
 469. Blanka Husáková

  Je mi 74 let a nikdy jsem se nenechala očkovat ani kvůli chřipce jako takové. Očkování by mělo záviset na vlastním rozhodnutí. Covid jsem také prodělala jako zánět průdušek, které mě čas od času zlobí, naposledy před 4 lety. Nakonec žiji 10 let bez sleziny, která je zdrojem imunity a jsem stále zdravá a dodávám bez užívání jakýchkoliv léků. Stále pracuji jako OSVČ a v žádném případě nepodléhám panice. Jen mě štve omezující nařízení vlády k cestování bez očkování. Pro všechny co jsou odpůrci očkování je to diskriminace. Připojuji se k německému profesorovi, který hlásí, že se musíme naučit s Covidem žít a brát jej jako chřipku.
  Očkování je jen byznys a manipulace s lidi. !!!

   5945
 470. 5679
 471. 5678
 472. Maru

  Je to neschválená vakcína, podmíněně možné použít v době nouzového stavu, ten již není.
  V tisku i médiích z 95% pouze názory zastánců očkování, bohužel i z úst lékařů, kteří mají ochranu zdraví ve své přísaze, no každý zapomíná, otázka za jakou cenu.
  Nechte rozhodnutí na jednotlivcích . Dejte k volnému prodeji Isopronosine, je levný a kvalitní.
  Začněte se starat o svá práva a o naši zemičku.
  Vláda by měla vystoupit z programu testování ,,vakcíny“. Pak nebude tlak proočkovat 100% lidí u nás. Jsem pro vektorové vakcíny , EMA jasně Ne, pročpak? Jsou pro ochranu zdraví a to se novému typu ,,vakcíny “ nehodí. Věřím, že konečně zvítězí pravda, právo člověka na skvělé zdraví bez BUBUBU od vlády, kde mluví jen zbabělci, co nestojí za Čechy,Moravou a Slezském. To samé přeji Slovensku.

 473. 5676
 474. Zdena Zahradníčková

  Patřím mezi „odpírače“ očkování, pandemie mě zatím nepřesvědčila o nutnosti. Jak vidno i očkovaní se mohou nakazit Je mi 78 let, čili se blížím ke konci životní cesty a raději zemřu na covid, než léta dožívat na LDN. Názor, že neočkovaní by si měli ošetření platit, mě dost irituje, proč se to netýká např. kuřáků či alkoholiků? Nebo těch, co musí jet za každou cenu do zemí se zvýšeným rizikem nákazy, aby si užili pár dnů dovolené či vymetačů barových párty? Očkování je „zatím“ dobrovolné“, dokud mě pustí do mhd a vlaku, tak si stojím za svým názorem, ale i pak je možné najít řešení v omezení cest.

 475. 5675
 476. Helena Froňková

  Dobrý den, myslím si že je to hra bohatých farmaceutických společností, které nebudou mít
  nikdy dost a už udělali tolik pokusů s očkováním na dětech v Africe, že pokuty které jim vyměřil soud nenahradí životy těm dětem a rodičům. Kolik stojí lidský život?
  Nebudu v žádném případě podporovat tyto zvěrstva, které se ději na celém světe proti
  lidskosti, aby bohatly farmaceutické společnosti a vytvářeli si nové pacienty.
  Nikdy se nebudu očkovat a nosit roušku nebo respirátor narodila jsem se jako svobodný člověk
  a jako svobodný člověk zemřu a nikdo nemá právo rozhodovat o mém živote jenom moje matka, která mi život dala.

 477. 5674
 478. Blanka

  Dobrý den, koronavirus je daleko infekčnější než chřipka. Očkování pomohlo snížit velké množství nebezpečných chorob / dětská obrna, neštovice atd/ a kdyby očkování proti covidu nefungovalo, tak v březnu by se v nemocnicích neměl kdo starat o tisíce nemocných. Zdravotníci se, naštěstí, očkovali již v lednu!!! Roušky někteří odmítají také nosit = bezohlednost nejvyššìho stupnè a kecy o ,, ovcích“ ani nechci komentovat. Asi pokud některým jedincům mezi nejbližšími nèkdo neumřel, tak názor nezmění. Raději hodiny zakryté dýchací cesty rouškou, než se DUSIT! OČKOVÁNÍ ANO.

 479. 5673
 480. Ján Puškár

  Měli bychom očkování vnímat jako příležitost a vážit si úrovně vědy, jež je umožnila tak rychle vyvinout.

 481. 5671
 482. Havlová

  Díky očkování jsme se zbavili například černého kašle, pravých neštovic, spalniček, tetanu apod..
  A je to vlastně jenom i chřipka. Od doby, kdy jsme se nechali poprvé s manželem očkovat proti chřipce, tak neznáme žádné její problémy. Proočkovanost tedy smysl má. Když se vir nebude mít kde usadit a množit se, tak se postupně bude zmenšovat. Jen někteří to nechtějí pochopit a nabízejí se jako živná půda pro virus, kde se mu bude dobře dařit.

 483. 5669
 484. Bohouš

  Dobrý den. připojuji se k paní Marcelle, mám stejný názor na tento covid, necovid, jako ona. Podle mě to je uměle vyrobeno jak píše p. Marcella ke snížení stavu lidstva na planetě Zemi. Já očkovaný nejsem,i když jsem starší a v důchodovém věku. Na toto nesmyslné očkování mají názor i vědci ze zahraničí, když si pročítám jejich přeložené projevy. nemám zájem na tom abych měl za nějaký čas tímto očkováním takové zdravotní problémy, které by měly ukončit můj život.
  Jsem na světě rád a pokud to půjde, chci si ho ještě užít. Možná bude mít někdo prozi tomuto námitky ale je to ne covid můj názor.

 485. 5668
 486. Dagmar

  Intuitivně od samého počátku vnímám, že je to zneužití situace mocnými tohoto světa, aby ovládli většinu populace na zeměkouli. Od velkého množství odborníků vím, že se jedná o infekční nemoc běžného rázu, kterých je v našem životě mnoho. Tělo si umí poradit s touto infekcí snadno, pokud je správně posilováno a udržováno v dobré kondici. Vždyť naše tělo je božský výtvor a má dokonalé systémy na zvládnutí mnohem horších nemocí a situací. Musíme se však o něj správně starat a posilovat!

 487. 5666
 488. Anna Bartošová

  Já byla zásadně proti očkování, ale moje dvě ze čtyř děti, přítel a paní doktorka mě přesvědčili, že se mám nechat očkovat, že následky Covidu jsou daleko horší, tak jsem se zaregistrovala a od první dávky si o sobě myslím, že jsem měla zůstat u svého názoru, neb tak zle mi ještě nikdy nebylo, prý Vás bude možná trochu bolet hlava, tak na to odpovídám, na to já netrpním- asi jsem měla držet pusu, neb takové bolesti nikdy více, nikdo mi neřekl, že se dá vzít paralen a problémy by nebyly, to až sousedky, prý jste si měla přijít, no když to člověk neví???
  Snad tedy pro případné onemocnění budu mít klid???? Až mi známá napsala, že rekce může mít až čtyřdenní průběh normální chřipky, tak takovou chřipku jsem já nikdy neměla.

 489. 5665
 490. LYDIE

  Nejsem naočkovaná a ani se nedám.Vadí mě ta diskriminace,proč plno očkovaných má covid?Vakcíny nejsou pořádně prozkoumány,uvidíme za 2-3 roky jaké budou následky očkování,a vedlejší účinky.A nechat se očkovat proto abych mohla k moři ,tak ani náhodou,smířila jsem se s tím.Je to každého rozhodnutí jestli ano nebo ne.NEDÁM SE NUTIT DO NĚČEHO CO NECHCI.

 491. 5664
 492. Marie

  Prodělala jsem covid na přelomu prosince 2020 a ledna 2021 a stále mám víc než 250 jednotek protilátek. Proč bych měla cpát do těla cosi umělého neznámé kvality, když si moje tělo dokáže vyrobit přirozené protilatky? Jsou snad horší než ta problematická vakcína s mnoha vedlejšími účinky? Proč MZd přirozené protilátky neuznává a vůbec se tím ani nezabývá? Potřebuje asi udat vakcíny, na nichž mají mnozí „hlavoni“ finanční zájem?

 493. 5662
 494. Andrea

  Právě proto, že jsem odborník v úplně jiné oblasti než je medicina, nemůžu hodnotit kvalitu a dotaženost vakcin, hodně názorů vyplývá z toho, co si lidé přečtou v médiích a to nikdy nejsou ucelené a komplexní informace, ne vždy jsou pravdivé a každý si je přebere a dál šíří po svém. Obecně si myslím, že očkování omezilo v populaci pár hodně nepříjemných nemocí jako tetan, tyfus, černý kašel, pravé neštovice, se kterými by se odpůrci určitě nechtěli setkat, žijí v době, kdy se s nimi téměř nemůžou setkat. Očkování dle mého názoru znesnadňuje viru šíření a tím pádem snižuje riziko pandemií, neznamená, že nikdo očkovaný neonemocní nebo nebude mít těžkou alergickou reakci, proto by mělo být vždy dobrovolné. Ráda bych, kdyby se náš další život zbavil nařízení a omezení a třeba fungovaly školy, čemuž zpomalení viru jistě pomůže. Tomu by navíc pomohla i větší iniciativa lidí ohledně toho, zda chtějí mít svobodnou vůli se rozhodovat o svém životě sami, nebo budou trpně snášet jakákoliv nařízení shora, ale to už je mimo téma očkování.
  Nepovažuji očkování za naši spásu ani ho nepopírám, považuji jej za poměrně rychlý nástroj zamezení šíření viru. Kdyby se lidé všeobecně více starali o své zdraví a silnější imunitní systém a místo trávení spousty času na internetu se hýbali, přemýšleli o tom co jí, jak myslí, také by postup viru ztížili silnější imunitou. Ale je pohodlnější čekat na vyřešení problému zhora. Nechala jsem se očkovat, protože díky pracovní vytíženosti nevěnuji dost času přirozenému zvyšování imunity, covid jsem prodělala a nechtěla bych si to zopakovat.

 495. 5661
 496. Jana Káralová

  Koronavir jsem prodělala. Je mě 80 let. Byla jsem doma a nikomu to nepřejí. A já si myslím,že jestli očkování pomůže, tak proč ne. Sama jsem očkovaná.

 497. 5658
 498. Alapa

  Podle mého názoru nejsou otázky dobře položené. Cybí tam maximalizace nepovinného očkování. Takto jsou výselkdy zkreslené. AP

 499. 5657
 500. Tes

  Já myslím, že by lidi hlavně měli používat zdravý rozum. Ne se úplně schovávat doma, ale také se neúčastnit velkých akcí, kde se příliš nedbá hygienických opatření. Hlavně, kdo se nechce očkovat, tak důsledně testovat a žádné podvody s COVID pasy. Nikoho nezabije, když si v hromadné dopravě či obchodním domě vezme ochranu dýchacích cest. Pokud na to budou všichni kašlat, zase to povede do průšvihu.

 501. 5655
 502. Eva

  Díky téměř 100% proočkovanosti u nás některé nemoci (např.černý kašel apod.) téměř vymizely, Teď se k nám importují z jiných zemí, kde se tak masivně neočkovalo. Imunizace prostřednictvím vakcinace je už tuším od 18.století. Nebýt „experimentální“ vakcíny proti neštovicím, vymíraly by statisíce. S koronavirem bychom se mohli očkováním také vypořádat, ne jako s chřipkou, protože to nelze tak úplně srovnávat – koronavirus není jen „nějaká chřipka“ ( mimochodem proti chřipce se sice očkuje, ale jen malé množství populace takže se má neustále jak vyvíjet a měnit )

 503. 5654
 504. Vaníčková

  Ako bezdetní starodochodcovia (83 a 75 rokov) sme sa šli zaočkovať, ked sa otvorila príslušná brána, musím však povedať , že pre nás to bolo velmi vyčerpavajúce , v noci sa prihlasovať, a ani to nešlo, vyhodili Vás, alebo bolo to tak komplikované pre nás, že som to nestačila vyplniť a už ma to prerušilo., tak i pre myslím si , že sa to malo robiť inak, ved databázu dochodcov maju aj mestské časti,ved nám distribuvovali minulý rok rúška, tak isto ich majú zdravotné poisťovne ako aj praktickí lekári, ku ktorým chodíme na preventívne prehliadky. Tí naviac majú prehlad o nás najlepší- chronické choroby, momentálny zdraotný stav apod.
  Momentálne máme problém s tým, že potvrdenia o očkovaní vraj neplatia, musia tam mať Q,kod, sami nevieme prečo a ktomu musí byť drahý i- phone, nechcite od nás aby sme ešte niečo iné sa učii, ale nevedeli to používať, máme staré tlačidlové mobily pre seniorov
  P.S . asi toto nebude pre Vás, lebo sme obyvatelia Slovenska

 505. 5653
 506. Helena Chmelařová

  Dobrý den,bohužel takovou masírku jsem za celý život nezažila,proto je očkování v tomto případě nástroj politického nátlaku a je jasné ,že se něco nedobrého chystá,Podle mě je toto očkování zneužito vládnoucími elitami k ovládání lidí.Kdo se více zajímá,tak ví,jak se to má s testy i očkováním.Už také falešná dobrovolnost napovídá o tom,že může být velmi zle,co se týká svobody občana.Pokud si lidé nechají nesvobodu líbít,pak je čekají zlé časy.Kdo se zajímá o očkování,tak také ví,že každé očkování maximálně naruší přirozenou imunitu,má vedlejší účinky a nikdo nevíme,co to s námi udělá za pár let.Takže jsem pro očkování,ale opravdu dobrovolné a odzkoušenými a spolehlivými vakcínami,u kterých nemusím nic podepisovat.Pokud se to na nás zkouší,měli by to lidi vědět a neměli by to považovat za vakcínu.

 507. 5652
 508. 5650
 509. Kreuzerová

  Určitě by se měli všichni naočkovat nebo se toho nikdy nezbavíme, já a můj syn jsme po očkování a bez problémů

 510. 5649
 511. Jitka Navarová

  S ohledem na rozporuplné, často zkreslené a hlavně nepřesné údaje vakcínám nedůvěřuju. Osobně se očkovat nedám, (na život ohrožující chřipku jsem nikdy očkovaná nebyla a žiju téměř 75 let). Nepovažuju se za pokusného králíka.

 512. 5648
 513. Radka

  Experimentální neschválenou vakcínu nelze nazývat očkováním. Vakcina má schválení pro použití ve stavu nouze. Byl snad vyhlášen stav nouze či pandemie ? NE .
  Očkovaný člověk je stejně infekční jako neočkovaný a má skryty příznaky, proto je mnohem nebezpečnější, než ten co příznaky má. Chřipku očkují už roky a vymýtila se snad ? NE.
  Jen byla přejmenována na COVID. viz. statistiy veřejně dostupné

 514. 5647
 515. Milan

  A čo tak vlastná intuícia? Ak sa cíti človek byť slobodný alebo aspoň sa chce rozhodovať slobodne, nenechá si vnucovať očkovanie, ale ani vnucovať neočkovanie. Tým prijíma dobrovoľne i riziko. Kto mu ho vezme?

 516. 5646
 517. Inka

  Dobrý den,
  myslím si, že nenaočkovaný člověk nákazu snadněji dostane , je tedy pro své okolí potom velice infekční a defacto virus „roznáší“ dále po svých blízkých, známých i neznámých (třeba ve veřejné dopravě, atd.) Naočkovaný člověk není pro své okolí infekční…a tak se všichni odpírači očkování zamyslete, zda-li nejste trochu sobečtí…… nikdo vám očkováním do těla nevpraví žádné čipy, jak je možné číst na netech… a podobné nesmyslné hlášky odpíračů…
  Achjooo, kdyby jste všichni měli více rozumu, bylo by nám všem o mnoho lépe….
  Inka

   5656
  1. moravský Jura

   Typické zkratkovité jednání. Ohánět se rozumem proti těm, kteří se právě snaží o věci přemýšlet, dát jim nálepku odpíračů a sám stát na piedestalu stádovosti…….Kdo se snažil o získání informací (nemluvím o internetu), je zhnusem tím, jak jde naše proklamovaná „západní“ medicína vlečená nenasytnými výrobci „léčiv“ přes mrtvoly. Pokud nevím, co mi vpraví do těla, nenechám se očkovat. Vše kolem této situace je nečisté, protože všechno je o velkém byznysu.
   Proč nejde stát dvojí cestou? Proč chce za každou cenu diskriminovat čím dál větší skupinu lidí, kteří se k očkování staví kriticky? Proč neznáme statistiky zemřelých právě po očkování? Proč jste použila nesmyslnou hlášku (Vaše slova), že očkovaný není pro své okolí infekční? Právě toto by měl mít na zřeteli ten mladíček, který si už podruhé hraje na ministra zdravotnictví. Proč nechce platit neočkovaným testy? Já si myslím, že neočkovaný člověk, který se pravidelně podrobuje testům, je nejlepší volba pro své okolí. Před dvěma měsíci zemřela na covid tchýně. Dostala ho v nemocnici, kam byla převezena s jiným, ve srovnání s nakažením covirem banálním problémem. Lékaři poctivě přiznali a vyhledali nakaženou ženu z řad nemocničního personálu, samozřejmě očkovanou. Hodně by mne v této souvislosti zajímala náhlá silná srdeční slabost mého velkého oblíbence, pana Lasicu (abych z úcty použil slovenské skloňování). Na domovské scéně, s oblíbenou kapelou, bez stresů……pár dní po obdržené první dávce očkování…..
   Kdo je tedy větším nebezpečím pro své okolí? „Odpírač“, který se nechce nechat očkovat ne z nějakého pochybného principu, ale z obavy o své zdraví a posléze život (i když třeba po pár letech), je si vědom toho, že by se měl víc hlídat, nosí roušku a PRAVIDELNĚ se TESTUJE (což se mu ministr chystá finančně znepříjemnit) nebo ten, který z důvodu očkování propadne určité nadřazenosti těch, o které se stát tak výborně za spoustu peněz postaral, chodí si bez roušky a netestuje se…….a pokud covid dostane, má onemocnění snadný průběh (asi jak kdy a jak u koho), takže si svého onemocnění třeba vůbec nevšimne………
   Pominu porušování ústavy nařízeným plošným (a leckde i násilným, viz třeba Skotsko) očkováním, navrhuji dvě cesty, u kterých bude podpořen princip, že každý má nezadatelné právo rozhodovat o svém zdraví sám a neměl by osočovat skupinu s odlišným názorem (daleko jsme se za těch 30 let v komunikaci nedostali….):
   A: neočkovaní dodržovat všechna opatření a mít možnost se dále na svých pracovištích apod. testovat, aby nebyli otevřenou hrozbou pro své okolí
   B: očkovaní dodržovat všechna opatření, méně často ale pravidelně se otestovat, aby nebyli skrytou hrozbou pro své okolí. A všichni máme právo znát statistiky nakažených očkovaných.
   A nepřestat se na sebe navzájem usmívat. Bylo by nám opravdu mnohem lépe, kdybychom měli VŠICHNI více rozumu, ne pouze jedna skupina……

    5672
   1. 5857
   2. 5900
   3. 5937
   4. Eri

    Souhlasím s Vámi.
    Můj názor: ať se každý rozhodne dle svého uvážení a nikomu svůj názor nevnucuje.
    Těmto novým vakcínám z mnoha důvodů nevěřím. Uvidí se až časem jejich účinky.
    To jak tělo reaguje na okolní patogeny včetně cov19 je výsledkem toho, jaká je jeho imunita a jak se o sebe člověk stará = volba a zodpovědnost každého člověka.

   5. 5984
   6. Karel

    Lidi se zbláznili, nechají se očkovat genetickými nedostatečně prozkoumanými vakcínami – za které nikdo neručí a nikdo nemá odpovědnost. Jo, jo třeba to vyjde – ale co? Jo, jo třeba tamto oné. A co je to tatmto oné – co když například toto: postupným očkováním (vždyť jsou pořád nějaké mutace) se do naší DNA budou dostávat stále další a další části kódu koronaviru, až se naše imunita nasere a bude napadat naši DNA – vznikne autoimunita. Superdoktůrci pak budou podávat imunosresivní prášky (aby imunita nenapadala naši podstatu – DNA). Takže přes prášky superdoktůrků, které budou oslabovat naši zděšenou imunitu – budeme plní patogenů, nejen koronaviru. Tak co neočkovaní superdoktůrci, necháte se očkovat? Anebo konečně budete dobré léky použíat nen pro vás ale i pro nás. Ano, ano superdoktůrci šak vyi víte jak si vybudovat nejlepší imunitu proti koronaviru – dobrými léky a neočkovat se, léky – ty jsou. Styďte se superdoktůrci, Bůh vás potrestá.

  2. 5685
  3. Jana

   Dobrý den,
   možná mám jen „selský rozum“, ale co se týká zdraví, tak mě zatím nezklamal. Mám takový dojem, že je lépe si budovat a spoléhat na vlastní imunitu, než na zázračnou „rychlokvašenou“ vakcínu. Jsem již důchodkyně, léta užívám přírodní vit.C (nyní v lipozomální formě) a tekutý vit.D a velice
   dlouhou dobu jsem neměla ani rýmu. Zajímalo by mě, proč se u nás více nepropaguje zdravý doping protřednictvím těchto velice důležitých
   vitamínů k posílení přirozené imunity? Možná bysme potom
   nemuseli nakupovat tak drahé a možná zbytečné vakcíny.
   Omlouvám se všem, kteří mají protichůdný názor, ale vycházím
   z vlastního přesvědčení a právě „zdravého“ rozumu…
   Na závěr bych ještě dodala: dr.Peková snad nemá rozum nebo kompetenci
   k tomu, co tvrdí o pravděpodobném vzniku šíření viru….??

  4. 5803
  5. Zdenka

   Pane Juro Miloslave. Přečtěte si moudré příspěvky lidí (jsou uvedeny) zde výše. Myslím si, že i vy musíte pochopit, že ti lidé mají více rozumu než vy. O vašem rozumu trošku pochybuji, neboť ani nevím jestli jste Juro Miloslav nebo Inkamoraravský. Ach jo.

 518. 5645
 519. Marcella

  Dobrý den, vím, že budu mít spoustu negativních ohlasů, ale můj názoz je ten, že virus byl uměle vytvořen, aby se snížil počet světové populace a bylo možné s ní lépe manipulovat .Navíc roušky, vakcinace a vše s tím spojené je obrovský byznys.

   5946
 520. 5644
 521. 5643
 522. Alena

  My celá rodina jsme očkování má to určitě smysl se očkovat. Zabraňuje se přenosu covidu.

 523. 5641
 524. Božena Janečková

  Dobrý den, můj selský rozum mi říká, že postup by měl jít především od každého indiviuálního člověka směrem k jeho zdravotnímu stavu a jeho vykázané imunitě těla. Zatím jsem se očkovat nenechala. V prosinci jsem prožila covid bez příznaků, byla tam nějaká únava, jeden den mě bolelo v zádech, to bylo asi tak vše. Proto jsem si nechala udělat test z krve – imunitu – vyšlo číslo 250. Za měsíc půjdu zase, abych si ověřila, o co vlastně v hodnotě jde. Včera paní Adámková prohlásila ve svém rozhovoru, že lidé po prodělaném covidu jsou chráněni imunitou asi rok. Takže každý z nás, se může svobodně rozhodnout, jak se svým zdravím naloží.

 525. 5640
 526. Oldřich Růžička

  Povinost občanů se očkovat.Jen lidé se zdravotním omezením vyjmout z této povinnosti.

 527. 5638
 528. Milan

  V roce 2013 jsem kvůli náročné práci prodělal autoimunitní onemocnění. Přesněji polyneuropatii jako má prezident Zeman . Při větším fyzickém zatížení mívám také slabost v nohách. Proto si myslím že lidé s vážným onemocněním by na očkování jít rozhodně měli. Smysl očkování ukáže samozřejmě až čas . Koronavirus jsem prodělal loni v prosinci a do dnešní doby nejsem v kondici jako před ním. Žádného člověka bych do očkování nenudil. Ale každý ať už souhlasí nebo je odpůrcem by měl vidět zapřah zdravotního personálu. Můj přítel pracuje v Motole , tak jsem to měl z první ruky .

 529. 5636
 530. Marie Krajcová

  Každý by měl být natolik odpovědný a chránit především sebe a své blízké. Je zcela jasné, že každý kdo má po operaci doporučenou např. dietu, je svým způsobem sebevrah a bezohledný člověk, pokud se neřídí rady lékaře.
  Mám to vyzkoušené po těžší operaci žlučníku…
  Proto rady lékaře jsou přednější, než než nějaké nesmyslné protesty…

 531. 5634
 532. Ivana

  Dobrý den.
  Koronavirus je politická manipulace předem naplánovaná. Očkování nemá velký smysl, virus si stejně délá co chce. Ale respektuji rozhodnutí každého, komu očkování pomůže kvůli psychice.
  Podívejme se na státy kde je téměř plná proočkovanost, umírá se stejně. Když budeme opatrní, čistotní a v případě že nám nebude dobře zalehneme do postele a vyležíme se, máme šanci virus zvládnout. No a pro ty, kteří snášejí virozy špatně jsou na transfuzních odděleních připravené léčivé infuze, které platí zdravotní pojišťovny. Jen si o ně říci.

 533. 5633
 534. Zita

  Vakcina byla schvalena jenom podminecne. Nebylo u ni zadne testovani a podava se uprostred pandemie. Vyjadruje se k chorobe Gates a slibuje dalsi odnoze teze choroby a to tedy nevzbuzuje zadnou duveru. Mam osobnou skusenostze kdyz jsem byla nejakou dobu blizko ockovaneho cloveka tak nasledujici dny mne bylo spatne-bolela mne prudko hlava, klouby-lekla jsem se a snedla jsem 4 kapsle 500mg liposomalniho C vit, dve kapsle D3 vitaminu kazda 5600IU a 4 tablety zinku kazda 25 mg, 3 kapsle selenu kazda 100mcg pila jsem horky caj a potila se -kdyz jsem se spotila pokazde jsem se ospchovala. Druhej den v poradku. Myslim ze zaockovani siri spikprotein a kdyz jsou spolu tak z tohohle sireni vznikaji nove mutace . Prava pandemie pride az bude co nejvic lidi ockovano. Vubec se nevi co ta vakcina bude delat za par let. Jake choroby seukazou a jak budou na tom prosperovat pharma firmy. Samozrejme se povi ze to neni z vakciny.Podle mne je to treti svetova valka podporovana lidma jako Gates a Soros kteri maji akcie u pharma firem.Jejich vyjadreni ze na svete je moc lidi a to se muzi zmenit mi pripomina genocidu. Muslimove se nechteji ockovat s nabozenskych duvodu- teda budou jedini co prezijou a ovladnou svet.Je mi 70 a urcite se toho nedoziji. Mocni tohto sveta potrebuji nevzdelane otroky a bili lide im vadi.

 535. 5632
 536. Jana

  Pokud jsou epimiologove nejednotni,tak jsem toho nazoru,ze ockovani ma vice negativ jak pozitiv,souhlasim, ze stejna situace je i pri chripce. Kdo se chce ockovat at jde,ale bez podminek

 537. 5631
 538. 5630
 539. Libuše

  To je těžké. V tuhle chvíli, kdy si s tím u nás, ale ani nikde ve světě neví rady, jsem pro povinné očkování. A až se naučíme být zodpovědní a ukáznění nejen k sobě, ale i ostatním, pak to nechat na dobrovolnosti, jako je třeba přeočkování proti „klíšťovce“, chřipce, pneumokokovým a respiračním chorobám apod. Já jsem stará ženská, takže nevidím nic špatného a tom, když by bylo očkování povinné. Neoháním se žádnou demokracií, že si mohu dělat co chci a nikdo mě do ničeho nesmí nutit. To je hloupost. Pokud jde o zdraví, měla by jít i ta tolik prosazovaná demokracie na chvíli stranou. V devadesátých letech se povinné očkování zrušilo a ejhle. Vrátily se nám pravé neštovice, černý kašel, TBC. Ty dnešní zpovykané „matky“ hřímají, že nebudou své děti vystavovat žádnému nebezpečí kvůli očkování. Ale, že své děti, potažmo celé rodiny prezentují na sociálních sítích jim podle mého názoru ubližují a vystavují nebezpečí daleko více. To je ale můj soukromý názor, se kterým nemusí ostatní souhlasit.
  A ještě k nemoci covid 19. Také jsem si tím prošla, vůbec to nebylo nic hezkého a ještě dneska po půl roce nejsem fit. Jakmile mi příští měsíc uplyne 180 denní ochranná lhůta a budu mít málo protilátek, očkovat se určitě dám.

 540. 5629
 541. Saša

  Zo zdravotným stavom ľudí to nemá nic spoločne , jedna sa len o politickú situáciu a hlavne vysoké zisky farmafiriem a určitých ľudí , šírením strachu sú ludia lahsie manipulovateľní , očkovanie musí byt dobrovoľne

 542. 5628
 543. Dagmar Mlýnková

  Díky hysterii s tímto onemocněním nám,co se staráme o své zdraví,bylo znemožněno chodit plavat do saun,whirpoolu,termálů.Takže nevěřím těm,kteří toto zapříčinili a nevěřím jim,že chtějí zdravý národ,včetně lékařů.

   5642
  1. Karl von Banhof

   Minulý týden jsem byl s manželkou v termálech v Hajdúszoboszló. Bylo tam báječně a všichni bez roušek. Oba jsme naočkováni vakcínou Pfizer Biontech. Chtěl jsem dávku, kde bude čip Gatese a Sorose a jako přídavek čip Einsteina, ale nebylo mi to poskytnuto. Asi to jenom paní Ilona Csáková. Jinak souhlasím s názorem pana Václavka, a to nejsi očkován, zaplať si ošetření.
   – nejsi očkován, nemůžeš vykonávat tyto povolání……
   – nejsi očkován, nemůžeš do těchto prostor…..

 544. 5627
 545. Václavek

  Co člověk, to názor. Kdo potřebuje za hranice, nechá se očkovat. Starší generace to dělá kvůli
  zdraví. Pak jsou odpírači očkování, já bych je nechal, ale….- nejsi očkován, zaplať si ošetření.
  – nejsi očkován, nemůžeš vykonávat tyto povolání……
  – nejsi očkován, nemůžeš do těchto prostor…..

   5635
  1. Jag

   No a ja bych take rekla kouris? jsi alkoholik? drogujes?, mas piercing a tetovani? zaplat si zdravotni starostlivot. A ty co se staraji o sve zdravi a maji silnou imunitu tak ty si nemusi platit. K lekari chodi minimalne. Uz tu jednou bylo takove „deleni“ s hvezdou na hrudi a jak to skoncilo? to vime vsichni.

  2. 5670
  3. Alena

   Milý pane Václavku,víte,co jste napsal?
   Vy v sobě máte tu spoustu vakcín,které existují?Jistě ne,a co kdyby Vám někdo řekl,že když nejste očkovaný proti žloutence nebo proti chřipce
   ,tak nemůžete dělat ty činnosti,které jste vyjmenoval.
   Jakým právem chcete někoho vylučovat nejen ze společnosti,ale také pro svobodné myšlení,jak nakládat se svým zdravím.Samozřejmě,že zodpovědně k sobě,ale i k ostatním.Ale to neznamená,že tady budu jak v policejním státě,aby mně stát,natož nějaký občan/ovčan/nařizoval,co chci dělat se svým zdravímTlusté lidi taky nikdo nepokutuje.

  4. 5677
  5. Helena

   Váš názor je diskriminační ,proč by člověk, který se nechce očkovat, měl něco platit a nemohl by nikam chodit a vykonávat své zaměstnaní. Myslím, že si platí zdravotní pojištění a tak má plný nárok na ošetření. Váš názor je podobný k fašizmu.

  6. 5755
  7. Lenča

   Vloni se omilal 24 h denně koronavirus,letos zase to samé o očkování…je to mediální masáž založená na honbě za penězi a mocí. Strach dělá hodně a lidé bohužel tomuto klamu podléhají. Nepopírám existenci tohoto viru ani nijak zlehčovat či podceňovat,avšak i na „obyčejnou“ chřipku lidé umírali. Letos navíc umírali i lidé,kterym se nedostalo pomoci kvůli svým iným onemocněním. Lidé jsou zkažení penězi,vedoucí činitele a boháči ještě navíc mocí. Z tohoto světa je mi zle! Očkování je dobrovolné,ale neustále do nás hustí,abychom se očkovat nechali. Očkování proti jiným nemocem (neštovice,tetanus,záškrt apod.) neovlivňovalo lidskou DNA,kdežto tyto vakcíny ano! Studie nemají několikaleté testovani-to začalo právě až teď na lidech a výsledky už začínají být…jaktože nikomu nevadí dosavadní úmrtí už stovek až tisíců lidí teď po očkování? Umreli i mladí lide…a co teprve za pár let? Bylo by jen dobře,kdyby mě obavy byly zbytečně,ale zatím převažuje neduvera….??!!?? Nechme na každém z nás,zda se nechat očkovat či ne,ale NENUTTE nás do toho!!! Je to nehorázné. Vydírání,pohruzky a omezování nás neočkovaných je zvěrstvo! Užívají se tu prvky apartheidu,porušuje se Ústava a Listina základních práv a svobod…

  8. 5806
  9. FoxFox

   Máte pravdu v tom, co člověk, to názor…. Pracuju ve zdravotnictví 40let a uznávám klasický očkovací vakcíny na bakteriální infekce /žloutenka ,spalničky ,dětská obrna…/ Oproti tomu neuznávám vakcíny na virový infekce /chřipka…/, kdy stejně všeobecně viry mutují a tudíž prvotní vakcína nemá efekt….Z praxe vím o spoustě lidí, co se nechali očkovat na chřipku a následně onemocněli s ještě horším průběhem…Dost lidí taky umřelo, ale na to už nějak veřejnost zapomněla…. Za každou cenu vyvolávat ,, bitvu na obranném poli organismu“ je dobrovolný hazard se zdravím….Ale to je individuální volba každýho jedince….
   Nechápu dost dobře, proč vy, ,,příznivci“, chcete DISKRIMINOVAT nás, neočkovaný !!! Je zajímavý, že vám nevadí finanční ztráty ve zdravotnictví za léčení kuřáků , narkomanů, alkoholiků, obézních, bezdomovců, atd… Asi by se vám zatočila hlava nad částkou, která stojí bypass zúžený nebo rovnou ucpaný cévy zás
   obující např. srdce /u kuřáka/ !!! Jak nákladná je péče o pacienty, kteří si vědomě ničí zdraví !?
   Já, jako neočkovaná, dodržuju striktně hygienický zásady /respirátor, dezinfekce rukou, zbytečně nenavštěvuju obchody…/. Raději jdu s hafinou na procházku….Jak už uvádí výše v příspěvku p.Dagmar Mlýnková- je potřeba na 1.místě se o své zdraví aktivně starat a posilovat tím i tu svou imunitu /dostatečným pohybem, zdravým stravováním, užíváním potravinových doplňků…./.
   Pracovala jsem době epidemie s Covid+ pacienty a ,,nechytila jsem ho“.
   A na závěr….ani to vaše očkování vám nezaručuje , že Covid ,,nechytnete“….. Když řádila chřipka, lidi nedodržovali hygienický návyky /prskání 2.osobě do obličeje, do rukou a následně jejich nulová dezinfekce, odplivávání na zem, atd./. Většina lidí, bohužel ani dětí , neví, že po použití WC si mají umýt ruce !!!…..

  10. 5906
  11. 5913
   1. 6112
   2. Jaroslav

    Čtete-li komentáře k tématu očkování, vydíte názorně na co zajdou demokracie západního typu! Aniž si to mnozí uvědomují, ten soumrak zřejmě započal, protože k fungování demokratických systémů je zapotření také určité úrovně vzdělání. Bez toho nikdy nebude fungovat, protože z ničeho se uplést nedá…

  12. 6327
  13. Andrea

   Naprosto dementní názor. Z čeho vychází? Z nesmyslně nafouknutých dat televize. To je směšné. V televizi říkali……………….Ubohost sama.

 546. 5626
 547. Milena Božková

  Očkování má smysl, vždyť se očkování vymítil záškrt, černý kašel, obrna a jiné nemoci. Na to by se nemělo zapomínat.

 548. 5625
 549. Jindřiška

  Nevím, nerozumím tomu, ale myslím si, že teď na začátku to smysl má. Striktně dodržuji opatření, i když mi to není příjemné, nosím respirátor a jsem již plně očkovaná. Později bych to nechala na každém, jako při chřipce. je to vše nové, neznámé a nikdo neví jak se ta nemoc vyvine. Chřipka je tady dlouhá léta a tak už si s ní odborníci vědí rady. Dále si myslím, že odsuzování vlády a demonstrace jsou v tomto smyslu zbytečné, je lepší doufat, že tak vláda rozhoduje pro zdraví národa.

 550. 5624
 551. Jarka

  Je to celosvětová pandemie.Očkování ano.Bohužel 80% národa má IQ< než 100, proto to tak vypadá.

 552. 5623
 553. JANA HOLUBOVÁ

  KORONAVÍR JE BYZNYS A PODVOD , KTERÝ PODPORUJE BABIŠ A CELÁ JEHO VLÁDA.
  AŽ SKONČÍ VLÁDA , SKONČÍ KORONAVÁR. ŽÁDNÝ KORONAVÍR NENÍ.

 554. 5622
 555. Písková

  Zrovna mě dorazila zpráva , že si budeme od září platit testy. Nejsem očkovaná a na testech jsem ještě nebyla, ale chtějí nás za každou cenu přinutit k očkování. Restaurace jsou mi ukradeně, ale např. pedikúra, masáže apod. to jsou věci které využívám a teď nemohu. Ať jdou do háje. S pozdravem už je toho dost!