Svíčková, výpečky a smažák! Český jídelníček pod přísným drobnohledem

Když se praotec Čech rozhlížel z Řípu na všechny světové strany, určil Čechům nejen jejich domovinu, ale také pekelně nezdravý jídelníček. Stačilo pár kroků na jih a místo vepřového bychom jedli čerstvé ryby. Pojďme se podívat do nejtemnějších koutů vaší ledničky.

 

Čerstvost na vedlejší kolej

Jídlo tvoří významnou položku rodinného rozpočtu a vůbec nejjednodušší cestou k šetření je začátkem týdne navařit velký kotel nějaké omáčky, kterou s menšími obměnami a za pomoci mikrovlnky budeme jíst celý týden. Kam se vytratila čerstvost a kde je to pověstné kouzlo jednoduchých a zdravých receptů? Zastínila ho naše lenost a šetření na nesprávných místech. Chcete zhubnout? Chcete cvičit tak, aby to mělo smysl? Chcete žít zdravěji? Odpovědět na tyto otázky ne může jedině hlupák, a proto jen pro vás odhalíme slabiny českého jídelníčku a poradíme vám se stravovacím plánem, který prospěje vašemu tělu.

 

Jídlo na prvním místě

Hubnutí se skládá ze dvou částí – cvičení a stravy. Ta druhá je upřímně mnohem důležitější, což vám potvrdí nejen profesionální trenéři, ale i lidé, kteří mnoho let cvičili ve fitku bez toho, aby se jim povedlo s postavou něco výrazného udělat. Teprve až když rezignovali na českou kuchyni a její hříchy proti zdravému stravování, zjistili, že zdravý jídelníček může být chutný a velmi snadný na dodržování. Takový jídelníček vám s radostí sestavíme. Pro cvičení s Andělem si objednejte stravovací plán obsahující přesně rozepsané množství potravin společně s jejich kombinacemi. Je hračka ho dodržovat a je sestaven tak, aby vaše chutě na nezdravé pokrmy zmizely v propadlišti dějin.

 

Musíte zamávat českému jídlu?

Je jednoduché kritizovat českou kuchyni a její poklady v podobě tučného masa a knedlíků. Avšak ani speciality ze zahraničí na tom nejsou lépe. Skvělým příkladem jsou hamburgery, pizza a třeba i takové sushi. To sice působí zdravě, ale ve skutečnosti se jedná o kalorickou bombu. Námi sestavený plán vám servíruje vyvážený jídelníček, který nehledí na to, co se kde ve světě jí. Prioritou při určování potravin a receptů jsou jejich nutriční hodnoty a chuťová vyváženost. Držení diety při cvičení by totiž v žádném případě nemělo být o hladovkách a jídlech, které vám nechutnají. Ze stravovacího plánu nemusíte mít strach. Vyzkoušejte ho a věřte, že při jeho poctivém dodržování nejen podpoříte ztrátu kil, ale také naučíte vaše chuťové buňky užívat si čerstvých a hodnotných potravin. Na svíčkovou, výpečky a smažák po pár dnech už ani nebudete mít chuť.

Celý článek
Zpět

Diskuze k tématu

    63
  1. L. Chmelařová

    Naprostý souhlas,p.Anděli,“jedu“s Váma už třetím rokem,Vaše 6-ti minutovky jsou pro můj život nezbytností,za kterou Vám touto cestou úpřimně děkuji.Pomáhají mi překonávat časové posuny na cestách,ale i psychicky se vyrovnávat se situací,do které po návratu vpadnu. A strava?Nejlépe to vystihujete ve svém motivačním videu,kde mluvíte o zrezivělém mozku. Vyčistit,nahradit,děláte brainstorming…nemohu posoudit,s jakou účinností,ale podle ohlasů,které někdy čtu,většina by chtěla zázraky,když už je pozdě.Obdivuji Vašu shovívavou sofistikovanost a přeju dobrý pocit při „záchraně národa.“

Komentáře nejsou povoleny.