Tajný systém regenerace

Dostává se vám do ruky návod, který vám odhalí tajné praktiky funkčního regeneračního stylu, který používají vrcholoví sportovci po celém světě. Zaručí vám nastartování samoobnovovacího systému, který je každému tělu vlastní.

Oč tu běží?

Pružnost kloubních chrupavek s věkem klesá a snižuje se i jejich výška. Je třeba si uvědomit, že i tzv. „nezatížená“ kloubní chrupavka je vystavena trvalému tlaku 6 – 8 kg na 1 cm2, který vyvolává svalový tonus.

Kolem všech našich kloubů je zapouzdřena takzvaná synoviální tekutina, která funguje jako olej ve válcích motoru, ale zároveň také přes tuto tekutinu probíhá výživa kloubů a chrupavek.

Není-li chrupavka dlouhodobě zatěžována, je porušená látková výměna především hlubších vrstev chrupavky. Chondrocyty se rozpadají. Pro látkovou výměnu a rege­neraci kloubních chrupavek je optimální střídavé, periodicky se opakující zatěžování.

Tím se dostáváme k bodu číslo 1 našeho systému regenerace. Každý den, je třeba uvést postižená místa do pohybu. Pokud to je jen trochu možné, tak například šestiminutovkou (do počítače, do mobilu) nebo pokud ani nejnižší obtížnost není možná, tak rehabilitačními cviky. Tím dojde k rozpohybování synoviální tekutiny kolem kloubu, která má šanci jednak odvádět odpadní látky metabolismu a za druhé má šanci přivést nové živiny, ke kloubu.

Vzhledem k tomu, že už víme, že kloubní chrupavka je vystavena nepřetržitému tlaku, je po rozhýbání nutné aplikovat bod číslo 2, a to je vodní koupel. Nejlépe domácí vana nebo bazén. Teplota vody by neměla přesáhnout 30 stupňů a pobyt ve vodě by měl být delší než 30 minut. Nadlehčením ve vodě způsobíme uvolnění tlaku v postiženém kloubu a látková výměna tak po zatížení může probíhat efektivněji. Ke kloubu se dostane zvýšené množství živin a naopak se z něj mohou odplavit látkové zplodiny ve větší míře.

Po koupeli je zde bod číslo 3 a to je dodání účinných látek, které významným způsobem zkracují regeneraci postižených míst. Zejména jsou to látky protizánětlivé, vyživující a ochranné. U nás používáme například ověřený horký nápoj EL-ELÁSTICO, který normalizuje pohybový aparát.

Tyto 3 kroky opakujeme až do vymizení pohybových problémů. Pojďme si to tedy zopakovat:

 • Rozhýbání postiženého místa (zhruba 15 minut).
 • Vodní koupel, nejlépe vana nebo bazén. (Voda nesmí přesáhnout 30 stupňů, pobyt ve vodě musí být delší než 30 minut.
 • Vypít teplé EL-ELÁSTICO a pravidelným popíjením vytvořit v těle hladinu účinných látek, které zkrátí dobu regenerace.
Celý článek
Zpět

Diskuze k tématu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  8290
 1. Zdeňka Kracíková

  Kde se dá koupit EL-ELASTICO ? Na jakou dobu vystačí malé balení?
  Jak dlouho doporučujete užívání přípravku.
  Ortoped mi doporučil operaci – náhradu pravého kyčelního kloubu.
  Dá se to ještě nějak zachránit?
  Děkuji za odpověď.

   8308
  1. Jan Anděl Autor příspěvku

   Dobrý den, EL-ELÁSTICO můžete koupit zde: https://revolucnicviceni.cz/el-elastico/ Malé balení vydrží zhruba na měsíc (podle toho, jakou budete užívat dávku). Pokud už je to na operaci, tak Vám bohužel EL-ELÁSTICO ani nic jiného nepomůže. V čem Vám ale pomůže, tak do operace se cítit lépe, s menší bolestí a větší silou. Následně po operaci Vám pomůže v rychlejším zotavení.

 2. 7075
 3. yrra

  Obcas vyuziji, voda je docela prijemna, ale mam malou vanu, tak nic moc velka pohoda. Bazen bude lepsi, tam se vejdu cela, ale 30 oC, tak to jsem nemela nikdy. Zacinam venku v dubnu kdy ma voda cca 5. To je mozna na klouby ? co vy na to ? Cvicim a piju Elastico pravidelne, uvidim, ale uz ted mam dojem, ze je muj pohyb o trochu lepsi . Tajne systemy, to bude urcite fungovat.

   8155
  1. Jan Anděl Autor příspěvku

   Chladná voda = dobré prokrvení po koupeli a následně zlepšená látková výměna, takže za mě super 😊👍

 4. 7071
 5. Hana Šilingová

  Dobrý den p.Anděl, děkuji za krásné a užitečné shrnuti ,mám rada pohyb a vše s nim spojené, a moc si přeji být ohebná pružná s lehkým a bezbolestným pohybem a krokem až do vysokého věku 🚶‍♀️💃 a když se chce tak se vždy najde řešení v každe situaci 🙂Díky moc že nám v tom pomáháte 💕 🍀

 6. 7034
 7. hana levá

  no to je možné ,ale je to i drahé což je všude a hlavně vám nabízí kde co já tedy vám bych věřila,ale ted musím šetřit na elektriku tak se ozvu déle ale já mám v nohách okolo 1500 set kilometrů protože mě chůze baví a hlavně mě to pomáhá na všechny neduhy co mám a vaše šesti minutovka a joga a cvičení uplně stačí na můj věk .

 8. 7033
 9. Jindřich Mašek

  Zdravím vás a děkuji za info. Teď jsem po pádu ze střechy. Rehábko a pomalé cvičení, magnet atd. Cvičím každý den poctivě, ale teď to moc nejde. Musím počkat.

 10. 7023
  1. 8156
  2. Jan Anděl Autor příspěvku

   Dobrý den, EL-ELÁSTICO stojí:

   Nejsilnější balení – 5 277 Kč / 220 EUR
   Střední balení – 2 447 Kč / 101 EUR
   Malé balení – 1 296 Kč / 54 EUR

 11. 7021
 12. Lidmila

  To je milý Honziku pěkné, ale troufám si tvrdit, že jedno balení za tisíc korun nepokryje celý měsíc a bude třeba dávky určitě na několik měsíců a dále chodit teď v době covidové do bazénu plavat asi nelze, nebo ani není dobré, abychom se v tom vlhkém prostředí nenakazili a doma ve vaně být ve vodě ne teplé, ale spíše chladné a ještě více než třicet minut setrvat je tak na zánět močových cest nebo celkové nachlazení. Kdyby byly podmínky jako před covidem, tak v tom bazénu by to snad šlo. Domnívám se že pro začátek by možná stačilo Vaše skvělá šestiminutovka a El-elástico, co říkáte?

   7032
  1. Jan Anděl Autor příspěvku

   Je pravdou, že v dnešní době je bazénová situace horší, ale 30 stupňová vana je za mě příjemná 🙂 Ale jak říkáte, než otevřou bazény, tak pro začátek Elástičko a šestiminutovky postačí 😉