Rubriky
Blog

Návod, jak se zbavit bolesti kyčle

Bolest v kyčli je velmi omezující a znepokojující. Ale nezoufejte, máme pro vás řešení! Na konci tohoto článku se dozvíte o možnosti, která vám pomůže zvládnout bolest v kyčli a vrátit se zpět k bezbolestnému pohybu. Pojďme si ale nejprve říci něco o příčinách bolesti v kyčli.

Výčet příčin a příznaků bolavé kyčle

  • Artritida: zánět kloubu, který může způsobit bolest, otok a omezení pohybu. Může být způsobena opotřebením kloubních povrchů nebo autoimunitním onemocněním.
  • Bursitida: zánět sliznice, která se nachází mezi kostí a svaly nebo šlachami. Může způsobit bolest a citlivost v oblasti kyčle.
  • Tendinitida: zánět šlachy, který se může vyskytnout u lidí, kteří provádějí opakující se pohyby nebo sportovní aktivity. Může způsobit bolest a omezení pohybu.
  • Syndrom pánevní bolesti: stav charakterizovaný bolestí v pánevní oblasti, který může být způsoben například svalovými dysfunkcemi, zánětem nervů nebo psychologickými faktory.
  • Zlomenina kyčelní kosti: zranění kyčelní kosti, které může být způsobeno například pádem nebo úrazem. Může způsobit bolest, otok a omezení pohybu.
  • Spinální stenóza: zúžení páteřního kanálu, které může vést k bolesti v oblasti kyčle. Může být způsobeno například osteoartritidou páteře nebo páteřním nádorem.

Pokud trpíte bolestivou kyčli, je důležité konzultovat svůj stav s lékařem nebo fyzioterapeutem, aby byla identifikována konkrétní příčina a byla nastavena správná léčba. Bolest v kyčli je možné zvládnout i doma, bez návštěvy lékaře, ale o tom později…

Jak probíhá diagnostika bolesti kyčle

Anamnéza a fyzikální vyšetření

Diagnostiku bolesti kyčle obvykle zahajuje lékař tím, že se zeptá pacienta na jeho zdravotní historii a provede fyzikální vyšetření. Během anamnézy lékař zjišťuje, kdy a jak bolest začala, jaké jsou příznaky a zda jsou přítomny jiné zdravotní problémy. Fyzikální vyšetření zahrnuje testy pohyblivosti a palpace (stlačování) oblasti kyčle.

Rentgenové snímky

Rentgenové snímky jsou jedním z nejčastějších testů používaných při diagnostice bolesti kyčle. Rentgenové zobrazování může poskytnout informace o stavu kostí a kloubu, jako jsou případné trhliny, zlomeniny nebo artritida.

Magnetická rezonance (MRI)

MRI je zobrazovací technika, která využívá magnetické pole k vytvoření detailního obrazu tkání a kloubu. Tento test může poskytnout informace o stavu měkkých tkání, jako jsou svaly, šlachy a vazy.

Ultrazvukové vyšetření

Ultrazvukové vyšetření může být použito k zobrazení tkání a struktur v oblasti kyčle. Tento test může poskytnout informace o stavu svalů, šlach a vazů.

Krevní testy

Krevní testy mohou poskytnout informace o zánětu nebo infekci v těle, což může být příčinou bolesti kyčle.

Artroskopie

Artroskopie je invazivní test, který se používá k přímému prohlédnutí vnitřní struktury kloubu. Tento test může být použit k diagnostice zranění kloubu a k určení potřeby chirurgického zákroku.

Spoustě lidem se podařilo vyléčit svoji bolavou kyčel specializovanými bylinkami, o kterých se můžete dozvědět více v bezplatném kurzu.

FytoTerapie bolavé kyčle tří měsíční kůra

Odhalte nejnovější poznatky z oblasti odstranění bolesti kyčelního kloubu

author avatar
Jan Anděl Výživový poradce
Jan Anděl je certifikovaný výživový poradce s více než 17 letou praxí. Specializuje se na tvorbu personalizovaných stravovacích plánů, zlepšení výživových návyků a redukci hmotnosti. Své služby nabízí jak v osobních konzultacích, tak prostřednictvím online poradenství. Jan je také aktivním autorem, který pravidelně přispívá svými odbornými články a radami do blogů a zdravotnických magazínů. Jeho filozofie je založena na přesvědčení, že zdravé stravování by mělo být jednoduché a dostupné pro každého.