Rubriky
Blog

6 jednoduchých cviků na dece, které pomohou zhubnout břišní tuk na dovolené

Většina z nás se na dovolené ráda odreaguje a vychutná si chvilky odpočinku a pohody. Nicméně, pokud se chcete zároveň zbavit trochy břišního tuku, není třeba zanevřít na cvičení. Přináším vám 6 jednoduchých cviků, které můžete dělat na plážové dece, bez ohledu na to, zda jste začátečník nebo pokročilý cvičenec. Tyto cviky vám pomohou posílit břišní svaly a spálit tuk. Takže si dejte plavky, rozložte svoji plážovou deku a pusťte se do práce!

1. Plank

Plank je jedním z nejúčinnějších cviků na posílení břišních svalů. Lehnete si na břicho a opřete se o předloktí a špičky nohou. Držte tělo rovně, svaly napnuté a vydržte v této poloze co nejdéle. Pokuste se udržet správnou polohu páteře a nezapomeňte pravidelně dýchat. Opakujte toto cvičení 3-4x po 30-60 sekundách.

Cviky na hubnutí plank

2. Bicycle crunches (kolo)

Lehněte si na záda, zvedněte nohy do vzduchu a ohněte je v úhlu 90 stupňů. Ruce si dejte za hlavu a začněte provádět pohyb, jako byste šlapali na kole. Střídejte pohyb levého lokte s pravým kolenem a naopak. Během tohoto cviku udržujte napnuté břišní svaly. Opakujte 2-3 série po 15-20 opakováních na každou stranu.

Cviky na hubnutí bicycle

3. Mountain climbers (horský lezec)

Opřete se o ruce a špičky nohou mějte na dece, jako u výchozí pozice pro kliky. Poté postupně přitáhněte jedno koleno k hrudníku a vracejte nohu zpět. Opakujte tento pohyb střídavě s druhou nohou, přičemž udržujte zpevněné břišní svaly. Pokračujte v opakování 3-4 série po 12-15 opakováních na každou nohu.

Cviky na hubnutí - horolezec

4. Russian twists (ruské otočky)

Seďte si na dece s ohnutými koleny a nohy pevně na zemi. Zvedněte nohy ze země a pokrčte je v úhlu 90 stupňů. Držte ruce před sebou s dlaněmi spojenými. Pak se pomalu otočte na jednu stranu, dotkněte se rukama země a vracejte se zpět. Poté proveďte to samé na opačnou stranu. Opakujte 2-3 série po 12-15 opakováních na každou stranu.

Cviky na hubnutí -ruské otočky

5. Side plank (boční plank)

Lehněte si na jednu stranu a opřete se o předloktí a bok nohy. Zvedněte boky od země, udržujte tělo rovně a držte tuto polohu. Ujistěte se, že páteř je v linii a svaly jsou napnuté. Vydržte tuto polohu 30-60 sekund a poté opakujte na druhé straně. Proveďte 2-3 série na každou stranu.

Cviky na hubnutí - boční plank

6. Angličáci

Angličáci jsou výborným cvičením na spalování kalorií a posilování celého těla. Začněte ve stoje, poté se rychle skokem spusťte na zem do výchozí pozice pro kliky. Udělejte klik, zase skočte nahoru a opakujte. Pokuste se provést 3-4 série po 8-10 opakováních.

Závěr:

Těchto 6 jednoduchých cviků můžete snadno začlenit do vašeho plánu na dovolené. Cvičení na dece je skvělým způsobem, jak posílit břišní svaly a spálit tuk, aniž byste museli chodit do posilovny. Pamatujte, že pravidelnost je klíčem k úspěchu. Pokuste se věnovat těmto cvikům alespoň 3-4krát týdně, abyste dosáhli krásné postavy. Užijte si svou dovolenou a zároveň se posuňte blíže ke svým cílům.

3 reakce na „6 jednoduchých cviků na dece, které pomohou zhubnout břišní tuk na dovolené“

cviky jsou dobré, patří do klasiky, pouze angličáky pro nás starší kolenáře nejsou vhodné

Tímhle cvičením rozhodně tuky nespálíte, toho lze docílit změnou stravy a větším pohybem 😉

Dobrý den, ano změna stravy a větší pohyb jsou důležité pro spalování tuků. Ale silové cvičení je zásadní, protože následně ještě dlouhou dobu po něm, spalujete tuky ve zvýšené míře přesně v té oblasti, na které bylo cvičení zaměřeno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *