Rubriky
Blog

Jak sacharidy ovlivňují naše zdraví [přednáška]

Věci, které denně jíme a pijeme mohou naše zdraví významně ovlivnit. Například příliš mnoho sacharidů může vést k inzulínové rezistenci, která přispívá ke vzniku kardiovaskulárních onemocnění a cukrovce druhého typu. Ale co jsou to vlastně sacharidy a co dělají s naším tělem?

Pusťte si video

4 reakce na „Jak sacharidy ovlivňují naše zdraví [přednáška]“

Anglický neumím ( anglosaský svět mi leze na nervy🫣) a titulky jsou malinké, sotva vidět. Ještě že jste nám to Honzíku shrnul do jedné věty: Nežer sladký !!!

Dobrý den, pane Jane,
to je dobré video, jen bych ráda na konci slyšela, co si dát místo těch donutů, suschi atd. Navíc cukr je všude , a tedy hlavně záleží na naší slinivce. Jestli mám dobré ponětí ze všeho, co jsem různě pochytala, tak je jasné, že bez vlákniny to nepůjde. Takže bychom měli jíst převážně zeleninu, že?
Můj kamarád tvrdí, že prý bychom vlastně neměli jíst cukr vůbec žádný, protože prý si tělo dokáže cukr vyrobit samo. Oponovala jsem, že i k tomu přece něco potřebuje, ale moc jsme se neshodli na tom, co by to mělo být a jestli vůbec by to něco mělo být.
Byl byste tak laskav a potvrdil či vyvrátil ono tvrzení o tom, že prý si naše tělo umí cukr vyrobit docela samo?
Děkuji předem a přeji krásné, snad už konečně opravdu jarní dny.
Kamila Bergmannová

Dobrý den Kamilo, ano, jsou zde i tací machři, co umí žít několik desetiletí z prány 🙂 Bohužel já touto schopností nedisponuji, a proto potřebuji ke svému fungování cukr, aminokyseliny, tuky, vodu….apod.

Tělo si dokáže vytvořit cukr, při odbourávání vlastních zásob a tkání. Hezkým příkladem je to, že když člověk bude jíst 20 tabulek čokolády denně, tak se tento obsažený cukr v čokoládě přemění v těle na tuk a vytvoří tak rezervoár energie. Následně při dlouhodobém hladovění se tento tuk začne v těle rozkládat i na cukr. Takže ano, tělo si samo cukr umí vytvořit, ale pouze po omezenou dobu, než nevyčerpá všechny zásoby.

Nic se nemá přehánět přesto nějaký cukr potřebujeme….Ale kdo umí říct co které tělo potřebuje
ať funguje jak má mě bolí v boku už několik let a ještě mi nikdo nepomohl teď mě boli klouby ramena zapěstí ..a škoda mluvit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *