Rubriky
Blog

Plod které rostliny má výrazný vliv na snížení alergických projevů?

V tradiční čínské medicíně se používají plody kustovnice čínské (goji) již po staletí. Je využívána zejména jako doplněk stravy, nebo se připravuje v podobě čaje.

Kromě plodů se využívají i ostatní části rostliny – listy, kůra a kořeny. V Číně se tato rostlina považuje za léčivou potravinu, která podporuje dlouhověkost, vitalitu a sexuální potenci.

Věda a výzkum

Plody rostliny obsahují silné antioxidanty – díky jejich schopnosti neutralizovat volné radikály (vznikají jako vedlejší produkt dýchání a jsou považovány za hlavní příčinu stárnutí a degenerace organismu) pomáhají zabraňovat poškození buněk a následnému stárnutí organismu.

Díky nedávným výzkumům plodů kustovnice čínské se zjistilo, že podporují imunitní systém a redukují množství antigenů, které souvisejí s alergickými onemocněními. Snižují krevní tlak, zlepšují tvorbu krve (stimulují tvorbu bílých a červených krvinek), mají příznivý vliv na zrak a funkci jater.

Často se aplikuje při nemocích, kde je vedlejším symptomem žízeň (v raných stadiích cukrovky a tuberkulózy), dále se využívá při závratích, snížené ostrosti zraku nebo chronickém kašli.

Goji je výborná do ovocných salátů pro osvěžení chuti.

Plody kustovnice čínské jsou označovány jako léčivé ovoce. Většina léčivých účinků však ještě není vědecky potvrzena.

V roce 1890 se v německé odborné literatuře objevila informace, že obsahují jedovaté alkaloidy. Později bylo vědecky prokázáno, že hladina alkaloidů je hluboko pod hranicí nebezpečí pro člověka a zvířata. Dnes se v zemích Evropské unie plody nebo výtažky z této rostliny prodávají v lékárnách a zdravých výživách, jako schválený certifikovaný doplněk stravy.

 

Napište mi do komentářů, jaké zkušenosti máte s kustovnicí čínskou (goji) vy?

 

29 reakcí na „Plod které rostliny má výrazný vliv na snížení alergických projevů?“

ahoj,
kustovnice je super, má povzbuzující účinky a blbě se po ní usíná… takže požívat během dne, hlavně dopledne, ale ne po 18 hodině.
veselý příběh z „natáčení“:
koupila jsem kilový balíček Goji a zkusila z ní udělat čaj – zalít vroucí vodou nechat chvíli odstát a pak vypít a plody vyzobat. Večer přijela kamarádka a tak jsem udělala čaj z Goji do velkých hrnků. Při povídání čaj rychle zmizel a kamarádce čaj i zobání chutnalo a poprosila mě, jestli bych neudělala ještě jednou. Ráda. Naše povídání se protáhlo do pozdních večerních hodin, spát se nám nechtělo, ale byl čas jít do hajan a tak jsme se rozloučily. To byl, ale omyl… ještě ve 4 hodiny nad ránem jsem se povalovala v posteli a nemohla zabrat, ačkoliv nemám s usínáním problém… Kamarádka mi potvdila druhý den čas usnutí na stejnou hodinu…
Takže: VÝBORNÁ, POVZBUJÍCÍ, ale pokud chcete klidně usínat nepožívat alespoň 6 hodin před tím, kdy uleháte ke spánku. NAOPAK výborná pro lidi, které čeká noční šichta…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *