Rubriky
Blog Cvičení

Jak na bolavé rameno? Kloub, svaly a šlachy v oblasti ramene potřebují pravidelně rozpohybovat, aby nebolely. Seznam 5 cviků proti bolesti ramen

Ramenní klouby bývají jedny z nejopotřebovávanějších.

Ramena používáme opravdu téměř ke všemu, proto není překvapením, pokud se u nás projeví bolest. Při bolesti ramene má člověk problémy s uchopováním předmětů, jejich držením a ostatní manipulací.

Je zde možnost, kterou když pochopíte, vaše rameno může být bez bolesti

Bolesti ramene vznikají při nadměrné zátěži nebo když Vás zasáhne zánět. Avšak bolest může být spojena také se stresem nebo artrózou.

Při bolesti ramene je nutné dopřát kloubu regeneraci, kterou zajistí klidový režim nebo vhodná kloubní výživa.

Pojďme se podívat na 5 základních protahovacích cviků, které vám pomohou od bolesti a zamrzlého ramene. Zaznamenáte-li u některého cviku prudkou bolest, aplikujte vhodnou kloubní výživu.

1. Přitažení ruky

bolavé rameno

Z lehka přitáhněte bolavou ruku k hrudníku a tahem druhé ruky protáhněte ramenní oblast.

2. Vysoké opření o dveře

Opřete bolavou ruku v pravém úhlu o dveře a udělejte pomalý krok v před, až kam vás rameno pustí. V poloze vydžte alespoň 12 sekund.

bolavé rameno

3. Nízké opření o dveře

bolavé rameno

V úrovni beder opřete bolavou ruku o dveře a rameno lehkou rotací pánve protáhněte.

4. Velké kruhy

Vzpažte ruce nad hlavu a udělejte 12 velkých kruhů.

bolavé rameno

5. Předklon s rukama za zády

bolavé rameno

S rakuma za zády udělejte hluboký předklon. Mirným tahem protáhněte obě ramena.

Všechny cviky na bolavé rameno provádějte do mírného protažení. Nesmí se objevit ostrá a pichlavá bolest. Protahovaná oblast by vás po cvičení měla vždy lehce hřát.

Pokud Vás při cvičení nebo i v klidu bolí ramano, je možné, že Vám chybí látky, které pomohou rameno „promazat“ ze vnitř. Tyto látky můžete doplnit v kloubní výživě.

Existují kloubní výživy obsahují složky, které Vám pomohou od bolesti.

bolavé rameno
author avatar
Jan Anděl Výživový poradce
Jan Anděl je certifikovaný výživový poradce s více než 17 letou praxí. Specializuje se na tvorbu personalizovaných stravovacích plánů, zlepšení výživových návyků a redukci hmotnosti. Své služby nabízí jak v osobních konzultacích, tak prostřednictvím online poradenství. Jan je také aktivním autorem, který pravidelně přispívá svými odbornými články a radami do blogů a zdravotnických magazínů. Jeho filozofie je založena na přesvědčení, že zdravé stravování by mělo být jednoduché a dostupné pro každého.

6 reakcí na „Jak na bolavé rameno? Kloub, svaly a šlachy v oblasti ramene potřebují pravidelně rozpohybovat, aby nebolely. Seznam 5 cviků proti bolesti ramen“

Ďakujem za cvik&. Su jednoduché, ale účinné.
Prajem všetko najlepšie v roku 2020.

Hezký den paní Fadrhnosová, bohužel patříte do skupiny 5% lidí, kteří mají své klouby a pohybový aparát do takové míry opotřebený, že Vám nic moc nepomůže. Psala jste, že jste zkoušela i jiné kloubní výživy a také nic – pomáhají pouze prášky od bolesti. Ohledně garance vrácení peněz – každý má možnost, pokud mu přípravek nevyhovuje, požádat do 30 dní o vrácení peněz. Nic takového jste bohužel neudělala.

Děkuji za cviky na bolest ramene, vechny jsem absolvovala doma a budu každé ráno procvičovat.. Bolst již mám trvalou, je tam těžká artroza.. Váš produkt jsem již v minulosti zakoupila, na bolest mi nezabral, ale měla jsem pouze zvýšené sexuální choutky,,,,hihi chudák manžel…

dobrý večer já jsem si elástico koupila a vubec mi to nepomohloje to chyták na peníze,žádná zárukajiž jsem vám to psala ani jste mi neodpověděl taháte z duchodcu peníze je mi 74 let

veľmi pekne ďakujem p. Andel za cviky, veľmi mi pomohli uvoliť ramená.
Musím povedať, že všetky vaše cviky mi veľmi pomáhajú.
So srdečným pozdravom
Anka

Mnohokrát děkuji, cviky mi moc pomáhají s občas bolavými rameny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *