Rubriky
Vše

JAK NA BOLAVÁ ZÁDA? SVALY, ŠLACHY A PÁTEŘ POTŘEBUJÍ PRAVIDELNOU ÚDRŽBU ABY NEBOLELY. VYZKOUŠEJTE 5 CVIKŮ PROTI BOLESTI ZAD

Záda bývají jedny z nejnamáhanějších částí těla.

Používáme je téměř ke všemu, proto není překvapením, pokud se u nás projeví bolest posturálního svalstva, krční nebo bederní páteře. Při bolesti zad má člověk problémy s chůzí, s otáčením, se zvedáním těžkých předmětů i s obyčejným sezením. Záda mohou bolet při jízdě autem nebo i při běžném stání v trolejbuse.

Je zde možnost, kterou když pochopíte,

vaše záda mohou být bez bolesti …

Bolesti zad vznikají při nadměrné zátěži nebo když Vás zasáhne zánět. Avšak bolesti v zádech mohou být spojeny také se stresem a poúrazovým stavem.

Při bolesti zad je nutné dopřát zádům regeneraci. Tu můžete zajistit klidovým režimem, rehabilitací nebo vhodnou kloubní výživou.

Pojďme se podívat na 5 základních protahovacích cviků, které vám pomohou od bolesti zad. Zaznamenáte-li u některého cviku prudkou bolest, je velice pravděpodobné, že bolavé místo je postiženo blokádou a zánětem. V tomto případě aplikujte protizánětlivou kloubní výživu.

1. Komín

Opřete ruce a nohy o podložku. Vztyčte zadek co nejvíce do výšky.

2. Úklon

Zapažte levou ruku, pravou ji chytněte za zápěstí a mírně táhněte doprava se současným úklonem krku na pravou stranu.

3. Kobra

Lehněte si na podložku, zvedněte se do pozice kobry.

4. Šnek

Sedněte si do pozice šneka a ruce vytáhněte co nejvíce před sebe.

5. Předklon

Sedněte si vzpřímeně do tureckého sedu, zahákněte ruce za hlavou a mírným tahem tlačte hlavu směrem dolů.

Všechny cviky provádějte do mírného protažení. Nesmí se objevit ostrá a pichlavá bolest. Protahovaná oblast by vás po cvičení měla vždy lehce hřát.

Pokud Vás při cvičení nebo i v klidu bolí svaly, šlachy a páteř, je možné, že Vám chybí některé důležité látky. Ty můžete doplnit v kloubní výživě.

Některé kloubní výživy obsahují protizánětlivé složky, které Vám pomohou od bolesti.

 

2 reakce na „JAK NA BOLAVÁ ZÁDA? SVALY, ŠLACHY A PÁTEŘ POTŘEBUJÍ PRAVIDELNOU ÚDRŽBU ABY NEBOLELY. VYZKOUŠEJTE 5 CVIKŮ PROTI BOLESTI ZAD“

Dobrý večer,chci se zeptat na Váš názor…Nejčastěji usínám na pravém boku,až na nějaké vyjímky každé ráno vstávat jako spráskaný pes-trpím bolestí zad.V prácí celých cca 8hod.stojím u stroje.Mám skoliozu páteře.Tak se chci zeptat na vaši radu co s tím?děkuji za váš názor.

Dobrý večer,

určitě doporučuji zvážit typ matrace, na které spíte. Doporučuji zajít 2-3x týdně na jógu, kde si protáhnete celé tělo. Pokud budete chtít cvičit doma, můžete si zdarma stáhnout SixPack https://hubnuti123.cz/ , kde máte video-lekci jógy na doma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *