Burčák pod drobnohledem výživového poradce

Hodně lidí zapomíná, že pokud chce hubnout, měli by se burčáku vyhnout.

Můžu burčák při hubnutí?

V žádném případě, burčák obsahuje 239Kj na 100ml, což je při hubnutí značná kalorická zátěž. Proto pokud hubnete, zapomeňte na burčák.

Je burčák prospěšný?

Vzhledem k aktivním enzymatickým složkám a produktům ovocného kvašení, je burčák vhodný pro ty, kteří trpí zažívacími potížemi typu zácpa.

Čistí burčák krev?

Burčák čístí spíše ledviny a zažívací ústrojí.

Kolik obsahuje kalorií?

Burčák obsahuje 239Kj na 100ml, což je o poznání méně než víno, ale pokud chcete hubnout, dopřejte si opravdu jen malé množství nebo se mu úplně vyhněte.

Co burčák a průjem?

Pokud máte v pořádku střevní mikroflóru, burčák ve vás jemně zabublá a s lehce řidčí stolicí vás opět opustí. Když je ale vaše střevní mikroflóra ve špatné kondici, můžete se připravit na pořádný průvan.

Upřednostněte raději burčák z červených hroznů, obsahuje silnější dávku antioxidantů.

Je lepší červený burčák nebo bílý?

Vzhledem k obsahu resveratrolu v červeném hroznu by se mohlo zdát, že je lepší červený burčák, ale výluh ze slupek je v tuto chvíli tak malý, že obsah resveratrolu je zanedbatelný. I přes to si ale raději dopřávejte burčák červený.

Kolik můžu vypít burčáku?

Říká se, že člověk by měl vypít tolik burčáku, kolik v jeho těle koluje krve. Vzhledem k jeho mírné alkoholové zátěži 1-7% alkoholu, se dá burčáku vypít poměrně hodně. Nic se ale nemá přehánět, proto 0,3l burčáku na osobu za den bohatě pro ozdravné účinky stačí.

Může burčák kojící i těhotná žena?

Laktační poradkyně doporučují burčák dokonce i pro kojící matky. Vzhledem k vysokému obsahu vitamínu B se burčák může zařadit do laktační terapie, ale těhotné by si na něj měly dávat pozor. I malá dávka alkoholu totiž může vážně poškodit plod dítěte.

Posiluje burčák imunitu?

Určitě ano, vzhledem k přirozenému procesu kvašení vzniká v burčkáku spoustu zdraví prospěšných látek jako niacin nebo thiamin.

Kvašený alkohol si dopřávejte raději v odpoledních hodinách. A pokud na večer, za přispění velké dávky vody, abyste co nejméně zatížili svůj metabolismus.

Kdy nejlépe pít burčák?

Nejlepší je, když skončíte s konzumací jakéhokoliv alkoholu ještě před večerem. Konzumace alkoholu na večer, je pro tělo velká zátěž. Nehledě na to, že přítomnost alkoholu ve spánkovém režimu téměř nuluje nejhlubší hladinu spánku, při které regenerujete.

Napište mi do komentářů, kolik burčáku vypijete na podzim vy?

Celý článek
Zpět

Diskuze k tématu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  262
 1. Marta

  Já piju čerstvou vylisovanou šťávu z hroznů i pecek a slupek tak 300ml po ránu. Z naší zahrady na severu. Alkohol nesnáším, tak jedno až dvě procenta by mi asi nevadilo , ale více…..

 2. 261
  1. 263
  2. Viki

   Jelikož nežiju na Moravě, ale v Čechách, tak burčák nepiju. Ty patoky tady se pít nedají. Jednou jsem ochutnala burčák v Pavlově a od té doby vím, jak má správný burčák chutnat. A jelikož tam dojíždět nemohu, tak si ho raděj odpustím.

 3. 260
 4. linkstrem

  Burčák nepiju, přestože ho mohu tady kde žiju mít ve vysoké kvalitě jak červený tak i bílý.Ale každej den si dám dva panáky dobrý slivovice (45 nebo 52%) a jednu plzeň!Na zdraví!!!