Rubriky
Blog

Co způsobuje, že jsme zdraví a šťastní?

 

Co nás udržuje šťastnými a zdravými, když procházíme životem? Pokud si myslíte, že jde o slávu a peníze, nejste sami – ale podle psychiatra Roberta Waldingera jste na omylu. 

Jako pokračovatel 75 let staré studie o vývoji dospělých má Waldinger bezprecedentní přístup k údajům o skutečném štěstí a spokojenosti. V této přednášce se podělí o tři důležité poznatky, které se ze studie naučil, a také o některé praktické moudrosti, jak si vybudovat plnohodnotný a dlouhý život.

 

author avatar
Jan Anděl Výživový poradce
Jan Anděl je certifikovaný výživový poradce s více než 17 letou praxí. Specializuje se na tvorbu personalizovaných stravovacích plánů, zlepšení výživových návyků a redukci hmotnosti. Své služby nabízí jak v osobních konzultacích, tak prostřednictvím online poradenství. Jan je také aktivním autorem, který pravidelně přispívá svými odbornými články a radami do blogů a zdravotnických magazínů. Jeho filozofie je založena na přesvědčení, že zdravé stravování by mělo být jednoduché a dostupné pro každého.

5 reakcí na „Co způsobuje, že jsme zdraví a šťastní?“

Naprosto souhlasím.Známe se s manželem od 1966 a jsme spolu dodnes i přes dobu, která byla problematická a jsem tomu ráda.

Perfektní přednáška na TED, už jsem o téhle studii slyšela, a ze své zkušenosti vím, že na náš život má opravdu velký vliv to, jak žijeme, jak udržujeme dobré vztahy se svojí rodinou, přáteli, kolegy.

Moc děkuji za krásnou ukázku toho, že i vědecké kruhy se zabývají těmito otázkami. Já mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že upřímné, spokojené a tolerantní vztahy v manželství vedou k pocitu štěstí a celkové životní spokojenosti a naplněnosti. Jsme spolu s manželem letos už 63.rok,to mluví za vše .! ( A teď žertem- a ještě jsem ho nezabila !!!)
A pozdravem Irena

Moc pěkné a výstižné. Lidstvo by se mělo z tskových studii poučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *