Co způsobuje, že jsme zdraví a šťastní?

 

Co nás udržuje šťastnými a zdravými, když procházíme životem? Pokud si myslíte, že jde o slávu a peníze, nejste sami – ale podle psychiatra Roberta Waldingera jste na omylu. 

Jako pokračovatel 75 let staré studie o vývoji dospělých má Waldinger bezprecedentní přístup k údajům o skutečném štěstí a spokojenosti. V této přednášce se podělí o tři důležité poznatky, které se ze studie naučil, a také o některé praktické moudrosti, jak si vybudovat plnohodnotný a dlouhý život.

 

Celý článek
Zpět

Diskuze k tématu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  6582
 1. Romana

  Naprosto souhlasím.Známe se s manželem od 1966 a jsme spolu dodnes i přes dobu, která byla problematická a jsem tomu ráda.

 2. 6578
 3. Zdeňka

  Perfektní přednáška na TED, už jsem o téhle studii slyšela, a ze své zkušenosti vím, že na náš život má opravdu velký vliv to, jak žijeme, jak udržujeme dobré vztahy se svojí rodinou, přáteli, kolegy.

 4. 6575
 5. Irena Mostýnová

  Moc děkuji za krásnou ukázku toho, že i vědecké kruhy se zabývají těmito otázkami. Já mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že upřímné, spokojené a tolerantní vztahy v manželství vedou k pocitu štěstí a celkové životní spokojenosti a naplněnosti. Jsme spolu s manželem letos už 63.rok,to mluví za vše .! ( A teď žertem- a ještě jsem ho nezabila !!!)
  A pozdravem Irena

 6. 6574
 7. 6571