Rubriky
Blog

Jednoduchý způsob, jak se zbavit zlozvyku

Můžeme se zbavit špatných návyků tím, že se o ně budeme více zajímat? Psychiatr Judson Brewer studuje vztah mezi všímavostí a závislostí – od kouření po přejídání až po všechny ty další věci, které děláme, i když víme, že jsou pro nás špatné. Zjistěte více o mechanismu rozvoje návyku a objevte jednoduchou, ale důmyslnou taktiku, která vám může pomoci překonat vaši další touhu kouřit, přejídat se nebo kontrolovat telefon za jízdy.

 

Napište mi do komentářů, jakého zlozvyku se chcete zbavit Vy?

 

22 reakcí na „Jednoduchý způsob, jak se zbavit zlozvyku“

Dobrý den,nemám pevnou vůli ,ráno mám přecevzetí a odpoledne už to tak není nechám se zlákat tím myslím jídlo,pak jsem na sebe naštvaná ,tak jsem jako na houpačce s váhou a vyčerpáváme to,protože na nic jiného nemyslím děkuji Anna

Chci se zbavit přejídání,nadměrného požívání jídla a sladkostí….nemyslet na jídlo a nectít ho…
stále konzumovat……………………..

Dobrý den, krásné video. Jsem dost závislá / v důchodu/na PC, ale ještě to „zvládám“. Díky videu se chci hlavně zaměřit na to, jak se zbavit chutě na něco. Mlsná mě honí často, hlavně teď v zimě, když je špatné počasí a nemohu ven.

Dobrý den, poprvé před lety jsem hublacs vaším cvičením a jidelnickem. Podařilo se mi během asi roku a půl, dát dolů asi 18 kilo. Ty jsem si dlouho držela, ale covidove čas se na mě trochu podepsal, změnila jsem jídelníček a min jsem se hybala. A 10 kd bylo nahoře., už jsem ale začala opět cvičit a vytáhla jsem desky s jidelnickem
Omlouvám se, že má odpověď není k věci. S pozdravem Mila

Dobrý den, ráda bych se zbavila velké podezíravosti, do které jsem se dostala v posledních dvou letech. Vyprávějí se mi různé zkazky o domě, jak je postavený a jak se opravuje nebo co všechno dům potřebuje. Vypráví se mi to neobvyklým způsobem. Vypadá to, jako kdyby mi chtěl někdo zničit moji psychiku. Stavbě vůbec nerozumím, byla jsem zvyklá pracovat v bance mezi čísly.

Kouření, ukusování nehtů, nepravidelné stravování s kombinací abstinence jídla a nebo přejídání. Nepravidelný spánkový režim.

Já bych se ráda zbavila nadměrné chuti k jídlu. Mám stále nutnost něco jíst. Cítím to tak, že mám stále hlad. Neumím jíst jen 3x nebo ani 5 x denně. Jím stále něco. Na oběd si pěkně naložím a po hodině zase bych již jedla. Pro mnohé je to nepředstavitelné, ale u mne je to tak. Za život jsem mnohokrát držela dietu, zhubla jsem i 30kg, ale do dvou let mám opět 20 kg nazpátky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *