Top Potraviny a Stravovací Tipy

PRO PREVENCI KARDIOVASKULÁRNÍCH ONEMOCNĚNÍ

Zdravé srdce

Jídlo s Láskou pro Zdravé Srdce: Skvělá Chuť, Skvělé Zdraví, Správný Tlukot

Srdečně-cévní zdraví je klíčem k životu plnému energie, radosti a vitality. A co je tím prvním krokem k silnějšímu a zdravějšímu srdci? Bezpochyby to, co máte na svém talíři. V tomto článku se spolu podíváme na tajemství zdravé stravy, která může být základem pro prevenci kardiovaskulárních onemocnění. A ano, zdravá strava může být i neodolatelně chutná!

Neváhejte se zamilovat do těchto potravin pro srdce:

1. Rybí Hostina pro Zdraví

Obyčejně se říká, že ryby jsou mořské poklady a pro vaše srdce to platí dvojnásob! Losos, tuňák a sardinky jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které chrání srdce. Když si na svém talíři dopřejete rybu, nabije vás to, jako kdybyste strávili celé dopoledne na pláži.

ryba pro zdraví srdce

2. Oříšky – Skvostné Zdraví ve Skořápce

Vlašské ořechy, lískové ořechy a mandle jsou věrnými strážci srdce. Obsahují zdravé tuky a antioxidanty, které poskytují srdci energii a ochranu – a to v každém soustu.

3. Ovesná Fantazie pro Snížení Cholesterolu

Mám pro vás tajemství: v každé lžíci ovesných vloček je recept na snížení cholesterolu. Rozpustná vláknina v ovesných vločkách je nejlepším přítelem srdce.

ovesné vločky pro zdraví srdce

4. Olivový Olej – Tekutý Zlatý Elixír

Přejděte na olivový olej, a váš stůl se stane místem zdraví pro srdce. Oleokanthal v něm obsažený má schopnost snižovat záněty v těle, a to vše s vkusem středomořského slunce.

5. Celozrnná Pohoda

Dejte tělu to, co má rádo – celozrnné potraviny. Celozrnný chléb, hnědá rýže a oves jsou skvělými zdroji vlákniny a dalších živin pro srdce.

Stravovací pyramida pro zdraví srdce

Tipy pro Vaše Srdce a Vaši Duši

 • Vařte s Láskou: Když vaříte, vytváříte v sobě dobré pocity. Pokuste se připravit si jídlo s láskou a pozorností k tomu, co je pro vaše tělo nejlepší.
 • Omezte Sladké Pokušení: Sladkosti a rafinované sacharidy nejsou zrovna kamarádi srdce. Omezte je na minimum.
 • Sledujte Množství Soli: Přesolování může být váš nejhorší nepřítel. Držte si od něj odstup.
 • Kafíčko s Mírou: Káva může být skvělým společníkem, ale nadměrné pití může způsobit problémy jako třeba srdeční arytmie. Omezte se na pár šálků denně.
 • Zpestřete Stravu: Různorodost je klíčem. Experimentujte s novými recepty. Dejte svému jídelníčku nový nádech.

Závěrečné Myšlenky

Milujte své srdce tak, jak si zaslouží, a to nejen proto, že vás udržuje naživu, ale protože zdravé srdce je základem pro plnohodnotný a radostný život. Dejte svému srdci tu nejlepší péči. Vaše srdce vám za to bude vděčné, což poznáte na Vašem srdečním rytmu.

Napište mi do komentářů, která ze zmíněných potravin Vám nejvíce chutná?

Celý článek
Zpět

Diskuze k tématu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  10050
 1. emilie fantova

  dobry den, odpovidam na otazku co mi nejvice chutna , mam moc rada ryby jak morske tak take nase sladkovodni, nezalezi na jakem druhu si pochutnavam. Orisky uprednostnuji vlasske.

 2. 10043
 3. 10016
 4. Dagmar Jará

  Velmi si vazim Vašich rád a mnohé z nich aplikují. Ovesné vločky s ovocem a jogurtem
  jsou mou snídani. Pohanku si připravují se zeleninou a žampiony nebo hlivou jako velmi chutné rizoto. Vámi doporučované doplňky nemohu užívat protože jsem diabetická na inzulínu pod kontrolou senzuru a počítání denního množství sacharidu bez cukru a sladidel. Děkuji za velmi dobré rady a návody.

 5. 10014
 6. 10011
 7. Eliška

  Andělíčku,moc děkuju za tento e-mail,máte to krásně naaranžované.Všechno je to pravda, i ty
  ryby,ale co dělati,když mořské potvůrky kvůli podágře, nesmím?Ale vlastně doktory nic moc neposlouchám a stejně sardinky jím.To ostatní taky a moje 2x operované srdíčko je asi rádo.Jen bych ráda poprosila o něco : Nemáte v repertoáru trošku cvičení pro staré báby, (80 let), když
  ztrácí pružnost a mají srdeční vady a po pár infarktech a jedné zástavě, voperovaný hnusný defibrilátor? Nějak asi dva měsíce ztrácím stabilitu,ne ovšem denně a moc, nemlátím sebou o zem,ale někdy to cítím a třeba mě nic nebolí,mám ztuhlý kříž.Díky.Eliška z Brna co jí zakázali schody a žebříky a vůbec moc chodit a ona je přečůrala a
  pár let po poslední operaci furt a porád ž i j e. Ahojky

   10015
  1. 10294
  2. vera

   Dobrý den.

   I MOJE STABILITA BY ZASLOUŽILA PÉČI – MUDR. NEŘEKNE PROČ VZNIKLA ANI JAK VYLÉČIT.. CHODÍM DO 4.PATRA BEZ VÝTAHU.
   Po operaci srdíčka jím ráda všechny, mimo posledního.
   Zrníčka mi dělají problém:
   při chronické zácpě – po lécích
   + současné hemeroidy, se objevuje krev.
   Problém: na kolonoskopii (mám před 2 roky) mě MUDr i přes mé problémy vezme na další kolonoskopii až za 3 roky!

 8. 10010
 9. 10009
 10. 10007