Rubriky
Blog

Jak funguje lidský mozek

Pokud si přečtete tuto stránku až do konce, odhalíte fascinující příběh lidského mozku, který vám umožní žít klidným a naplněným životem.

Během posledního roku jsem strávil 14 dní v naprostém tichu, samotě a tmě.

Nyní vám zde odhalím fascinující fungování lidského mozku které když pochopíte, zásadním způsobem vám to může změnit život.

Základy jsme si díky jednoduchému nákresu vysvětlili v úvodním videu.

Díky světelné deprivaci se v lidském mozku po 2-3 dnech začnou dít zajímavé věci.

Zprvu se pohybujete na vyšších frekvencích, protože v našem mozku jsou nedořešené záležitosti a mozek touží po celistvosti – máte první tři dny docela fušku vše ukočírovat.

Kdo se pravidelně pohybuje v těchto stresových frekvencích (Vytížení podnikatelé, vrcholoví manažeři, úředníci, prostě všichni, co mají pocit, že nějakým způsobem něco nestíhají…) zadělává si na přetížení svých mozkových obvodů, která s sebou přináší i tělesná narušení.

Pokud zvládnete projít touto branou, čeká na vás sladká odměna v podobě poznání další frekvence svého mozku, kterou je hladina Beta.

Pokud se člověk bude zabývat běžnými denními situacemi jako je rozhovor s kamarádem, řízení auta v mírném provozu, přemýšlení nad tím, co si koupit na jídlo, jízdou na lyžích a obecně sportem – bude se nejčastěji pohybovat ve frekvencích beta 1.

Tato frekvence je fajn, ale kdyby se v ní měl člověk pohybovat nepřetržitě, také se za chvíli přetíží.

Pro člověka obecně je nejvýhodnější pohybovat se v hladině Alfa, v které to probíhá tak, že se v jeden okamžik zabýváte pouze jednou myšlenkou (aktivitou) a neodbíháte ve své hlavě stále k něčemu jinému.

V moderní literatuře se tomuto stavu také říká flow. Tato hladina nás nijak nevyčerpává, ba naopak nám baterky dobijí.

Všichni se do této hladiny umíme dostat pouhým zavřením svých očí nebo zklidnění své mysli za bdělého stavu.

 

Je zde ale jeden háček

 

Pokud se někdy-kdykoli ve vašem životě přihodilo něco, co vás jenom trochu ranilo nebo jste pocítili strach, který byl spojený s emočním traumatem, což jsme v životě zažili všichni – tato hladina nezůstává klidná, protože se začnou vynořovat emocionální bomby, které nemilosrdně celou hladinu alfa rozbouří na rozvlněné moře typu beta nebo tsunami beta 2, které se nachází ve vyšších etážích mozku.

Jaké to má řešení? Ticho a samota nejlépe doprovázená tmou.

Jedině za přísunu ticha, samoty a tmy, po dobu světelné a sociální deprivace (nebo po cíleném tréninku) se váš mozek dokáže uklidnit na hladinu Théta, kde se mohou dít kouzla.

Jedině na těchto emočních frekvencích za bdělého stavu, kdy si dokážete plně uvědomovat (normálně v této frekvenci spíme…) můžete začít otevírat Pandořinu skříňku.

Můžete si ji představit jako plnou zaprášenou skříň plnou pavučin a těch nejstrašlivějších bubáků…

Pokud je nevyřešíte, vyženou vás ze tmy ven a nadále vás v běžném životě budou strašit.

Pokud je ale vyřešíte, zažijete něco, čemu se při iniciačním Tibetském procesu Yangtig říká sebepoznání.

Pokud budete chtít prožívat uvědomělý život bez zbytečných tlaků, měli byste se naučit pracovat se svoji vlastní výpočetní technikou, kterou je mozek a né tablet.

Budete pak žít klidnějším a vyrovnanějším životem. Ne-nadarmo je na antické bráně filosofů napsáno:

„Poznej sebe, poznáš svět“

 

Napište mi do komentářů, zda umíte ovládat svůj mozek?

9 reakcí na „Jak funguje lidský mozek“

Milý pane Jene, před 25 lety jsme s přáteli chodili na kurzy Jossé Silvy. Právě tam jsme fungovali v Alfě a děli se věci…….. už jsem dlouho netrenovala, ale stále jsem naprogramována na pomoc druhým (sobě moc nepomohu). Diky, že jste mi to připomenul, dám se do toho….Věra

Naučila jsem se řešit pouze důležité situace,denně pracuji se spoustou cizích lidí, naučila jsem se nenechat si zaplevelovat myšlení zbytečnostmi, abstrahovat to,co řešit nedovedu nebo nemohu ovlivnit,radovat se z maličkostí každodenního života. Život mne rovněž poučil, že je důležité především se starat o své vlastní záležitosti. to není sobectví,pouze životní nutnost k dosažení duševní hygieny.
Taťána

Na konci dne bývám tak unavená, že nemám čas přemýšlet o nějakých prohřešcích, či nepříjemnostech. Pokud to jde, nepříjemnosti řeším ihned a nebo nad nimi mávnu rukou. Každopádně se k ničemu takovému v noci nevracím. Naučila jsem svůj mozek rozdělit lidi dobrý – s tím problémy nemám, špatný a u toho dělám že ten člověk neexistuje. Já ho nepotřebuji a on ať se stará…….Pokud něco nestíhám v práci – umím se přizpůsobit a makat i přes pauzu, tím to nadeženu. Neplánuju si život dopředu, tím odbourám stresy z toho že cokoliv nestíhám, protože na jakékoliv aktivity co se vyloupnou během běžného života mám dost času. Chce to používat mozek a nenaplánovat si plno věcí na stejný čas. Jedině co mě vážně vytáčí, je politika a to co se ve světě děje – před tím fakt nejde mozek vypnout. Ovšem nestresuje mě to natolik abych k vůli tomu nespala . Takže když to shrnu, asi svůj mozek zvládám 🙂

Nejlepsí, jak toho vseho co nejrychleji docílit, je absolvovat kurs Silvovia Metoda Kontroli Mysli. Je to na dva dny a vyucuje se to po celém svete. Uz to praktikuju víc nez dvacet let. Je to geniální a vrele to doporucuju kazdému.
Datumy kurzu se dají najít na webovkách zadáním Silvova metoda kontroly mysli. Tak do toho…..

Ja pravidelne medituji, ale strachu a emocnich bubaku mam stale dost a bohuzel se vynoruji i behem meditace….je treba nepolevit a casem odeznivaji. Jako prvni pomoc v prubehu dne, jsem se naucila situace rozdychavat, hluboce nadechovat do bricha a uvedomovat si svoje vlastni vnitrni svetlo. V tom okamziku take vduchu podekuji za vsechny hezke veci v mem zivote. To mi opravdu pomaha zklidnit se a prekonat nahly stres. Automaticky me to donuti k usmevu a v tu chvili je vse zase ok. 🙂

zdravim je pravda to že se stařim člověk zklidni a vi co chce dřive to nešlo pořad nějake zavazky jak pracovni tak soukrome tet si žiju podle sebe vytěsnim to špatne a bavi mě život i když už jem duchodkyněpracuji a vzdělavam se cestuji zadcerou a už mě nic netrapi hlavně zdravičko a je to ok s pozdravem marie

Az do takoveho stavu“poznani“jsem se nedostala…..verim,ze vse prijde v pravy cas.Kazdopadne dnes uz jsem tak daleko,ze nedovolim nikomu a nicemu,aby mi ublizoval.Dokazu se uklidnit a byt v pohode-mam se rada a citim k sobe zdravou sebeuctu a tak maji zli lide proste smulu😉.Verim ze co vysilame,to se nam beze zbytku vraci.
Mejte se hezky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *