Rubriky
Blog

Léčivý zázrak

Samomasáž, jako každodenní praxe. Užitečná a snadno proveditelná ozdravná metoda.

Jeden z nejinstinktivnějších a nejpřirozenějších reflexů který máme, je přiložení rukou na místo, kde nás něco bolí. Zdá se to být, jako kouzlo, když jsme svou silou schopni rozpustit bolest, která nás zasáhla. Je malinko smutné, že spoustu lidí podceňuje sílu svého těla a při jakékoliv bolístce běží hned do lékárny pro analgetika nebo náplast napuštěnou ibuprofenem místo toho, aby se postižené místo snažili opravit svýma rukama. Věřte, že je na světě jen málo větších sil, než ta, kterou disponujete sami – síla samoléčení.

Auto masáže, neboli samomasáž, jak její název napovídá, spočívá v masírování sebe sama. Prostřednictvím série tření a tlaků přispíváte k probuzení cirkulace toků a energií v našem těle, stimulujete regeneraci buněk a podporujete odstranění napětí a toxinů. Pravidelné praktikování samomasáže je ideální pro opětovné spojení se svým tělem a předcházení každodenním neduhům.

Všechny kultury na světě poznaly hodnotu sebemasáže. Z lékařské komunity je možné citovat různé příklady sebeuzdravení, jako na příklad sestra Dicke, která se chystala na operaci, kde jí měla být amputována noha. Aplikováním sebemasáže postupem času zjistila, že se bolest zmírňuje, to jí vede k dalšímu zkoumání a nejenže se vyhne useknutí nohy, ale objeví základy masáže pojivové tkáně.

Dalším příkladem může být doktor Mayr, který pohmatem břicha zjistil, že tyto pohyby podporují pohyb střeva a tonizuje to zažívací trakt, zavede tak břišní terapii, kterou jeden z jeho učedníků šíří dál do světa.

V aktuálním bibliografickém přehledu o terapeutické samomasáži můžeme najít platné studie o zlepšení stability kotníku u pacientů, kteří měli opakované výrony, samomasáž kolene zázvorovým olejem zlepšuje stavy u pacientů s osteoartrózou, řeší zvládání zácpy, zlepšuje příznaky alergické rýmy a osteochondrózy krku. Prostřednictvím samomasáže můžete dát svému tělu ten správný a přesný dotek, nikdy nezajdete příliš daleko, protože vy přesně ovládáte sílu tlaku, která je Vám příjemná. Především ti, kteří masírují druhé, by měli nejprve vědět, jak masírovat sami sebe.

Dotýkání a automasáž vede k navázání kontaktu se sebou samým. K lepšímu poznání vlastní síly. Každý den tak dokážete s jistotou regulovat své neduhy. Uši, nos, oči, břicho, kolena, chodidla, dlaně… tam je ukryto spoustu reflexních zón, které pomáhají obnovit tělesnou i duševní rovnováhu. Není tedy divu, že přes den máme přirozené chuťe se dotýkat určitých partií a masírovat je, protože hledáme úlevu a stimulaci přes léčivé schopnosti našeho těla.

Proto si každý den udělejte malou samomasáž. Když se spontánně objeví pohyb vašeho těla na reflexní bod, zastavte se tam a pracujte s tímto bodem tak, abyste docílili příjemných pocitů. To Vám pomůže docílit samo léčebného procesu.

Udělejte si dnes večer screening svého těla a objevte na něm bolestivé body. Potom tyto místa opatrně masírujte, dokud bolest nezmizí.

Jak provádět vlastní masáž

Dobře si promněte ruce, aby se zahřály, a položte je na obličej. Masírujte pokožku hlavy, protřete si oči a čelo. Dotýkejte se svých uší. Dotkněte se nosu, třete ho zvenčí i zevnitř. Kousněte se do rtů a zvlhčete je jazykem. Masírujte si krk a místa pod člistními kostmi. Třete ruce a paže. Jemně udeřte na hrudník a spodní část zad. Mírným tlakem si masírujte břicho a potom na něj z lehka poklepejte, když se zhluboka nadechnete. Masírujte a třete nohy pohybem rukou dopředu a dolů.


Vyzkoušejte dnes jednu z těchto sebemasáží

Sebe masáž obličeje

Sebe masáž břicha

Sebe masáž chodidel

Sebe masáž rukou

Sebe masáž stehen

3 reakce na „Léčivý zázrak“

Dobrý den – mám dotaz,kdy ,v kterou dobu tuto terapii použít ? A co je nejúčinnější na mozek se
správnou výživou ?

Děkuji a zdravím PavelV

Dobrý den, masáž je dobré provádět tehdy, když je to člověku příjemné. Někomu to vyhovuje na večer, jiný tuto terapii podstupuje ráno. Nejúčinnější na mozek se správnou výživou je – dobře se najíst a následně si dopřát dlooooooouhý spánek, jedině spánek je ta správná výživa pro náš mozek.

To se mi moc libi, bolesti sveho tela lecim takto stale, dokonce jsem si takto vylecila i patni ostruhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *