Rubriky
Vše

Tribulus

Tribulus Terrestris

Jak zlepšit svou imunitu?

Extrakt Tribulus Terrestris pochází z rostliny Tribulus. Hlavní bioaktivní složkou jsou saponiny. Když se protřepou ve vodném roztoku, začínají pěnit. Bylo prokázáno, že tyto saponiny přirozeně zvyšují  pohlavní hormon mužského pohlaví,  což vede ke svalovému růstu, zvyšuje sílu a zlepšuje výkonnost. Je široce používán v doplňcích stravy pro sexuální zdraví.

Zlepšete libido a sexuální pohodu

Extrakt Tribulus Terrestris byl Jako výživový doplněk v některých studiích na zvířatech označen jako anabolický regulátor pro mužský pohlavní hormon. Předpokládá se, že u mužů se zvýší produkce spermií a u žen vajíček. Používá se také k léčbě erektilní dysfunkce.

Zvyšte sílu a svalovou hmotu

Používají ho především sportovci ke zvýšení síly a svalové hmoty. Studie v Bulharsku v sedmdesátých letech tvrdila, že povzbuzovala produkci a příjem androgenu. Někteří připisují úspěch bulharského olympijského týmu ve zpírání k používání této bylinky.

Kardiovaskulární zdraví

Extrakt Tribulus Terrestris je považován za užitečný při léčbě některých kardiovaskulárních stavů, včetně anginy pectoris, vysokého krevního tlaku, vysokého cholesterolu, anémie a špatného oběhu.

Bezpečnost

Tribulus by neměly užívat muži se zvětšenou prostatou. Také by neměl být používán ženami s rakovinou prsu nebo dělohy.

 

Gotu kola 

Je považována za jednu z nejvíce duchovních a omlazujících byliny v Ayurvedě – slouží k zlepšení meditace.

Gotu kola byla široce používána pro řadu nemocí, zejména v tradiční východní medicíně. V Ayurvédě je Gotu kola jednou z hlavních bylin pro revitalizaci nervů a mozkových buněk. Říká se, že posiluje imunitní systém a nadledviny.

Aplikace a použití:

  1. bolesti
  2. postižení kůže
  3. hojení ran
  4. pooperační zjizvení
  5. posilování nadledvin
  6. posílení imunitního systému

Funkce:

Gotu kola neboli Centella asiatica může být užitečná při léčbě úzkosti. Centella je mírně adaptogenní, lehce antibakteriální, antivirová, protizánětlivá, antiulcerogenní, anxiolytická, může působit jako mozkový tonizátor, stimulant oběhu.

Několik vědeckých zpráv dokumentuje schopnost Centelly asiatica pomáhat při hojení ran. Při ošetření Centella asiatica je zrání jizev stimulováno produkcí kolagenu typu I. Léčba také vede k výraznému snížení zánětlivé reakce a tvorbě myofibroblastů.

Izolované steroidy z rostlin byly také použity k léčbě malomocenství. Navíc předběžné důkazy naznačují, že mohou mít nootropní účinky. Centella asiatica se používá k revitalizaci mozku a nervového systému, zvyšování pozornosti a koncentrace a boje proti stárnutí. Centella asiatica má také antioxidační vlastnosti. Pomáhá při žilní nedostatečnosti. Používá se v Thajsku k detoxikaci.

Boswellia serrata

Je aromatická pryskyřice získaná ze stromů rodu Boswellia. Existuje mnoho druhů a odrůd kadidla, z nichž každý vyrábí mírně odlišný druh pryskyřice.

Funkce

Extrakt boswellia serrata se používá k léčbě zánětů a otoků.

Zmírňuje bolesti a oživuje cirkulaci krve.

Dále se používá k léčbě bolesti žaludku v důsledku emoční deprese.

etrakt prášku boswellia serrata

Podporuje krevní oběh, uvolňuje svaly a šlachy.

Inulin

Podporuje vyprazdňování
Je to rozpustná vláknina, které funguje jako prebiotikum pro podporu zdraví gastrointestinálního traktu tím, že stimuluje prospěšné bakterie ve střevě.

Vzhledem k jeho vazbě tato vláknina přežívá v žaludeční kyselině a střevních enzymech. Prochází do tenkého střeva, kde se mísí s vodou, fermentuje a pak se stává potravou pro život-podporující prebiotické bakterie tlustého střeva. Tyto bakterie zahrnují bifidobakterie a laktobacily. Pokud udržujete své střeva díky prepiotické vlákniě v kondici, vyhnete se plísňovým onemocněním.

A co víc, má velmi nízký glykemický index, je vhodný pro mnoho lidí, kteří mají omezenou stravu. Můžete jej přidat jako oblíbený nápoj nebo potravu jako zahušťovadlo a sladidlo.

Zvyšuje vstřebávání živin (vápník a hořčík)
Vaše tělo je lépe schopné absorbovat živiny z jídla, které jíte, protože inulin zpomaluje trávení. Podle studií provedených ve Spojených státech a ve Francii inulin může zvýšit absorpci vápníku až o 20 procent a absorpci hořčíku až o 12 procent.

Kontrola krevního cukru
Inulin zpomaluje trávení, včetně digesce sacharidů. To pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi po jídle tím, že dovoluje, aby byl cukr uvolněn pomalu.

  1. zvyžuje bifidobakterie a pomáhá
  2. posiluje imunitní funkce
  3. snížuje hladinu cukru v krvi a cholesterol
  4. zlepšuje metabolismus tuku a snížuje hmotnost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *