Rubriky
Blog Cvičení

Co dělat, aby ruce nebolely? Seznam 5 diagnostických cviků odhalí, zda jsou vaše ruce v pořádku

Klouby na rukou bývají jedny z nejopotřebovanějších.

Ruce používáme opravdu téměř ke všemu, proto není překvapením, pokud se u nás projeví bolest. Při bolesti šlach, vazů a kloubů ruky má člověk problémy s uchopováním předmětů, jejich držením a ostatní manipulací.

„Je zde možnost,

kterou když pochopíte,

vaše ruce mohou

být bez bolesti“

Bolesti kloubů vznikají při nadměrné zátěži nebo když Vás zasáhne zánět. Avšak bolest může být také spojena se stresem nebo artrózou.

Při bolesti kloubů je nutné dopřát tělu regeneraci, kterou zajistí klidový režim nebo vhodná kloubní výživa s kolagenem.

Pojďme se podívat na 5 základních cviků, které vám pomohou s protažením rukou. Zaznamenáte-li u některého cviku bolest, diagnostikovali jste problém.

1. Pěst

cviky na artrózu rukou

Sevřete ruku v pěst a následně proveďte maximální roztažení všech prstů.

2. Přitisknutí

Volně rozložte prsty na podložku, následně plynulým pohybem co nejvíce přitiskněte dlaň k podložce.

cviky na artrózu rukou

3. Krčení

cviky na artrózu rukou

Uvolněte ruku a pomalým pohybem se snažte maximálně skrčit poslední články prstů.

4. Zaboření

Uchopte měkký balónek nebo ručník a z volna do něj zabořte prsty.

cviky na artrózu rukou

5. Zvedání

cviky na artrózu rukou

Položte ruku na podložku a pomalým pohybem zvedejte každý prst samostatně.

Všechny cviky provádějte do mírného protažení. Nesmí se objevit ostrá a pichlavá bolest. Protahovaná oblast by vás po cvičení měla vždy lehce hřát.

Pokud po cvičení zaznamenáte bolest nebo zvýšenou citlivost, může to značit začátek osteoartrózy, bolestivého kloubního onemocnění, které se projevuje zvýšenou citlivostí přecházející do často nesnesitelných bolestí kloubů.

Dnes už ale částečně můžeme tyto problémy řešit vhodnou výživou.

cviky na artrózu rukou
author avatar
Jan Anděl Výživový poradce
Jan Anděl je certifikovaný výživový poradce s více než 17 letou praxí. Specializuje se na tvorbu personalizovaných stravovacích plánů, zlepšení výživových návyků a redukci hmotnosti. Své služby nabízí jak v osobních konzultacích, tak prostřednictvím online poradenství. Jan je také aktivním autorem, který pravidelně přispívá svými odbornými články a radami do blogů a zdravotnických magazínů. Jeho filozofie je založena na přesvědčení, že zdravé stravování by mělo být jednoduché a dostupné pro každého.

8 reakcí na „Co dělat, aby ruce nebolely? Seznam 5 diagnostických cviků odhalí, zda jsou vaše ruce v pořádku“

DOBRÝ DEN NO ASI TÝDEN MĚ BOLÍ VŠECHNY KLOUBY RUCE NEJVÍC A KRČNÍ PÁTEŘ TAKY PO TĚCH CVICÍCH CO JSOU ZDE UVEDENY PŘÍŠERNÁ BOLEST.DĚKUJI ZA KAŽDOU RADU.ČERNOHORSKÁ.CONDROSULF PROSÍM MŮŽE PŘEDEPSAT I PRAKTICKÝ LÉKAŘ NEVÍM.

Dobrý den, čtu vaši nabídku ale ke koupi El elastico mne vaše stránky nepustí. tak co s tím?
Jako sochař bych ve svých 67 letech uvítal ozdravení svých kloubů i mysli.
s pozdravem Pavel Míka

Dobrý den,

řekněte mi prosím, jaké užíváte dávkování a kolikrát denně? Jaká je Vaše diagnóza?

Už to beru měsíc a moc to nezabírá jak to vychvalují.A to jsem se rozmýšlela jestli to objednat.Zrovna na klouby prstů,co ukazujete,budu cvičit.

Děkuji za pčipomenutí cviků. Před 20 lety jsem po operaci ruky byla v Jánských Lázních a výborná rehabilitační sestra mě k tomuto procvičování rovněž nabádala.

dobrý den, JENE !

TO JE VÝBORNÝ, JÁ HODNĚ ČASTO CVIČÍM S RUKAMA, NEBOŤ V 11 LETECH JSEM DOSTALA Z ANGIN REVMA A KLOUBEČKY MNE BOLÍ DOPOSUD PŘEDEVŠÍM, PŘED ZMĚNOU POČASÍ, NEBO PO NÁMAZE A TAK SE SNAŽÍM CVIČIT PRSTY, ALE TOTO JSOU PRO MNE NOVÉ CVIKY. DĚKUJI. BUDU CVIČIT, TO JE TO PODSTATNÉ, CO MŮŽE ČLOVĚK UDĚLAT PRO SEBE !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *